IELTS Kurs Programlarımız

Yeni Dönem IELTS Hazırlık Kurslarımızın Kayıtları Devam Ediyor.

 • Uzman IELTS Hocalarından, Seviyenize Uygun IELTS Dersleri 
 • Skor Odaklı ONLINE IELTS Eğitimi
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel IELTS Sınav Kaynakları
 • Bütün Sınav Bölümleri (Listening, Reading, Writing, Speaking) Üzerinde Ayrı Ayrı Çalışmalar, Çıkmış IELTS Sınav Analizleri, Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği 
 • Kilit Sınav Konuları ve IELTS Kelime Listeleri
 • IELTS Writing için Essay Feedback
 • Ders Saatlerine Ek IELTS Deneme Sınavları

 

ONLINE IELTS eğitimlerimizde ders kaynakları öğrencilerimizin posta adresine kargolanacaktır.

 

Programlarımıza yeterli İngilizce seviyesinde olan öğrenciler kabul edilebilmektedir. İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilerimiz Pre-IELTS eğitimlerimizle desteklenmektedir.

 

Bilgi ve Kayıt için Whatsapp hattı, (0541) 257 7255 no’lu telefon veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

IELTS SINAV PAYLAŞIMLARIMIZ

BAŞLAYACAK IELTS KURSLARIMIZ
ONLINE
GünlerSaatlerBaşlangıç TarihiToplam SüreToplam DersKontenjan
Ptesi - Salı - Perş19:30 - 22:30--6 Hafta48 Saat--
Ctesi - Pazar10:00 - 13:50--6 Hafta48 Saat--

IELTS Özel Ders

IELTS özel derslerimiz sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Tercihinize göre Yüz yüze ya da Online IELTS eğitim seçeneklerimiz vardır.

 

Programın amacı IELTS sınavına yönelik olarak eksik olduğunuz noktaları belirleyerek hedef skorunuza ulaşmanız için gerekli IELTS teknik ve pratik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır.

 

Dersler uzman ve deneyimli IELTS eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef IELTS skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

IELTS Kursu için
Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

Skor Odaklı IELTS Dersleri

Derslerimiz sınav kampı mantığı ile yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca IELTS sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun IELTS sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır. Sınav odaklı bir yol izlenip gereksiz  konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Programda ilk olarak her bölüm üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir; kilit gramer konuları ve IELTS kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak altyapı problemleri halledilir.

Devamında IELTS sınav pratiği çalışmalarına başlanıp çıkmış IELTS sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel IELTS soru tipleri ve IELTS sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış, deneyimli yerli ve yabancı hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin sınav koçluğunu da yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyulan İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında olurlar.

IELTS Deneme Sınavları

IELTS kursu boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerilerinizi arttırmak için IELTS Deneme Sınavları yapılmaktadır. Bunlar önceden çıkmış gerçek IELTS sınavlarıdır.

Deneme sınavları gerçek sınav ortamından yapıp  hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Sınav başvuruları denemelerden alınan skorlara göre yapılmaktadır. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-IELTS Programı

IELTS kurslarımıza katılmak için belli bir seviyede olmanız gerekmektedir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit prosedür uygulandıktan sonra gruplara dahil edilirler.

Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-IELTS programına katılarak gerekli Temel Sınav İngilizcesi Altyapısını edinirler. Böylece IELTS için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

IDP IELTS İş Ortaklığı ve Yetkili Kayıt Merkezi

Kurumumuz ve IDP IELTS Türkiye‘nin iş ortaklığından dolayı öğrencilerimizin sınav kayıt işlemleri çok rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun dışında öğrencilerimiz sınav kayıt işlemlerinde çeşitli avantajlara da sahiptirler. Bunların en önemlileri:

 • Sınava 3 gün kalana kadar kayıt işlemi yapabilme
 • IELTS sınav mekanı seçiminde en iyi tavsiyeyi alma
 • Sınav sonuçlarına daha hızlı ulaşabilme
 • Sınav öncesi olası bazı aksaklıkları birinci elden çözebilme

Diğer İmkanlar

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

IELTS Kaynak İndir

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

  ×

  WhatsApp Bilgi Hattı

  × BİLGİ AL (WhatsApp)