Neden İstanbul Dil Akademisi?

İstanbul Dil Akademisi olarak, her yıl ortalama 1000 öğrenciyi çeşitli İngilizce sınavlara hazırlamaktayız. Derslerimize düzenli devam eden ve program boyunca yaptığımız deneme sınavlarına giren öğrencilerimiz arasında başarı oranımız % 90 – 95 arasındadır. Böyle bir başarı tesadüf değildir. Eğitimlerimizde her zaman ihtiyaçlarınıza yönelik gerçekçi çözümler üretmekte, bunların uygulaması için aşağıdaki prensipleri takip etmekteyiz:

 

 • Birebir Sınav İçeriğine Yönelik Sonuç Odaklı Dersler
  Eğitimlerimiz sonuç odaklı bir anlayışı benimser ve sınav kampı mantığıyla yapılır. Amacımız herşeyden önce zamana karşı bir yarış olan İngilizce sınavlarda en hızlı şekilde hedef skora ulaşmanızı sağlayacak bilgi ve pratiğe sahip olmanızdır. Ders içeriklerimiz tamamen gireceğiniz sınava yöneliktir. Sınav içeriğiyle alakasız olan bütün konuları eleyip tamamen nokta atışı olarak çalışırız. Her zaman sınavdaki soru tipleriyle ilgili temel eksikleriniz tamamlandıktan sonra yoğun sınav tekniği ve pratiği çalışmaları yaparız.

 

 • Seviyenize Uygun, Sınavınıza Özel Sınıflar
  Eğitimlerimiz tamamen sınav içeriğine yönelik çalışmak için her sınav programı için ayrı sınıflarda yapılmaktadır. “Nasıl olsa İngilizcedir” denilerek birbirinden farklı sınavlara girecek olan öğrencilerle yapılan dersler her zaman verimsizdir ve sizlere zaman kaybettirir.
  Sınıflarımızda her zaman seviyeye göre ayrım yapılır. Öğrencilerimiz program başında yapılan seviye tespit çalışmasından sonra kendilerine en uygun seviyede olan sınıflarda eğitim alırlar.

 

 • Üniversite Hazırlık Okulu Geçmişi Olan Uzman Hocalar
  Eğitmen kadromuz seçkin üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında uzun süre görev yapmış ve sınav hazırlayan kadrolarda yer almış uzman hocalardan oluşur.

 

 • Sınav Hazırlığı Süresince Bireysel Gelişim Takibi ve Sınav Koçluğu
  Program boyunca öğrencilerimizin gelişimini bireysel olarak takip eder ve sınav koçluğunu yaparız. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

 

 • Özgün Ders Kaynakları
  Bütün programlarımızda kendi sistemimize göre kendi kaynaklarımızı kullanmaktayız. Derslerimizde kullanılan kitaplar, yaprak testler, deneme sınavları, kelime listeleri ve diğer sınav materyalleri güncel sınav içeriklerine göre bünyemizde bulunan İstanbul Dil Akademisi Materyal Ofisi ve kardeş kurumumuz İDA Yayınları tarafından hazırlanan özgün kaynaklardır ve bunlar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. İhtiyaç olduğunda öğrencilerimize her konuda zengin ek materyal desteği sağlanmaktadır.

 

 • Ders Çalışma Salonları ve Her Zaman Soru Sorma İmkanı
  Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışması ve günlük ödevlerini yapmaları için özel çalışma salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda ders çalışıp, ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve destek alma imkanına sahiptirler.

 

 • Deneme Sınavları ile Sınav Pratiği ve Başarı Takibi
  Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak deneme sınavları ve sonrasında açıklamalı çözümleri yapılmaktadır. Bu şekilde öğrencilerimizin hem sınav pratiği arttırılır, hem de başarı takibi sağlanır. Ayrıca eksik oldukları noktalar belirlenip bunlara yönelik ek dersler ve birebir destek eğitimleri programlara eklenir.

 

 • Ek Dersler ve Birebir Destek Eğitimleri
  Öğrencilerimizin eksik olduğu ya da zorlandığı konularda her zaman birebir destek eğitimleri ve ek dersler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Önemli olan belirlenen eksikliklerin giderilmesidir.

 

 • Derse Devam Zorunluluğu
  Bütün eğitim programlarımızda derse devam zorunludur. Her ders devamsızlık takibi yapılır. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmez. Mazeretli olarak gelinemeyen dersler için telafi imkanları yaratılır.

 

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)