PTE Academic Kurs Programlarımız

YENİ DÖNEM ONLINE ve YÜZYÜZE PTE HAZIRLIK KURS
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 • Tercihinize Göre YÜZYÜZE ya da ONLINE PTE Dersleri
 • Uzman Hocalardan Seviyenize Uygun Skor Odaklı Eğitim 
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel PTE Sınav Kaynakları
 • Bütün PTE Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • Ders Saatlerine Ek PTE Deneme Sınavları
 • PTE Writing için Birebir Essay Feedback

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

 

PTE Academic kurslarımıza gerekli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Program öncesinde Seviye Tespit prosedürü ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

 

Yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilere Pre-PTE eğitimlerimizle yardımcı olunmaktadır. Bu eğitimler kısa sürede tamamlanmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başlayacak PTE Kurslarımız
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:30 - 22:305 Ekim 20207 Hafta60 Saat--
KADIKÖY
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:505 Ekim 20207 Hafta60 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0010 Ekim 20207,5 Hafta60 Saat--
BEŞİKTAŞ
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:505 Ekim 20207 Hafta60 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0010 Ekim 20207,5 Hafta60 Saat--
(Yüzyüze PTE Eğitimleri 4 Kişilik Sosyal Mesafeli Sınıflarda Yapılmaktadır.)

Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

PTE Academic Kursu

Programın amacı PTE başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca PTE Academic sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun PTE sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

PTE İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program PTE sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking olmak üzere PTE sınavında test edilen bütün beceriler üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve PTE kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında PTE sınav pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış PTE sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel PTE soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için kurs sürelerine ek olarak düzenli olarak PTE Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılır.

Pre-PTE Programı

PTE eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-PTE programına katılırlar. Programın amacı, PTE kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi altyapısını kazandırmaktır. Böylece, PTE için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

PTE Özel Ders

Özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, PTE teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler, PTE sınavında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef PTE skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

PTE Sınav İçeriği

Speaking, Writing, Reading ve Listening becerilerini ölçen bir sınavdır. Tamamen bilgisayar ortamında yapılır. Yaklaşık 3 saat sürer. Diğer sınavlara göre en büyük avantajı sınav sonucunun 3 – 5 gün içinde açıklanmasıdır.

 

PTE sınavı TOEFL, IELTS gibi sınavlardan farklı olarak bütünleşik bir yapıdadır. Sınav becerileri (reading, listening, vs.) her bölümde birbirinden izole olarak test edilmez. Sınav soruları çoğunlukla en az iki beceriyi aynı anda sınayacak şekilde hazırlanır. Örneğin; listening bölümüne ait bir soruda reading becerisi ya da reading bölümüne ait bir soruda speaking becerisiyle ilgili bir yapıya rastlayabilirsiniz.

 

Sınav 4 bölümden oluşur. Puanlanmayan ama yapmak zorunda olduğunuz personal introduction bölümü ile başlar. Sonrasında her biri ayrı şekilde zamanlandırılan 3 bölümden oluşur:

 

Personal Introduction

Bu bölüm bir dakika sürer. Kendi hakkınızda sözlü olarak bilgi vermeniz istenir. Herhangi bir puanlama yapılmaz. Buradaki konuşmanız puanınızla birlikte sınav sonucunu kullanacağınız kuruma yollanır. Ülkemizde bu bölüm pek dikkate alınmadığı için çok önemli değildir.

 

PTE Part 1: Speaking + Writing

Birbirinden bağımsız sorulardan oluşan speaking ve writing bölümlerinden oluşur. İki bölüm birlikte yapılır ve toplam süre yaklaşık 90 dakikadır. Her bölümdeki soru tiplerine bakalım:

 

PTE Speaking

Sınavın ilk bölümüdür. 30 – 35 dakika sürer. Speaking becerisine ek olarak bazı sorularda reading ve listening becerileriniz de test edilir. Listening parçaları bir defa dinletilir. Sorulan soru tipleri:

 

Read aloud: Ekranda görünen en fazla 60 kelimelik metni sesli olarak okumanız istenir. Toplamda 6 – 7 metin verilir. Bu bölümde speaking ve reading becerileriniz test edilir.

 

Repeat sentence: 3 – 9 saniye uzunluğunda cümleleri dinledikten sonra bunları mikrofona tekrar edersiniz. Toplamda 10 – 12 cümle verilir. Bu bölüm speaking ve listening becerilerinizi test eder.

 

Describe image: Ekranda görünen bir diyagramı ya da grafiği detaylı olarak anlatmanız istenir. Toplamda 6 – 7 görüntü tarif ettirilir.

 

Re-tell lecture:  Bu bölümde genel bir konu hakkında verilen bir lecture’ın yaklaşık 90 saniyelik bir bölümü dinletilir ya da izletilir. Sonrasında bunu kendi kelimelerinizle anlatmanız istenir. Toplamda 3 – 4 lecture verilir. Bu bölümde speaking ve listening becerileriniz test edilir.

 

Answer short question: Bu bölümde 10 – 12 kısa soru sorulur ve bunlara kısa cevaplar vermeniz istenir. Sorular herkesin bilebileceği ve kesin cevabı olan sorulardır. Bu bölüm speaking ve listening becerilerinizi test eder.

