IELTS Kurs Programlarımız

YENİ DÖNEM ONLINE ve YÜZYÜZE IELTS HAZIRLIK KURS
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 • Tercihinize Göre YÜZYÜZE ya da ONLINE IELTS Dersleri
 • Uzman Hocalardan Seviyenize Uygun Skor Odaklı IELTS Eğitimi 
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel IELTS Sınav Kaynakları
 • Bütün IELTS Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, Çıkmış Sınav Analizleri, Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit IELTS Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • Ders Saatlerine Ek, 4 Adet IELTS Deneme Sınavı
 • IELTS Writing için Birebir Essay Feedback

 

IELTS kurslarımıza gerekli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Seviye Tespit için program öncesinde gerekli prosedür uygulanacaktır.

Sınav hazırlığı için yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilerimiz Pre-IELTS eğitimlerimizle desteklenmektedir. Bu eğitimler yoğun program olarak yapılarak uzun programlarla zaman kaybetmeniz engellenir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Başlayacak IELTS Kurslarımız
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:30 - 22:305 Ekim 20207 Hafta60 Saat--
KADIKÖY
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:50--60 Saat5 Ekim 2020
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0010 Ekim 20207,5 Hafta60 Saat--
BEŞİKTAŞ
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:5010 Ekim 20207 Hafta60 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0010 Ekim 20207,5 Hafta60 Saat--
(Yüzyüze IELTS Eğitimleri 4 Kişilik Sosyal Mesafeli Sınıflarda Yapılmaktadır.)

IELTS Özel Ders

IELTS özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Tercihinize göre Yüz yüze ya da Online IELTS eğitim seçeneklerimiz vardır.

 

Programın amacı IELTS sınavına yönelik olarak eksik olduğunuz noktaları belirleyerek hedef skorunuza ulaşmanız için gerekli IELTS teknik ve pratik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır.

 

Dersler uzman ve deneyimli IELTS eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef IELTS skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

Skor Odaklı IELTS Dersleri

Programın amacı IELTS başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır. Derslerimiz sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca IELTS sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun IELTS sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

Programda ilk olarak listening, reading, writing ve speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve bunların çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve IELTS kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında IELTS sınav pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda çıkmış IELTS sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel IELTS soru tipleri ve IELTS sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir. Sınavın Reading ve Writing bölümüne yönelik dersler yerli; Listening ve Speaking bölümüne yönelik olanlar anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

IELTS Deneme Sınavları

IELTS kursu boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerilerinizi arttırmak için 4 adet IELTS Deneme Sınavı yapılmaktadır. Bunlar önceden çıkmış gerçek IELTS sınavlarıdır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılmaktadır. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-IELTS Programı

IELTS kurslarımıza katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-IELTS programına katılırlar. Bu programın amacı, IELTS kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi Altyapısını kazandırmaktır. Böylece, IELTS için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

IDP IELTS İş Ortaklığı ve Yetkili Kayıt Merkezi

Kurumumuz ve IDP IELTS Türkiye‘nin iş ortaklığından dolayı öğrencilerimizin sınav kayıt işlemleri çok rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun dışında öğrencilerimiz sınav kayıt işlemlerinde çeşitli avantajlara da sahiptirler. Bunların en önemlileri:

 • Sınava 3 gün kalana kadar kayıt işlemi yapabilme
 • IELTS sınav mekanı seçiminde en iyi tavsiyeyi alma
 • Sınav sonuçlarına daha hızlı ulaşabilme
 • Sınav öncesi olası bazı aksaklıkları birinci elden çözebilme

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

IELTS Sınav İçeriği

IELTS sınavı toplam 2 saat 45 dakika sürer. Tamamen kağıt-kalem ile yapılan (paper-based) bir sınavdır. Listening, reading, writing ve speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur. Sınav sonucunun hangi amaç için kullanılacağına bağlı olarak iki modülü vardır: Academic IELTS ve General IELTS. Listening ve speaking bölümleri her iki modülde de aynıyken, reading ve writing bölümleri farklıdır. IELTS sınav bölümleri ve modüller arasındaki farklara bakalım:

 

IELTS Listening

Listening bölümü Academic ve General IELTS’te aynıdır. Toplam 40 sorudan oluşur. Yaklaşık 30 dakika sürer. Dinleme parçaları bir defa dinletilir ve sorular dinleme esnasında cevaplanır. Dinleme kulaklıkla değil, hoparlörle yapılır. Bu nedenle, katılımcıların bu bölümde dikkatlerinin dağılmamasına özen göstermeleri gerekmektedir.

