YTÜ - İYS Kursu. Hazırlık Atlama İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi YTÜ - İYS Kursu. Hazırlık Atlama İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Ocak 2018 YTÜ – İYS SINAV KAMPI

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

16 Ocak’ta sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar dileriz! 🙂

KALAN KONTENJAN: 0

 

Kalan
0
Kontenjan

Haziran 2018 YTÜ – İYS SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ 17 OCAK 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN ALINACAKTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 ve 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
-
Kontenjan

Eylül 2018 İYS TEMEL HAZIRLIK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

PROGRAM A ve B KURLARINA YÖNELİKTİR. ÖZEL SINIFLARDA YAPILACAKTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Haziran 2018
YTÜ – İYS Sınav Kampı

YTÜ – İYS Sınav Kamplarımız yılda 3 defa düzenlenir. Sınıflarımız tamamen YTÜ – İYS sınavına hazırlanan öğrencilerden oluşmaktadır. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Haziran 2018 YTÜ – İYS sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program YTÜ Hazırlık (YBD) güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav Kampı boyunca optik bölüm, listening ve writing olmak üzere İYS sınavının her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav tekniği ve pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca İYS Vocab List‘lerden kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimizin ortalamalarını arttırmak için okulda yapılan Mid-Term, Quiz ve Final sınavlarına yönelik olarak program boyunca çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler YTÜ Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde YTÜ – İYS sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine güncellediğimiz özgün materyallerdir.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için ders saatlerine ek olarak sınav kampı boyunca minimum 10 adet İYS DENEME SINAVI  yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen İYS formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Program boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konulan ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

YTÜ – İYS sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

Ağustos 2017 İYS Başarı Oranımız: %94

İYS Sınav İçeriği

YTÜ – İYS sınavı lisans öğrencileri için Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Sınav tek oturum olarak yapılır ve üç bölümden oluşur: Optik forma doldurulan çoktan seçmeli bölüm, writing bölümü ve listening bölümü. Bölümlerin içeriklerine bakalım:

 

İYS Optik Bölüm

Toplam süre 70 dakikadır. Ortalama 54 sorudan oluşur ve 60 puan değerindedir. Bütün sorular çoktan seçmelidir (şıklı). 30 tane Cloze Test, 12 tane Reading, 6 tane Closest Meaning, 6 tane Paragraph Completion ve 10 tane Listening sorusundan oluşur. Reading soruları 1.5 puan, diğer sorular 1 puan değerindedir.

 

Cloze Test:

Verilen paragraftaki boşlukları doldurmanız istenir. Her birinden ortalama 10 sorunun sorulduğu 3 adet cloze test’ten oluşur. Burada gramer, okuduğunu anlama ve kelime bilginiz test edilir.


Kilit Noktalar

 • Tense, zaman uyumu, modal, relative clause, passive, bağlaçlar, prepositions gibi konulara dikkat!
 • Özellikle gramer istisnalarını iyi öğrenin çünkü MUTLAKA çıkarlar!!
 • Kelime sorularında sık karıştırılan kelimeler, phrasal verb’ler ve akademik kelimelere çalışın.

 

Reading:

Herbirinden ortalama 6 soru sorulan 2 okuma parçasından oluşur. Burada temel olarak test edilmek istenen şey uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir.


Kilit Noktalar

 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Onun için skimming ve scanning okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
 • Karşınıza çıkacak metinler hep akademik yapıda olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için relative clause, noun clause, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

Closest Meaning:

6 sorudan oluşur. Burada verilen ana cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Ağırlıklı olarak gramer ve kelime bilginiz test edilir.


Kilit Noktalar

 • Özellikle modal, passive, causative, comparative, relative clause, if & wish gibi gramer konularına iyi hakim olun.
 • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin.
 • Eş anlam – Zıt anlam olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

 

Paragraph Completion:

6 sorudan oluşur. Verilen paragraftaki boşluk için şıklardan anlamca en uygun gelen cümleyi bulmanız istenir. Bu bölüm okuduğunu anlama, kelime ve bağlaç bilginizi test eder.


