PTE Kurs Programlarımız

Yeni Dönem YÜZ YÜZE ve ONLINE PTE Kurslarımıza Kayıtlar Devam Ediyor.

 • Uzman Hocalardan, Seviyenize Uygun, Skor Odaklı PTE Dersleri 
 • Tercihinize Göre YÜZ YÜZE ya da ONLINE PTE Dersleri
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel PTE Sınav Kaynakları
 • Bütün Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, PTE Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • PTE Writing Essay Feedback
 • Pearson PTE Türkiye VIP Partner Kurum olarak, bütün öğrencilerimizin 36$ değerindeki skorlanabilen Resmi Pearson PTE Deneme Sınavına ÜCRETSİZ girmek hakkı vardır. Sınav sonucu aynı gün PTE algoritması tarafından açıklanmaktadır.

 

ONLINE eğitimlerimizde ders kaynakları öğrencilerimizin posta adresine kargolanacaktır.

 

Programlarımıza gerekli İngilizce seviyesinde olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilerimiz Pre-PTE eğitimlerimizle desteklenmektedir.

 

Bilgi ve Kayıt için sitemizdeki Whatsapp hattından, 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Başlayacak PTE Kurslarımız
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:30 - 22:30--6 Hafta48 Saat--
YÜZ YÜZE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ctesi - Pazar10:00 - 13:50--6 Hafta48 Saat--
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:50--6 Hafta48 Saat--

PTE Kursu için
Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

PTE Sınav Kampı

Programın amacı PTE başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca PTE Academic sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun PTE sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

PTE İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program PTE sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking olmak üzere PTE sınavında test edilen bütün beceriler üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve PTE kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında PTE sınav pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış PTE sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel PTE soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için kurs sürelerine ek olarak düzenli olarak PTE Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılır.

Pre-PTE Programı

PTE eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-PTE programına katılırlar. Programın amacı, PTE kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi altyapısını kazandırmaktır. Böylece, PTE için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

PTE Özel Ders

Özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, PTE teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler, PTE sınavında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef PTE skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

   

  ×

  WhatApp Hattı

  × BİLGİ AL (Whatsapp)