Yeditepe PROFICIENCY Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Yeditepe PROFICIENCY Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Güz Dönemi YEDİTEPE HAZIRLIK GEÇME KURSU

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

Ocak sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz! 🙂 

KALAN KONTENJAN: 0

 

Kalan
0
Kontenjan

Bahar Dönemi YEDİTEPE HAZIRLIK GEÇME KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır! 

KALAN KONTENJAN: –

 

Bilgi ve Kayıt için 0216 474 3015, 0212 327 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Yeditepe Hazırlık Geçme Programı

Sınıflarımız tamamen Yeditepe PROF sınavına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden (A, B1, B2) öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Yeditepe PROFICIENCY sınav tarihine kadar sürmektedir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Dersler maksimum 4 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.

 

Ders İçeriği

Ders içerikleri Yeditepe Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca Yeditepe PROFICIENCY sınavının her bölümü (use of English, restatement, sentence completion, vocabulary, reading ve writing) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak Yeditepe Hazırlık Vocab List‘lerden her seviyeye yönelik kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan Final, Exit, Ara Sınav, Monthly sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Yeditepe Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Yeditepe PROFICIENCY sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak Yeditepe PROFICIENCY Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Yeditepe formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

YEDİTEPE PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Yeditepe PROF Sınav İçeriği

Yeditepe PROFICIENCY sınavı akademik takvimine göre yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 60 puan, toplam süre 150 dakikadır. İki bölümden oluşur: Test Bölümü ve Writing Bölümü. Detaylara bakalım:

Yeditepe PROF Test Bölümü

80 puan değerindedir. Çoktan seçmeli 80 sorudan oluşur. 5 bölümden oluşur:

 

1) Gramer (Use of English)20 sorudan oluşur. Gramer bilginizi ölçen boşluk doldurmalı sorulardan oluşur.

 

2) En yakın anlamlı cümle (Restatement)10 sorudan oluşur. Verilen cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Gramer, bağlaç ve kelime bilginizi ölçer.

 

3) Cümle tamamlama (Sentence Completion)10 sorudan oluşur. Verilen bir cümlede eksik kalan kısma en uygun gelecek ifadeyi şıklardan bulmanız istenir. Okuduğunu anlama ve gramer bilginizi ölçer.

 

4) Kelime (Vocabulary): Toplam 20 sorudan oluşur. İlk 10 soruluk bölümde altı çizili kelimenin eş anlamlısını bulma, ikinci 10 soruluk bölüm verilen cümledeki boşluğu doldurma şeklindedir.

 

5) Okuma (Reading): Her birinden 5 soru sorulan 4 reading parçasından oluşur. Toplam 20 soru vardır. Okuduğunu anlama, yorumlama ve kelime becerilerinizi ölçer.

 

Yeditepe PROF Writing Bölümü

20 puan değerindedir. 3 konu verilir ve bunlardan seçtiğiniz biri ile ilgili 300 kelimelik bir essay yazmanız istenir.

 

Yeditepe PROFICIENCY Sınav örneği

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni Yeditepe PROF kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)