Kilit Noktalar

 • Paragraf tamamlama soruları zor görünen ama en kolay olan bölümdür. Bilmediğiniz kelimelere takılmayın. Boşluktan önceki ve sonraki cümleleri anlamaya çalışın.
 • Bağlaçlara ve zamanlara odaklanın.

 

İYS Writing Bölümü

25 puan değerindedir. Bu bölümde opinion ve for & against olmak üzere iki tip essay konusu verilir. Bunlardan birini seçip 250 kelimelik bir kompozisyon yazmanız istenir.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce off-topic olmamak için kesinlikle konuyu iyi anlamaya çalışın.
 • Akademik essay yapısını iyi öğrenin. Genelde toplam puanın yarısı buradan gelir.
 • Yazmaya başlamadan önce stratejinizi iyi belirleyin. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir strateji belirleyin.
 • Bağlaç kullanımına MUTLAKA dikkat edin.
 • Basit yazın. Anlaşılır olmanız lazım. Emin olmadığınız yapıları kullanmayın.
 • İyi bir fikir gibi görünse de essay’inizin hiç bir yerine Türkçeden deyim ya da atasözü çevirisi eklemeyin. Bu size puan kaybettirir.

 

İYS Listening Bölümü

Yaklaşık 20 dakika sürer. 15 puan değerindedir. 8 – 10 soru sorulan tek bir listening çalışmasından oluşur. Toplam soru sayısına göre her bir soru 1.5 – 2 puan değerindedir. Sınav While Listening tarzındadır. Öğrenciler listeningi dinlerken verilen soruları cevaplarlar. Dinleme parçası iki defa dinletilir.

 

Eylül İYS sınavlarında genellikle Listening bölümünü yapılmamaktadır. Buradaki puan optik bölümdeki bazı soru tiplerine aktarılır.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce hangi bilgi için dinlediğinizi iyi belirleyin. Dinleme parçası başlamadan önce sorular dağıtılıp ve incelemeniz için size bir iki dakikalık süre verilecektir. Bu sürede sorulara göz gezdirin ve kilit kelimelerin altını çizin.
 • bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Sorular listeningde çıkış sırasına göre sıralanmıştır. Kaçırdıklarınız için üzülmeyin. İşaretleyip ikinci dinlemede o kısma yoğunlaşın.

 

 

NOT: Yukarıda açıklanan sınav içerikleri Lisans öğrenciler için yapılan İYS sınavı içindir. Yüksek lisans, yatay geçiş ve DGS öğrencileri için dönem başında yapılan İYS sınav içerikleri ve tarihleri farklıdır. Bunlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni YTÜ – İYS kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Öğrenci Görüşleri

Son sınav hakkımda beni başarıya taşıdınız
Gökçe Nur Örs
YTÜ İsletme
bana müthiş katkısı oldu
Tolga Satılmış
YTÜ Makina Müh.
Akademi ailesine teşekkürler ediyorum
Mertcan Uzlaş
YTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Müh.
bizi geçebileceğimize inandırmalarıydı
Emit Uygar Tomruk
YTÜ Matematik
lafın gelişi değil gerçek bir aile
Onur Korkmaz
YTÜ Kimya Müh.
Bizi geçebileceğimize inandırdılar
Ceren Başaran
YTÜ Kimya
Eğer kaldıysanız size tavsiyem
Sinan Daloğlu
YTÜ İnşaat Müh.
severek ve eğlenerek sınavı geçtim
Özgür Kan
YTÜ Bilgisayar Müh.
Sıkıntısı olan tüm arkadaşlara öneririm
Yunus Emre Alaybay
YTÜ Elektrik Müh.
Kurstan fazlası
Oğuzhan Kübüç
YTÜ İşletme
İngilizce temelim dahi yokken
Ufuk Deveci
YTÜ Elektrik Müh
Sizi en iyi şekilde motive edecek tek yer
Tenzile Kaya
YTÜ İngilizce İşletme

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)