IELTS Kurs Programlarımız

YENİ DÖNEM ONLINE ve YÜZYÜZE IELTS HAZIRLIK KURS
KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

 • Tercihinize Göre YÜZYÜZE ya da ONLINE IELTS Dersleri
 • Uzman Hocalardan Seviyenize Uygun Skor Odaklı IELTS Eğitimi 
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel IELTS Sınav Kaynakları
 • Bütün IELTS Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, Çıkmış Sınav Analizleri, Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit IELTS Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • Ders Saatlerine Ek, 4 Adet IELTS Deneme Sınavı
 • IELTS Writing için Birebir Essay Feedback

 

IELTS kurslarımıza gerekli İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. Seviye Tespit için program öncesinde gerekli prosedür uygulanmaktadır.

İhtiyacı olan öğrencilerimiz Pre-IELTS eğitimlerimizle desteklenmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

 

IELTS sınavı hakkında paylaşımlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Başlayacak IELTS Kurslarımız
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:30 - 22:3023 Kasım 20207 Hafta60 Saat--
KADIKÖY
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:5023 Kasım 20207 Hafta60 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0021 Kasım 20207,5 Hafta60 Saat--
BEŞİKTAŞ
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:00 - 21:5023 Kasım 20207 Hafta60 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 14:0021 Kasım 20207,5 Hafta60 Saat--
(Yüzyüze IELTS Eğitimleri 4 Kişilik Sosyal Mesafeli Sınıflarda Yapılmaktadır.)

IELTS Özel Ders

IELTS özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Tercihinize göre Yüz yüze ya da Online IELTS eğitim seçeneklerimiz vardır.

 

Programın amacı IELTS sınavına yönelik olarak eksik olduğunuz noktaları belirleyerek hedef skorunuza ulaşmanız için gerekli IELTS teknik ve pratik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır.

 

Dersler uzman ve deneyimli IELTS eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef IELTS skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

IELTS Kursu için
Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

Skor Odaklı IELTS Dersleri

Derslerimiz sınav kampı mantığı ile yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca IELTS sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun IELTS sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır. Sınav odaklı bir yol izlenip gereksiz  konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Programda ilk olarak her bölüm üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir; kilit gramer konuları ve IELTS kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak altyapı problemleri halledilir.

Devamında IELTS sınav pratiği çalışmalarına başlanıp çıkmış IELTS sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel IELTS soru tipleri ve IELTS sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli yerli ve yabancı hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin sınav koçluğunu da yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyulan İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında olurlar.

IELTS Deneme Sınavları

IELTS kursu boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerilerinizi arttırmak için IELTS Deneme Sınavları yapılmaktadır. Bunlar önceden çıkmış gerçek IELTS sınavlarıdır.

Deneme sınavları gerçek sınav ortamından yapıp  hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılmaktadır. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-IELTS Programı

IELTS kurslarımıza katılmak için belli bir seviyede olmanız gerekmektedir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit prosedür uygulandıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-IELTS programına katılarak gerekli Temel Sınav İngilizcesi Altyapısını edinirler. Böylece IELTS için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

IDP IELTS İş Ortaklığı ve Yetkili Kayıt Merkezi

Kurumumuz ve IDP IELTS Türkiye‘nin iş ortaklığından dolayı öğrencilerimizin sınav kayıt işlemleri çok rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun dışında öğrencilerimiz sınav kayıt işlemlerinde çeşitli avantajlara da sahiptirler. Bunların en önemlileri:

 • Sınava 3 gün kalana kadar kayıt işlemi yapabilme
 • IELTS sınav mekanı seçiminde en iyi tavsiyeyi alma
 • Sınav sonuçlarına daha hızlı ulaşabilme
 • Sınav öncesi olası bazı aksaklıkları birinci elden çözebilme

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

İndirilebilir IELTS Kaynakları

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

  [recaptcha]

  × BİLGİ AL (Whatsapp)