Boğaziçi Üniversitesi Proficiency - BUEPT
Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik

Duyuru!

Ocak 2020 BOUN PROFICIENCY – BUEPT KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Dersler Ocak Boğaziçi Üniversitesi Proficiency sınavına kadar devam edecektir. Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle BUEPT Sınav İçeriği, Soru Pratiği (Reading, Listening, Writing) ve BUEPT Kelime Listeleri üzerinde sınav odaklı olarak çalışılacaktır.

Ders saatlerine ek olarak BUEPT Deneme Sınavları yapılacaktır. Öğrencilerimizin zorlandığı konularda eğitmenlerimizle etüt dersleri yapılmaktadır.

Hafta içi ve hafta sonu programları bulunmaktadır.

BUEPT Başarı Oranımız: % 91

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi Proficiency – BUEPT Kursu

Sınıflarımız sadece BUEPT sınavına girecek öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Boğaziçi Üniversitesi Proficiency – BUEPT sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır. Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflarda eğitim verilmektedir.

Ders İçeriği

Program boyunca Reading, Listening ve Writing olmak üzere bütün bölümler üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır.

Boğaziçi Proficiency Reading ile ilgili olarak skimming ve scanning teknikleri üzerinde yoğun pratik çalışmaları; ayrıntılı search reading ve careful reading soru çözümlemeleri yapılmaktadır. Ayrıca BUEPT VOCAB List‘lerden mutlaka bilinmesi gereken sınav kelimeleri üzerinde çalışılmaktadır.

Boğaziçi Proficiency Listening için soru tiplerine göre parçayı nasıl dinlemeniz gerektiğine yönelik çalışmalarla başlamaktayız. Devamında her ders sınav pratiğini arttırmaya yönelik olarak selective listening ve careful listening pratik çalışmaları ve soru çözümlemeleri yapılmaktadır.

Boğaziçi Proficiency Writing çalışmaları akademik essay formatları, akademik cümle / gramer yapıları ve kelime çalışmalarından sonra yoğun essay ödevleri ve bunları hocalarımızla birebir değerlendirme şeklinde devam etmektedir.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Boğaziçi Üniversitesi sınav sisteminde uzman ve deneyimli Boğaziçi’li Hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde BUEPT sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Boğaziçi Proficiency kurs programı boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak BUEPT DENEME SINAVI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Boğaziçi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

  • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
  • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
  • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
  • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

BUEPT Başarı Oranımız: % 91

Boğaziçi Proficiency -BUEPT  sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

BUEPT Sınav İçeriği

BUEPT ya da yaygın adıyla BOUN PROFICIENCY sınavı YADYOK akademik takvimine göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Boğaziçi not sisteminde C’ye tekabül eder.

Sınav toplam 3,5 saat sürer. Sırasıyla Listening, Reading ve Writing bölümlerinden oluşur. Writing bölümünden önce 30 dakikalık bir ara vardır. Öğrenciler sınavda sadece tükenmez kalem kullanabilmektedirler.

 

BUEPT Listening

Bir sınav görevlisinin listening metinlerini bir kez sesli okuması şeklinde yapılır. İki bölümden oluşur: Selective Listening ve Careful Listening.

 

Selective Listening: Bu bölümde sorular dağıtılıp öğrencilerin incelemesi için 3 dakika süre verilir. Daha sonra metin okunmaya başlanır ve bu esnada sorulara cevap verilir. Yani while listening formatındadır. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.

 

Careful Listening: Bu bölümde yine okunan metne dair ortalama 10 soru sorulur. Note-taking listening formatındadır. İlk önce metin okunur ve bu esnada öğrenciler önemli olabilecek noktaları not alırlar. Okuma bittikten  sonra sorular dağıtılır ve öğrenciler soruları almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır.

 

BUEPT Reading

İki bölümden oluşur: Search Reading ve Careful Reading

 

Search Reading: 8 – 10 sorudan oluşur. Toplam süre 30 – 35 dakikadır. Bu bölümde uzun bir metinden spesifik bir bilgiyi çekip çıkarabilme beceriniz test edilir. Cevaplar her zaman kısa ve öz olmalıdır. Soru neyi soruyorsa sadece onu yazmalı, gereksiz bilgi eklememelisiniz. Parçanın içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi yazmak puan getirmez, hatta yanlış cevap olarak değerlendirilir. Verdiğiniz kısa cevaplar dilbilgisi olarak da soruyla uyumlu olmalıdır.

 

Careful Reading: 9 – 11 sorudan oluşur. Toplam süre  40 – 50 dakikadır. Bu bölümde metinle ilgili ana fikir bulma, detay anlama, çıkarsama, paragraflar arası ilişki kurabilme gibi sorular sorarak metindeki ayrıntıları bulabilme beceriniz test edilir. Sorular kısa cevap, çoktan seçmeli veya eşleştirme soruları şeklinde olabilir.

 

BUEPT Writing

Writing bölümünde verilen iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfalık (250 kelime) iki essay yazmanız istenir. Toplam süre 80 dakikadır. Her iki essay konusu da ilgili yardımcı fikirlerle birlikte sınav başında verilir. İstediğiniz birinden yazmaya başlayabilirsiniz. Yardımcı fikirleri kullanmak zorunlu değildir. Kendi fikirlerinizi de kullanarak yazabilirsiniz.

 

Essayiniz akademik essay formatı, düşüncelerinizi açıklama beceriniz, paragraflar arası geçişlerin sağlanması, akademik gramer yapı ve kelime çeşitliliği gibi unsurlar dikkate alınarak değerlendirilir.

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni BUEPT / BOUN PROFICIENCY kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]