Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
Kadir Has İngilizce Yeterlilik - KHAS İYS Sınavı

Duyuru!

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama
KHAS İYS KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Uzman KHAS İYS Hocalarından Dersler
 • Her kur için için özel eğitim içeriği
 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim olarak Grup ya da Özel Ders Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah Sınıflar
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan KHAS İYS Sınav Kaynakları ve Kelime Listeleri
 • KHAS İYS Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği
 • Birebir KHAS İYS Writing & Speaking
 • Sınav Analizleri üzerinden KHAS İYS Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • KHAS İYS Deneme Sınavları

KHAS Hazırlık Atlama Başarı Oranımız: % 91

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kadir Has Hazırlık Atlama
KHAS İYS Kursu

Sınıflarımız sadece Kadir Has Üniversitesi öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her modülden (A1-A2, A2-B1, B1-B2, B2-P) öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Kadir Has İYS sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Program Kadir Has Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Listening, Reading, Writing ve Speaking olmak üzere KHAS İngilizce Yeterlilik Sınavının (İYS) her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca KHAS – İYS Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan okulda yapılan Ara Sınav, Portfolyo, Modül Sonu Sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler KHAS Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde KHAS Hazırlık sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak Kadir Has İYS DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Kadir Has formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

KHAS Başarı Oranımız: % 91

 

Kadir Has – İYS sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

 

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama
KHAS İngilizce Yeterlilik Sınavı

KHAS İYS Sınav İçeriği

Kadir Has Üniversitesi İYS sınavı akademik takvime göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Sınav yaklaşık 200 dakika sürer ve 3 bölümden oluşur: Listening, Reading ve Writing. Detaylara bakalım:

 

KHAS - İYS Listening

30 puan değerindedir. Yaklaşık 55 – 60 dakika sürer. While Listening ve Note Taking olarak iki bölümden oluşur.

 

1) While Listening:

Bu bölüm 13 puan değerindedir. Bir üniversite öğrencisi ve öğretmeninin bir ödev konusu hakkında yaptıkları karşılıklı bir konuşmadan oluşur. Dinleme başlamadan önce öğrencilere soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Dinleme parçası 14 – 16 dakika sürer ve sadece BİR DEFA dinletilir.

KHAS İYS While Listening sınavı 10 – 12 sorudan oluşur. Bunlar kısa cevap ya da cümledeki boşlukları doldurmanız gereken sorulardır. Şıklı değildir.

 

2) Note – Taking:

Bu bölüm 17 puan değerindedir. Üniversitede verilen ve 15 – 18 dakika süren genel akademik konulu bir ders (lecture) sadece BİR DEFA dinletilir. Sorular dinleme esnasında alınan notlara göre cevaplandırılır.

Lecture bittikten sonra sorular dağıtılır. KHAS İYS Note-Taking sınavı 8 – 12 sorudan oluşur. Bunlar kısa cevaplı ya da boşluk doldurmalı sorulardır. Şıklı değildir. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır.

 

KHAS - İYS Reading

KHAS Reading bölümü 40 puan değerindedir. Yaklaşık 80 dakika sürmekte ve iki bölümden oluşmaktadır: Skimming, Detailed Reading

 

1. Skimming:

Bu bölüm 15 puan değerindedir. Bu bölüm başlık eşleştirme (Header Matching) tarzındadır. Hızlı Okuma ve metin tarama yapılan bölümdür. Metindeki paragrafların ana fikirleri hızlıca bulma becerinizi test eder.

5 – 6 sayfa uzunluğunda genel akademik bir konu bir metin ile alakalı 7 – 9 konu başlığı verilir ve sizlerden bu başlıkların metnin hangi paragrafına ait olduğu bulmanız istenir. Her bir başlık tek bir paragrafa aittir. Genellikle verilen metin 20 – 30 paragraftan oluşur. Verilen süre 20 dakikadır.

 

2. Careful Reading:

25 puan değerindedir. Toplam süre 55 – 60 dakikadır. Bu bölümde önce aynı konuyu farklı bakış açıları ile ele alan ele alan 2 – 3 sayfa uzunluğunda iki metin verilir. Her bir metinden ana fikir ve detay bilgilerle alakalı 4 – 5 soru sorulur. Bunlar kısa cevap, boşluk doldurma veya çoktan seçmeli sorulardır.

Kadir Has İYS Sınavı Reading bölümünün devamında iki metindeki bilgileri birbiriyle karşılaştıran bir paragraftaki boşlukları doldurmanız istenir.

 

KHAS - İYS Writing

KHAS İYS Writing bölümü 30 puan değerindedir. 60 dakika sürer. Tek bir konu verilir ve bununla ilgili 350 kelimelik  bir essay yazmanız istenir. Essay tipi olarak cause, effect, problem solution, ya da compare & contrast tiplerinden biri çıkar.

Yazdıklarınız fikirlerinizi akademik essay formatına göre fikirlerinizi ne kadar açık ifade edebildiğiniz, bunları desteklediğiniz, İngilizce kullanımı ve kelime çeşitliliği kriterleri dikkate alınarak değerlendirilir.

 

Kadir Has Üniversitesi İYS SINAV ÖRNEĞİ

 

 

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)