TOEFL Kurs Programlarımız

YENİ DÖNEM ONLINE ve YÜZYÜZE TOEFL SINAV HAZIRLIK
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 • Tercihinize Göre YÜZYÜZE ya da ONLINE TOEFL Dersleri
 • Uzman Hocalardan Seviyenize Uygun Skor Odaklı TOEFL IBT Eğitimi 
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan TOEFL Ders Kaynakları
 • Bütün TOEFL Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Sınav Analizleri, Soru Çözüm Yöntemleri
 • TOEFL Sınav Pratiği, Kilit Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • TOEFL Writing için Birebir Essay Feedback

 

TOEFL kurslarımıza gerekli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Seviye Tespit için program öncesinde gerekli prosedür uygulanmaktadır.

İhtiyacı olan öğrencilerimiz Pre-TOEFL eğitimlerimizle desteklenmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Bilgi ve Kayıt için sitemizdeki Whatsapp hattından, 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

TOEFL Özel Ders

Özel derslerimiz TOEFL’a birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, TOEFL teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler uzman ve deneyimli TOEFL eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef TOEFL skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

TOEFL Kursu için
Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

TOEFL Sınav Kampı

Programın amacı TOEFL başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca TOEFL IBT sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun TOEFL sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

TOEFL IBT Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program TOEFL IBT sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve TOEFL kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında TOEFL sınav  pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış TOEFL IBT sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel TOEFL IBT soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için düzenli olarak TOEFL Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılmaktadır. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-TOEFL Programı

TOEFL eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-TOEFL programına katılırlar. Programın amacı, TOEFL kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi altyapısını kazandırmaktır. Böylece, TOEFL için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

   

  ×

  WhatApp Hattı

  × BİLGİ AL (Whatsapp)