Yaz Dönemi Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Bilet AT Kurslarımız

Yazar:
Yaz Dönemi Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Bilet AT Kurslarımız
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes)
857 kişi okudu

Yaz Dönemi Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Bilgi Üniversitesi BİLET ve AT Kurs Programımız

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okulu akademik takvimine göre düzenlenen AT (Kur Atlama) ve BİLET sınavlarına yönelik Bilgi Hazırlık Atlama (Bilet – AT) kurs kayıtlarımız devam etmektedir.

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kurs Programı

Program tamamen Bilgi Üniversitesi Hazırlık öğrencilerine yöneliktir. Grup dersleri ya da tercihinize göre BİLET Özel Ders olarak tamamen BİLET sınav içeriği ve pratiğine yöneliktir.

Bilgi Bilet Reading, Writing ve Speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır. Program süresince Bilgi BİLET Deneme Sınavları yapılacaktır. Ayrıca BİLET – AT sınav örnekleri üzerinde açıklamalı çözümlemeler yapılıp sınav pratiğiniz arttırılacak, ihtiyaç duyulan konularda ders saatleri dışında birebir Bilet etüt dersleri yapılacaktır.

Bilgi Üniversitesi hazırlık okuluna devam eden öğrenciler okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

Bilgi hazırlık atlama başarı oranımız %96 ‘dır.

Bilgi Hazırlık Atlama – BİLET Kursumuz ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni Bilgi - BİLET kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Bilgi BİLET Sınav İçeriği

Bilgi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (BİLET); Hazırlık Okulu tarafından yayınlanan akademik takvime göre yılda 3 defa yapılır. Sınavın geçme notu 60 ‘tır.

BİLET 2 Sınavı iki oturum şeklinde iki ayrı günde yapılır. İlk gün Speaking bölümü yapılır. Daha sonra başka bir gün Reading ve Writing kısımları yapılır.

Bilgi Üniversitesi BİLET Speaking

25 puan değerindedir. Bu bölüm sohbet havasında geçer. Seçilen bir konu ile alakalı olarak sınav görevlisinin sorduğu 3-4 soruya cevaplandırılır.  Konuşmanız, iletişim, akıcılık, dil ve kelime bilgisi kriterlerine göre değerlendirilir.

Bilgi Üniversitesi BİLET Reading

35 puan değerindedir. Yaklaşık 1500 kelimelik bir Reading parçası ile alakalı sorulan açık uçlu (wh-) sorulardan oluşur.

Bilgi Üniversitesi BİLET Writing

40 puan değerindedir. Verilen Writing konusuna ile ilgili alakalı yaklaşık 400 kelimelik (2-2,5 sayfa) 450 sayfalık bir essay yazmanız istenir.

 

Bilgi – BİLET Sınav Kaynakları için tıklayınız.

 

Yorumlar