Gebze Teknik İngilizce Yeterlilik Hazırlık Atlama Kursu
GTÜ Proficiency Sınavı

GTÜ Hazırlık Atlama Duyurular

Gebze Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama
GTÜ PROFICIENCY KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. 

 • Uzman GTÜ Proficiency Hocalarından Eğitim
 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah 6 Kişilik Sınıflar
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel GTÜ Prof Sınav Kaynakları
 • Kilit Gramer Konuları ve GTÜ Proficiency Kelime Listeleri
 • Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği (Cloze Test, Yakın Anlam, Reading, Cümle Tamamlama)
 • Sınav Analizleri üzerinden GTÜ PROF Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • GTÜ Proficiency Deneme Sınavları
 • Kontenjanımız Sınırlıdır!!

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

GTÜ Hazırlık Atlama
GTÜ İngilizce Yeterlilik Proficiency Kursu

Derslerimiz tamamen GTÜ PROFICIENCY sınavına girecek öğrencilere yöneliktir. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (A, B…) ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler GTÜ İngilizce Yeterlilik (Proficiency) sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program GTÜ Hazırlık Okulu güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Cloze Test, Reading, Cümle Tamalama, Vocabulary ve Listening olmak üzere her bölüm üzerinde ayrı ayrı GTÜ Proficiency Sınav Tekniği ve Pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca GTÜ Kelime Listeleri ve Kilit Gramer Konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için Mid-Term, Level ve Quiz sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler GTÜ Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde GTÜ sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 ADET GTÜ PROFICIENCY DENEME SINAVI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir GTÜ formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

GTÜ Başarı Oranımız: % 91

GTÜ PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Gebze Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama
GTÜ Proficiency Sınav İçeriği

GTÜ Proficiency Sınavı GTÜ Akademik Takvimine göre yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 60’tır. Sınav listening, reading, vocabulary, use of english, writing olmak üzere 5 bölüm ve 80 sorudan oluşur. Sınav listeninglerin dinlenmesi dahil toplamda yaklaşık 180 dakika sürer. Writing dahil bütün bölümlerdeki sorular çoktan seçmelidir (şıklı).

 

Listening

GTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı Listening bölümü 12 – 15 sorudan oluşur. Note-Taking ve While Listening olarak iki bölümü vardır. Her listening parçası iki defa dinletilir.

 

Note Taking: 8 – 10 sorudan oluşur. Bu bölümde 7 – 8 dakikalık genel konulu akademik bir listening parçası dinletilir. Öğrenciler parçayı dinlerken önemli gördükleri yerleri not alırlar. Daha sonrasında sınav soruları alınan notlara göre cevaplandırılmaları için dağıtılır. Soruları cevaplamak için 10 dakika süre verilir.

 

Kilit Noktalar

 • Çıkmış sınavlardan bol bol pratik yapın. Note-taking guide’ı nasıl kullanmanız gerektiğini iyi öğrenin.
 • Kilit kelimelerin ve bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Rakamları, karşılaştırmaları, konuşmacının lecture esnasında yaptığı küçük özetlemeleri mutlaka not edin.
 • Not alırken kısaltmalar kullanın ki hem yazıp, hem de dinlemeye devam edebilin.

 

While Listening:  5 – 7 sorudan oluşur. Bu bölümde karşılıklı konuşmaların geçtiği 5 – 6 dakikalık bir listening parçası dinletilir. Dinleme başlamadan önce öğrencilere soruları incelemeleri için 2 dakika süre verilir.

 

Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce hangi bilgi için dinlediğinizi iyi belirleyin. Dinleme parçası başlamadan önce sorular dağıtılıp ve incelemeniz için size bir iki dakikalık süre verilecektir. Bu sürede sorulara göz gezdirin ve kilit kelimelerin altını çizin.
 • bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Sorular listening’de çıkış sırasına göre sıralanmıştır. Kaçırdıklarınız için üzülmeyin. İşaretleyip ikinci dinlemede o kısma yoğunlaşın.

 

Reading

2 – 3 akademik metinden sorulan toplam 15 – 20 sorudan oluşur. Bunlar ana fikri bulma, çıkarsama, referans kelimeyi bulma ve benzeri tipte sorularıdır.

 

Kilit Noktalar

 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Onun için skimming ve scanning okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
 • Karşınıza çıkacak metinler hep akademik yapıda olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için relative clause, noun clause, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

Use of English

Ortalama 20 – 25 soru sorulur. 3 bölümden oluşur:

 

1) Restatement (Yakın Anlam): Bu bölümde verilen cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. 6 – 7 sorudan oluşur. Ağırlıklı olarak gramer ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Özellikle modal, passive, causative, comparative, relative clause, if & wish gibi gramer konularına iyi hakim olun.
 • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin.
 • Eş anlam – Zıt anlam olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

 

2) Sentence Completion (Cümle tamamlama): Verilen cümledeki boşluğa anlamca en uygun gelen ifadeyi bulmanız istenir.  6 – 7 sorudan oluşur. Okuduğunu anlama, kelime ve bağlaç bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Cümle  tamamlama soruları zor görünen ama aslında en kolay olan bölümdür. Bilmediğiniz kelimelere takılmayın.
 • Bağlaçlara ve zamanlara odaklanın.
 • Soruda ve şıklarda verilen öznelerin anlam olarak uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

 

3) Cloze Test: Bu bölümde verilen paragraftaki boşluklara uygun gelecek kelime ve gramer yapılarını bulmanız isternir. Her birinden 5 – 6 sorunun  sorulduğu 2 cloze test’ten oluşur.  Gramer, okuduğunu anlama ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Tense, zaman uyumu, modal, relative clause, passive, bağlaçlar, prepositions gibi konulara dikkat!
 • Özellikle gramer istisnalarını iyi öğrenin çünkü MUTLAKA çıkarlar!!
 • Kelime sorularında sık karıştırılan kelimeler, phrasal verb’ler ve akademik kelimelere çalışın.

 

Vocabulary

9 – 11 sorudan oluşur. Verilen cümledeki boşluğa gelecek uygun kelimeyi şıklardan bulmanız istenir.

 

GTÜ PROFICIENCY Sınav Örneği

Gebze Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
GTÜ Proficiency Kaynak İndir

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

  [recaptcha]

   

  × BİLGİ AL (Whatsapp)