PTE Academic Kurs Programlarımız

YENİ DÖNEM ONLINE ve YÜZYÜZE PTE HAZIRLIK KURS
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 • Tercihinize Göre YÜZYÜZE ya da ONLINE PTE Dersleri
 • Uzman Hocalardan Seviyenize Uygun Skor Odaklı Eğitim 
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel PTE Sınav Kaynakları
 • Bütün PTE Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • Ders Saatlerine Ek PTE Deneme Sınavları
 • PTE Writing için Birebir Essay Feedback

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

 

PTE Academic kurslarımıza gerekli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Program öncesinde Seviye Tespit prosedürü ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

 

Yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilere Pre-PTE eğitimlerimizle yardımcı olunmaktadır. Bu eğitimler kısa sürede tamamlanmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlayacak PTE Kurslarımız
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
DETAYLIBİLGİİÇİNBİZİMLEİLETİŞİMEGEÇİN!
KADIKÖY
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
DETAYLIBİLGİİÇİNBİZİMLEİLETİŞİMEGEÇİN!
BEŞİKTAŞ
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
DETAYLIBİLGİİÇİNBİZİMLEİLETİŞİMEGEÇİN!
(Yüzyüze PTE Eğitimleri 4 Kişilik Sosyal Mesafeli Sınıflarda Yapılmaktadır.)

PTE Kursu için
Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

PTE Sınav Kampı

Programın amacı PTE başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca PTE Academic sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun PTE sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

PTE İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program PTE sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking olmak üzere PTE sınavında test edilen bütün beceriler üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve PTE kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında PTE sınav pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış PTE sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel PTE soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için kurs sürelerine ek olarak düzenli olarak PTE Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılır.

Pre-PTE Programı

PTE eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-PTE programına katılırlar. Programın amacı, PTE kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi altyapısını kazandırmaktır. Böylece, PTE için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

PTE Özel Ders

Özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, PTE teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler, PTE sınavında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef PTE skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

  [recaptcha]

   

  × BİLGİ AL (Whatsapp)