 

IELTS Listening 4 kısımdan oluşur. Her kısımdan önce katılımcılara dinlenecek listening parçası hakkında kısa bir bilgi ve o kısmın sorularına bakmaları için belli bir süre verilir. İlk iki kısımda günlük herhangi bir sosyal ortamda karşılıklı konuşma şeklinde geçen, son iki bölümde ise daha akademik bir ortamda geçen listening’ler dinletilir.

 

IELTS Reading

3 okuma parçası ve toplam 40 sorudan oluşur. 60 dakika sürer. Soru tipleri iki  IELTS modülünde de aynı olmasına rağmen, okuma parçalarının içerikleri farklıdır. Academic IELTS’te okuma parçaları kitap, gazete ve dergilerden alınan daha akademik bir dille yazılmış metinlerdir. General modülde ise metinler gündelik hayatta karşılaşılan konularla ilgilidir ve çoğu zaman biraz daha kısadırlar.

 

General modülde readingler daha kolay gibidir ancak soru başına katsayılar Academic modülden daha düşüktür. Aynı sayıda doğru sayısıyla Academic IELTS’ten daha yüksek puan alınmaktadır. Aşağıdaki tabloya bakarsak, mesela 13 doğru cevap için Academic IELTS Reading skoru 4.5 olurken, General’da 3.5 olmaktadır.

 

 

IELTS Writing

Toplam süre 60 dakikadır. Bu bölümde biri en az 150 kelime, diğeri 250 kelimeden oluşan iki writing task yazmanız istenir.

 

IELTS Writing Task 1: Her modül için farklıdır. Academic modülde verilen şema, tablo veya diagramdaki bilgileri özetleyen bir rapor yazmanız istenir. Bu zor gibi görünen ancak yöntemini bilirseniz çok kolay bir bölümdür. Yapmanız sadece gözünüzün önündekileri sistematik bir şekilde kağıda dökmektir. Genel modülde Task 1 için size günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bir durum/problem verilir ve bununla ilgili yetkili birinden yardım isteyen ya da birine durumu açıklayan bir mektup yazmanız istenir.

 

IELTS Writing Task 2: İki modül için de aynıdır. Verilen konu hakkında düşüncelerinizi belirten 250 kelimelik bir essay yazmanız istenir. Academic IELTS’te kullanılan dilin daha formal olması beklenir. Konunun iyi algılanması, savunulan fikrin açık bir şekilde ifade edilmesi, birden fazla destekleyici sebep sunulması, kelime ve yapı çeşitliliği sınavınızı okuyan kişiyi tatmin etmeniz için önemlidir.

 

IELTS Speaking

Her iki modül için ortak yapılır. 12-14 dakika sürer ve 3 bölümden oluşur. Bu bölüm examiner ile sohbet havasında geçer. Tüm sohbet boyunca ses kaydı alınır.

 

İlk bölüm: 4-5 dakika kadar sürer. Examiner kendini tanıtır ve sizden kendinizi tanıtmanızı ister. Bu arada genel olarak hayatınız hakkında size sorular yöneltir.

 

İkinci bölüm: 3-4 dakika sürer. Seçtiğiniz rastgele bir konu üzerinde 1 dakika düşünme süresinden sonra yaklaşık 2 dakikalık bir konuşma yapmanız istenir.

 

Son bölüm: 4-5 dakika sürer ve önceki bölümdeki konu ile ilgili examiner’in soracağı sorulara cevap verirsiniz.

İndirilebilir IELTS Kaynakları

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

× BİLGİ AL (Whatsapp)