 

PTE Writing

Bu bölüm 50 – 60 dakika sürer. Yapmanız gerekenler:

 

Summarize text: Bu bölümde en fazla 300 kelimeden oluşan bir metni okuyup bunun bütün ana hatlarını içeren bir cümlelik bir özetini verilen 10 dakikalık sürede yazmanız istenir. Yazacağınız cümle en fazla 75 kelime olmalıdır. Toplamda özetlemeniz için 2 – 3 metin verilir.

 

Essay writing: Verilen konu hakkında 200 – 300 kelimelik bir argumentative essay yazmanız istenir. Verilen süre 20 dakikadır. Toplamda 1 ya da 2 essay yazdırılır.

 

PTE Part 2: Reading

Süre yaklaşık 40 dakikadır. Soru tiplerine bakalım:

 

Multiple-choice, choose single answer:  Bu bölümde bir – iki paragraftan oluşan bir metin verilir ve bununla ilgili sorulan tek bir soruyu cevaplamanız istenir. Seçenek olarak 4 şık verilir ve bunlardan sadece biri doğru cevaptır. Toplamda 2 – 3 adet metin verilir.

 

Multiple-choice, choose multiple answers:  Bu bölümde 3 – 4 paragraf uzunluğunda 2 – 3 metin vardır. Yine tek bir soru sorulur ancak bu sefer doğru cevap birden fazladır ve verilen 5 – 8 şık içinden doğru olanları işaretlemeniz istenir.

 

Re-order paragraphs: Bu bölümde ekranda karışık sırayla verilen cümleleri anlamlı bir paragraf oluşturacak şekilde sıralamanız istenir. Bu tip 2 – 3 soru sorulur.

 

Fill in the blanks:  Bu soru tipi aslında alışkın olduğumuz cloze test mantığının bilgisayar ortamına aktarılmış halidir. Bu bölümde tamamen kelime, bağlaç, preposition sorularından oluşur. Gramer bilgisi sorulmaz. İki şekilde karşımıza çıkar:

İlk önce içinde 4 – 5 boşluk bulunan birer paragraflık metinler verilir. Bizden istenen paragrafın altında verilen 7 – 8 kelimeden uygun olanları metindeki boşluklara yerleştirmemizdir. Burada ihtiyacınızdan fazla sayıda seçenek verildiğine dikkat edin. Bu tip 4 – 5 paragraf sorulur.

İkinci şeklinde ise ortalama 2 paragraftan oluşan daha uzun metinlerle karşılaşırız. Bunların her birinde 5 boşluk vardır. Her biri için verilen 4 seçenekten doğru olanı işaretlersiniz. Toplamda bu tip 5 – 6 paragraf sorulur.

 

PTE Part 3: Listening

Yaklaşık 50 – 55 dakika sürer. Soru tiplerine bakalım:

 

Summarize spoken text: Yaklaşık 90 saniye süren genel akademik bir konudaki konuşmayı dinledikten sonra bununla ilgili yaklaşık 70 kelimelik bir özet yazmanız istenir. Bu bölüm hem listening, hem de writing becerinizi sınar. Toplamda 2 – 3 listening çalışması yapılır.

 

Multiple choice, choose multiple answers: Bu bölümde 40 – 90 saniye arasında uzunluğa sahip 2 – 3 kayıt dinletilir ve herbirinden tek bir soru sorulur. Sizden istenen verilen 5 – 6 şıktan doğru olanların hepsini işaretlemeniz istenir. Her sorunun birden fazla doğru cevabı vardır.

 

Fill in the blanks: Bu bölümde bir lecture dinletilirken aynı zamanda bunun yazılı hali de ekranda verilir. Sizden istenen yazılı metinde yer alan 5 – 7 boşluğu dinlerken doldurmanızdır. Herhangi bir şık verilmez. Amaç, boşluğa gelen kelimeyi dinlerken yakalamanız ve yazım hatası yapmadan boşluğa yazmanızdır. Sınavın bu bölümüm hem listening hem de writing becerinizi test eder.

 

Highlight correct summary: 30 – 90 saniye arasında süren bir parça dinletilip verilen 3 seçenekten bunu en iyi özetleyeni seçmeniz istenir. Bu bölüm listening ve reading beceriniz ölçer. Toplamda 2 – 3 kayıt dinletilir.

 

Multiple choice, choose single answer: Yine 40 – 90 saniyelik 2 – 3 kayıt dinletilir ve herbirinden tek bir soru sorulur. 4 şık verilir ve bunlardan doğru cevabı seçmeniz istenir. Her sorunun tek bir doğru cevabı vardır.

 

Select missing word: Bu bölümde dinletilen 20 ile 70 saniyelik kayıtta konuşmacı konuşmasının sonunu tamamlamaz. Sizden istenen konuşmanın seyrine göre konuşmayı tamamlayan kelime ya da ifadeyi şıklardan bulmanızdır. Toplamda bu tip 2 – 3 parça dinletilir.

 

Highlight incorrect words: Dinletilen 15 – 30 saniye arasında uzunluğa sahip parçanın aynı zamanda yazılı metni verilir. Bu metinde dinleme parçasından farklı olarak yazılmış olan kelimeleri bularak üzerlerine tıklamanız istenir. Toplamda bu tip 2 – 3 parça dinletilir. Bu bölüm listening ve reading becerinize yöneliktir.

 

Write from dictation: Bu bölüm listening ve writing becerilerini test eder. 3 – 5 saniye uzunluğunda bir kayıt sadece bir defa dinletilir ve duyduğunuz cümleyi yazmanız istenir. Bu şekilde 3 – 4 listening dinletilir.

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

  [recaptcha]

   

  × BİLGİ AL (Whatsapp)