Kadir Has Hazırlık Atlama
İngilizce Yeterlilik Sınavı

Duyuru!

KADİR HAS HAZIRLIK ATLAMA / DESTEK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle KHAS – İYS Hazırlık Atlama odaklı olarak çalışılmaktadır. Ders saatleri dışında ihtiyaç duyulan konularda (writing, reading, speaking…) birebir etüt dersleri yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Hazırlık okulunda yapılan Quiz ve Mid-Term sınavları için ek çalışmalar yapılacaktır.

KHAS Başarı Oranımız: % 91

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kadir Has Hazırlık Atlama
KHAS İYS Kursu

Sınıflarımız sadece Kadir Has öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her modülden (A1-A2, A2-B1, B1-B2, B2-P) öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Kadir Has – İYS sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Program Kadir Has Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Listening, Reading, Writing ve Speaking olmak üzere KHAS İngilizce Yeterlilik Sınavının (İYS) her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca KHAS – İYS Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan okulda yapılan Ara Sınav, Portfolyo, Modül Sonu Sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler KHAS Prep güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde KHAS Hazırlık sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak Kadir Has – İYS DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Kadir Has formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

KHAS Başarı Oranımız: % 91

Kadir Has – İYS sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

 

Sınav İçeriği

KHAS – İYS sınavı akademik takvime göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Sınav yaklaşık 180 dakika sürer ve 4 bölümden oluşur: Listening, Reading, Writing ve Speaking. Önce Listening yapılır. Sonrasında yapılan Reading ve Writing bölümleri için sınav kağıtları aynı anda dağıtılır ve istenilen bölümden başlanır. Detaylara bakalım:

 

KHAS - İYS Listening

25 puan değerindedir. Note Taking tarzındadır. Herkesin bilgi sahibi olabileceği genel konulu 10 – 15 dakikalık akademik bir lecture dinletilir.

Önce dinlerken önemli yerleri not alabilmeniz için outline kağıtları dağıtılır. Dinleme ve not alma işlemi bitince soru kağıtları dağıtılır. Sınavın zorluğu da bu uygulamadan dolayıdır. Neyin önemli olduğuna parçayı dinlerken karar verip not almanız gerekir. Dinleme kaydı sadece BİR KEZ dinletilir.

Toplam 15 – 17 soru sorulur. Bunlar açık uçlu ve çoktan seçmeli sorulardır. Soruları cevaplamanız için 15 dakika verilmektedir. Açık uçlu soruları yanıtlarken dinleme parçası ve aldığınız notlardan doğrudan alıntı yapabilir ya da kendi cümlelerinizi kullanabilirsiniz. Dinleme parçası içinde geçmeyen bilgiler geçersiz cevap olarak kabul edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Size verilen Note-Taking kağıtlarındaki alt başlıklara dikkat edin. Bunlar dinleme parçasındaki sıraya göre yazılmışlardır. Alt başlıkları kullanarak hem konunun temel bölümlerini ve bilgi akışını daha iyi anlar, hem de neye odaklanmanız gerektiğini anlarsınız.
 • Not alırken daha sonra soruları cevapladığınızda anlayabileceğiniz şekilde kısaltmalar; sebep-sonuç gibi bağlantıları gösteren işaretler kullanarak yazmaya çalışın. Böylece uzun notlar yazmaya çalışarak dinlemeyi kaçırmazsınız.
 • Not alırken bağlaçlara özellikle dikkat edin! Diyebiliriz ki soruların büyük bir kısmı bağlaçların geçtiği bölümlerden gelir.
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın! Bunlar ya soruları cevaplamanız için gerekli olmayan ya da tahmin gücünüzün kullanması gerektiği kelimelerdir.
 • Zamanı etkin kullanın! Hiçbir zaman zorlandığınız soruların üstünde fazla zaman harcamayın. Diğer sorulara geçin cevaplayamadıklarınıza sonra tekrar dönün.
 • Cevaplarınızın net olmasına dikkat edin. İlgisiz, yanlış bilgi ya da gereğinden fazla bilgi içeren cevaplar doğru kabul edilmez.

