Duyuru!

THY Pilotluk için TOEFL 60 SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program TOEFL 60 (Speaking: 18) hedefli olup kısa ve yoğun program uygulanmaktadır. Derslerde tamamen TOEFL SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır.

Detaylı Bilgi ve Kayıt için 0216 336 3491 (Kadıköy) ve 0212 327 3015 (Beşiktaş) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Telefon yoluyla kayıt alınabilmektedir. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 arasındadır.

Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

TOEFL Sınav Kampı

Programın amacı TOEFL başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca TOEFL IBT sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun TOEFL sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Kontenjanımız Sınırlıdır!

TOEFL IBT İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program TOEFL IBT sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve TOEFL kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında TOEFL sınav  pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış TOEFL IBT sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel TOEFL IBT soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için düzenli olarak TOEFL Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılmaktadır. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-TOEFL Programı

TOEFL eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-TOEFL programına katılırlar. Programın amacı, TOEFL kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi altyapısını kazandırmaktır. Böylece, TOEFL için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

TOEFL Özel Ders

Özel derslerimiz TOEFL’a birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, TOEFL teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler uzman ve deneyimli TOEFL eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef TOEFL skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

TOEFL Sınav İçeriği

TOEFL IBT yaklaşık 4 saat süren bir sınavdır. Toplam soru sayısı 75 – 100 arasında değişir. Reading, Listening, Speaking ve Writing olmak üzere 4 bölümden oluşur:

 

TOEFL Reading

Toplam soru sayısı 36 – 56 soru arasında değişkendir. Süre 60 – 80 dakika arasındadır. Bu bölümde katılımcıların 3 – 4 akademik metinden sorulan çeşitli sorulara cevap vermesi istenir. Uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme beceriniz test edilir.

 

TOEFL Listening

Toplam soru sayısı 34 – 51 soru, süre 60 – 90 dakika arasındadır. İki tip dinleme parçası dinletilip, bunlarla ilgili sorulara cevap vermeniz istenir. Dinleme esnasında not alabilirsiniz.

 

Lecture: Bir üniversite hocasının genel akademik bir konu hakkında anlattığı bir dersten alınmış her biri 3 – 5 dakika süren konuşmalardır. Bunlardan 4 – 6 adet dinletilir ve her birinden 6 soru sorulur.

 

Conversation: Herhangi bir konu hakkında bir grup insan arasında geçen konuşmalardır. Bunlardan 2 – 3 tane dinletilir. Herbirinden 5 soru sorulur

 

TOEFL Speaking

Toplam süre 20 dakikadır. Bu bölümde katılımcılara genel konulu 6 adet soru sorulur. Verilen yanıt 45 – 60 saniye süreyle bilgisayar tarafından kaydedilip, sınav merkezi tarafından daha sonra değerlendirilir. Konuşma bölümü üç alt bölümden oluşur:

 

1. Bölüm: Bir konu hakkında kişisel tercihleriniz ve bunları neden seçtiğiniz sorulur. 15 saniyelik hazırlanma süresinden sonra kendilerine 45 saniyelik bir konuşma süresi verilir. Bu tipte iki konuşma yapılır.

 

2. Bölüm: Yaklaşık 75 – 100 kelime bir metni okuyup metindeki konu ile ilgili 60 – 80 saniyelik bir konuşma dinletilir. 30 saniyelik bir hazırlanma süresinden sonra sorulan soru cevap olarak 60 saniyelik bir konuşma yapmanız istenir. Bu tipte iki konuşma yapılır.

 

3. Bölüm: 60 – 120 saniyelik bir konuşmayı dinleyip, 20 saniyelik bir hazırlanma süresinden sonra sorulan soruya 60 saniyelik bir cevap vermeniz istenir. Bu tipte iki konuşma yapılır.

 

Konuşma bölümü boyunca dilediğiniz kadar not alıp, konuşmalarınızda kullanabilirsiniz.

 

TOEFL Writing

Toplam süre 50 dakikadır. Bu bölümde bilgisayar ortamında iki writing task yazmanız istenir:

 

Task 1:  Reading, listening ve writing becerilerini bir arada sınar. Önce 230 – 300 kelimelik akademik bir konu üzerinde yazılmış olan bir metni okumanız istenir. Okurken not alabilirsiniz. Daha sonra aynı konuya ilişkin farklı bir bakış açısını barındıran ve ek bilgiler veren 2 dakikalık bir konuşma dinletilir. Bu süre içinde dinleyip not alabilirsiniz. Sizden istenen okuduğunuz ve dinlediğiniz bölümler arasındaki bağlantı ilgili sorulan soruyu, her ikisinden olabildiğince fazla noktalara değinerek, 150 – 225 kelimelik bir metinle cevaplandırmanızdır Verilen süre 20 dakikadır.

 

Task 2: Verilen konu hakkında kendi fikirlerini belirten, açıklayan ve örneklerle destekleyen minimum 300 kelimelik bir essay yazmanız istenir. Verilen süre 30 dakikadır.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)