Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama
Bilgi Bilet Sınavı

Duyuru!

BİLGİ HAZIRLIK ATLAMA / HAZIRLIK DESTEK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program Bilgi Üniversitesi Hazırlık Sınav Sistemi (BİLET / AT) odaklıdır. Dersler her Level için ayrı sınıflarda verilmektedir. İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle Bilgi Sınav Kelime Listeleri takip edilecek, Kilit Gramer Konuları üzerinde çalışılacak; Reading, Listening, Writing ve Speaking olarak bütün eksikleriniz giderilecektir. Ders saatlerine ek olarak BİLET / AT Deneme Sınavları yapılacaktır.

Dersler seviyenize uygun BİLET Sınıfları ya da tercihize göre BİLET Özel Ders olarak yapılmaktadır.

Ders saatleri dışında öğrencilerimizin zorlandığı konularda (writing, reading, gramer, kelime…) birebir etüt dersleri yapılmaktadır.

Bilgi Hazırlık Atlama Başarı Oranımız: % 96

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama
BİLET – AT Sınavı

Sınıflarımız sadece BİLGİ Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (Level 1, 2, 3, 4, 5) ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır. Program, tercihinize göre birebir ya da grup dersi olarak yapılmaktadır.

Ders İçeriği

Program Bilgi Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Reading, Writing, Listening ve Speaking olmak üzere BİLET ve AT sınavlarının her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca BİLET Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için ayrıca özel kaynaklardan AT sınavlarına yönelik olarak çalışılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Bilgi Hazırlık sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Bilgi Hazırlık sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak BİLET DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Bilgi Üniversitesi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

BİLET Başarı Oranımız: % 96

BİLGİ – BİLET sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Bilgi – BİLET Sınav İçeriği

Sınav BİLET 1 ve BİLET 2 olmak üzere iki aşamalı olarak yapılır. BİLET 1 sınavına okula yeni kayıt olan bütün öğrenciler ile okula devam eden Level 1, 2 ve 3 öğrencileri girerler. 70 üzerinden en az 45 alan öğrenciler BİLET 2‘ye girmeye hak kazanırlar.

 

BİLET 2 sınavı iki ayrı günde yapılır ve 3 bölümden oluşur. İlk günde Speaking bölümü; ikinci günde Reading ve Writing bölümleri yapılır.  Geçme notu 60 puandır. Bu puanın altında kalan öğrenciler BİLET 1’den aldıkları puana göre hazırlıkta uygun sınıflara yerleştirilirler. Detaylara bakalım:

 

BİLET 2 Sınav İçeriği

Speaking

25 puan değerindedir. 4 – 5 dakika sürer. Sınava her öğrenci tek başına girer ve sınav görevlisinin seçilen genel bir konuyla alakalı sorduğu ortalama 3 – 4 soruya cevap verirler. Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Reading

35 puan değerindedir. Bu bölümde ortalama 1000 – 1500 kelimeden oluşan akademik bir metin ile ilgili sorular sorulur. Soru tipleri: Açık uçlu (Wh-) cümle tamamlama, özet tamamlama, tablo tamamlama, çıkarsama ve ana fikir soruları.

 

Kilit Noktalar: 

 • Metni okumadan önce soruları okuyup iyice anlayın. Böylece metinde neyi arayacağınızı bilin!
 • Cevaplarınızın net olduğundan emin olun. Cevaplarda istenenden fazla yada ilgisiz bilgi bulundurmayın!
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın. Bunlar çoğu zaman soruya cevap vermenize engel değildir. Tahmin gücünüzü kullanın!
 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup cümle cümle anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Bunun yerine skimming ve scanning okuma tekniklerini öğrenin.
 • Sınavda karşılaşacaklarınız hep akademik metinler olacağı için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için de relative clause, noun clause, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

Writing

40 puan değerindedir. Bu bölümde 400 kelime (el yazısıyla 2-2,5 sayfa) uzunluğunda bir essay yazmanız gerekir. Advantage & disadvantage, cause, effect gibi essay tiplerinden biri sorulur. Essay’iniz içerik, organizasyon, kelime ve dilbilgisi kullanımı ve çeşitliliği kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Kilit Noktalar: 

 • Konuyu iyi anlayın! Off-topic olursanız essay’iniz değerlendirmeye alınmaz.
 • Essay formatlarını iyi öğrenin. 40 puanın yaklaşık yarısı buradan alırsınız.
 • Yazmaya başlamadan önce bir plan yapın. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda bir strateji belirleyin. Bu subtopic’leri mutlaka kullanmak zorunda değilsiniz. Bunlara ek olarak kendi fikirlerinizi kullanabilsiniz.
 • Bağlaç kullanımına dikkat edin.
 • Gramer ve kelime hatalarına engel olmak için essay’i yazdıktan sonra bir kere kontrol edin!
 • Okunaklı yazın! Önemsiz görünür fakat tahmin ettiğinizden daha önemlidir bu!!

 

 

BİLET 1 Sınav İçeriği

Çoktan seçmeli 20 soruluk Reading, 30 soruluk Gramer – Kelime bölümleri ve iki kısa paragrafın yazıldığı Writing bölümünden oluşur. Bu bölümde verilen konular “Tatilde neler yaptınız?,” “Birden fazla yabancı dil bilmenin avantajları nelerdir?” gibi genel içeriklidir.

 

Öğrenciler BİLET 1 sınavından aldıkları sonuçlara Bilgi Hazırlıkta kurlara yerleştirilirler:

 

bilet 1 bilgi hazırlık kurları

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]