 

KHAS - İYS Reading

30 puan değerindedir. Bu bölümde ortalama 1000 – 1500 kelimelik iki akademik metin verilir ve herbirinden 14 – 15 soru sorulur. Çıkan soru tipleri şunlardır:

 

Anafikir soruları: Metnin ya da bir paragrafın ana fikrini bulmaya yönelik çoktan seçmeli sorular.

Ayrıntı soruları: Metnin tamamı ya da belli bir paragrafla ilgili belli bir bilgiyi soran sorulardır. Bunlar çoktan seçmeli sorular ya da açık uçlu olarak sorulur.

Kelime ve Referans soruları: Bir kelime ya da kelime grubunun parçadaki bağlamına göre ne anlama geldiğine yönelik çoktan seçmeli ya da açık uçlu sorulardır

Özet tamamlama soruları: Metnin belirtilen bir bölümünün 4 – 5 cümlelik bir özeti, verilir ve buradaki boşlukları metindeki bilgilere göre tamamlamanız istenir.

 

Kilit Noktalar

 • Okuma parçası ile ilgili sorular metin içerisindeki bilgi akışıyla aynı sıradadır. Metin içinde boşuna kaybolmayın!
 • Metni okumadan önce soruları okuyun ki metinde neyi arayacağınızı bilin!
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın. Bunlar çoğu zaman soruya cevap vermenize engel değildir. Tahmin gücünüzü kullanın!
 • Bağlaçlara dikkat edin! Bunlar okuduğunuzu anlamada ve soruyu cevaplamada iyi bir yol göstericidirler.

 

KHAS - İYS Writing

30 puan değerindedir. Bu bölümde 250 kelime (yaklaşık bir sayfa) uzunluğunda bir essay yazmanız istenir. Yazdıklarınız içerik, organizasyon; kelime ve dilbilgisi kullanımında doğruluk ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Kilit Noktalar

 • Konuyu iyi anlayın! Bunun için de konuyu iyi okuyun ve sizden ne beklendiğiniz tam olarak anlayın. Konuyu anlamayıp off-topic olursanız essay’iniz değerlendirmeye alınmaz.
 • Essay’inizi yazmak için acele etmeyin! Başlamadan önce bir plan yapın. Plansız giderseniz ya off-topic olursunuz ya da supporting idea bulmakta zorluk çekersiniz. Başta planlamaya harcayacağınız biraz zaman ilerde sizi daha fazla zaman kayıplarından kurtaracaktır.
 • Sınavda size yardımcı olması için 3-4 alt fikir verilecektir. Plan yaparken bu alt fikirleri gözardı etmeyin! Bunlarla konu arasında nasıl bir bağlantı kuracağınızı ve nasıl örneklendirebileceğinizi düşünün. Bununla beraber, verilen bu alt fikirleri kullanmak zorunda değilsiniz. “Ben de daha iyisi var” derseniz, kendi fikirlerinizi kullanarak da yazınızı geliştirebilirsiniz.
 • Yazdığınız essay akademik olarak değerlendirildiği için giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini barındıracak şekilde akademik bir formata sahip olması gerektiğini unutmayın! Fikirlerinizi düzenli, okuyan için akıcı bir şekilde yazmaya çalışın.
 • Gramer ve kelime hatalarına engel olmak için essay’i yazdıktan sonra bir kere kontrol edin!
 • Son olarak da lütfen okunaklı olarak yazın! Önemsiz görünür fakat tahmin ettiğinizden daha önemlidir!!

 

KHAS - İYS Speaking

15 puan değerindedir. Sınava her öğrenci tek başına girer ve sınavda bulunan iki öğretim görevlisinin kendisine İngilizce olarak sorduğu soruları cevaplar. Öğrenciye hobiler, medya gibi herkesin fikir sahibi olabileceği genel konular ile ilgili ortalama 3 – 4 soru yöneltilir. Sınav ortalama 4 – 5 dakika sürer.

Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

KHAS – İYS SINAV ÖRNEĞİ

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]