Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınav İçeriği Nasıldır? Bilgi Hazırlık Atlama

Yazar:
Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınav İçeriği Nasıldır? Bilgi Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınav İçeriği Nedir? Nasıl Çalışmalısınız? 

 

Bilgi Üniversitesi Bilet 1 sınavı Hazırlık Okuluna yeni kayıt olan öğrencilere ve okula devam eden Level 1 , 2 ve 3 öğrencilerine dönem başında uygulanan seviye tespit sınavıdır. Cambridge Üniversitesi Yayınları tarafından hazırlanır.

Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınavının iki adet yapılma amacı vardır:

1) Öğrencilerin İngilizce seviyesini belirlemek
2) Bilet 2 sınavına girecek öğrencileri belirlemek

 

Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınavı 70 puan üzerinden değerlendirilir ve en az 45 alan öğrenciler Bilet 2 sınavına girmeye hak kazanırlar. Bilet 2‘den gerekli notu alan öğrenciler hazırlık eğitimini atlayarak bölümlerine başlarlar.

Bilet 1 sınavından 45 altında alan öğrenciler ile Bilet 2 sınavından başarısız olan öğrenciler, Bilet 1’den aldıkları notlara göre hazırlık okulunda kurlara ayrılırlar. Alınan puanlara göre yerleştirilen seviyeler şöyledir:

bilet 1 bilgi hazırlık kurları

 

Peki, Ne Sorulur Bilgi Üniversitesi Bilet 1 Sınavında?

Bilgi Üniversitesi Bilet 1 sınav içeriği üç bölümden oluşur:

  1. Dilbilgisi: Çoktan seçmeli (şıklı) 30 sorudan oluşur. Sorular basitten zora doğrudur.
  2. Okuma: 4- 5  kısa okuma parçasından sorulan çoktan seçmeli 20 sorudan oluşur.
  3. Yazma: Verilen iki ayrı konu ile ilgili iki kısa paragraf yazma çalışmasından oluşur. Konular genellikle eğitim hayatı ya da geçmiş tecrübeleriniz (anı, tatil, vs.) hakkında olur.

 

[yikes-mailchimp form=”15″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okuluna Yeni Başlayacak Öğrencilere Tavsiyeler

Yoğun bir sınav maratonundan çıkan ve Bilgi Üniversitesi’ndeki eğitim hayatlarının başında olan öğrencilere Hazırlık Okulu ile ilgili yanlış kararlar almamaları için bazı tavsiyelerimiz olacak.

  1. Mümkün olan en üst kurdan hazırlık okuluna başlamaya çalışın!
  2. İngilizce seviyeniz çok düşük ya da belki sıfır seviyesinde olsa bile Bilet 1 sınavına belli bir çalışma yaparak girin. Uzman yardımı da alabilirsiniz, kendiniz de çalışabilirsiniz. Kısa süreli bir çalışmayla bile hazırlık okuluna Level 2 ya da belki level 3 olarak başlayabilirsiniz. Level 3’ten sonraki kurlarda derslerin ağırlaştığını dikkate alınırsa, Bilgi Üniversitesi hazırlık okuluna Level 2 ya da 3 olarak başlamak ileri kurlarda yapacağınız kur tekrarlarında okulu uzatma riskinizi azaltacaktır. Bu nedenle, Bilet 1 sınavına mutlaka önceden hazırlanıp girin.
  3. İngilizce seviyeniz upper intermediate gibi bir seviyedeyse büyük ihtimalle Bilet 1’den gerekli skoru alırsınız. Sınavdan önce belli konuları gözden geçirdikten sonra Bilet 2 sınavına odaklanın.

 

Bilgi Üniversitesi Hazırlık Okuluna Devam Eden Öğrencilere Tavsiye

Eğer hazırlık okuluna devam ettiğiniz bir yıl sonunda Level 1, 2 ya da 3 öğrencisiyseniz okul size Bilet 1 sınavına tekrar girebilme hakkı vermektedir. Buradaki iki amacınız olmalıdır: Bilet 1’den minimum 45’i almak ve sonrasında Bilet 2‘den yine geçer not almak. Hazırlık okulunda geçirdiğiniz bir yıl sonunda yazın yapacağınız verimli ve ciddi bir çalışma ile bunları başarmak zor değildir.

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)