Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

TYT Destek Programı

Bütün öğrencilerimize Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya alanlarında uzman TYT hoca kadromuz ile skor odaklı TYT eğitimi vermekteyiz.

Öğrencilerimizin hedefledikleri Üniversitelerde istedikleri bölümü kazanabilmeleri için hazırlamış olduğumuz TYT çalışma setleri ve her branş için TYT yaprak testi çalışmaları ile bu konuda öğrencilerimizin bütün eksikliklerini tamamlamaktayız.

11. Sınıf, 12. Sınıf ve Mezun YDT Grupları

Programın amacı öğrencilerimizin YDT sınavı sonrasında hayallerindeki okullara girebilmelerini sağlamaktır. Eğitimimiz boyunca öğrencilerimize sınav için gerekli bütün İngilizce bilgisini sistematik bir şekilde aktarırız. Eğitimlerimize katılacak olan öğrencilerin minimum Intermediate seviyede olması gerekmektedir.

Seviye ve eksiklerini göz önüne alarak 11. sınıf, 12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik eğitimlerimiz farklı sınıflarda ve farklı müfredatlarla yapılmaktadır. 11. ve 12. sınıf programlarımız 200 saat, mezun programlarımız 300 saatlik eğitimden oluşmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Kontenjanımız Sınırlıdır!

YKS DİL / YDT İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği, Özgün YDT Kaynakları

Eğitimimizin ilk ayağında YDT sınavında çıkan bütün gramer konuları üzerinde detaylı çalışmalar yapılır. Ders kaynağı olarak ayrıntılı YDT konu anlatım kitabımız ve kısayolları gösteren YDT sınav notlarımız kullanılır. Pekiştirme için her konu ile ilgili olarak açıklamalı soru çözümlemeleri yapılarak dersler alıştırma kağıtları, yaprak testler ve soru bankalarıyla desteklenir.

İngilizce sınav hazırlığında kelime bilgisi en az gramer kadar önemlidir. Eğitimimize katılan öğrencilerimize önce doğru kelime çalışma yöntemlerini öğretiriz. Program sonuna kadar öğrencilerimiz hocalarımız tarafından belirlenen 7000 kelimelik YKS DİL / YDT kilit kelime listesine hakim duruma gelirler. Yapılan yoğun kelime alıştırmaları ve quizlerle kelime ve reading soruları sınavda en kolay puan getiren bölümler olur.

Derslerimizde sınav odaklı bir yol izlenerek; nokta atışı derslerle sınava yönelik etkin bir eğitim izlenir. Öğrencilerimiz YDT sınav içeriği ve sınav tekniğine yönelik olarak yoğun bir eğitim alarak her bir soru tipine nasıl yaklaşmaları gerektiği ve sınavda zaman yönetimi konusunda maksimum beceriye sahip olurlar.

Ders kaynağı olarak, YDT sınav tekniği ve içeriğine yönelik olarak hazırladığımız kitaplar, yaprak testler, alıştırma kağıtları ve soru bankalarımız kullanılmaktadır. Bütün ders materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz uzman ve deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Başarı takım işidir ve sadece verimli geçen derslerle sağlanmaz. Hocalarımız öğrencilerine Bireysel Gelişim Takibi, İngilizce Çalışma Yöntemi ve Motivasyon Desteği konularında her anlamda destek vererek öğrencisinin Sınav Koçluğunu yaparlar.

Öğrencilerimizle bu şekilde birebir ilgilenme imkanı yaratmak için sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

YDT Deneme Sınavları ve Velilerimizle Bilgi Paylaşımı

Program boyunca öğrencilerimizin sınav pratiği ve zaman yönetimi becerilerini arttırmak için ders saatlerine ek olarak periyodik YDT mini deneme ve tam deneme sınavları yapılmaktadır.

Bu sınavların sonuçları kendileriyle düzenli olarak paylaşılarak öğrencilerimizin bireysel gelişimleri konusunda velilerimizle sürekli iletişim halinde oluruz.

Diğer İmkanlar

Hocalarımız deneme sınavlarının sonuçlarını teker teker inceleyerek öğrencilerinin eksik oldukları noktaları belirleyip bunlarla ilgili olarak öğrencileriyle Zorunlu Çalışma Saatleri ve Birebir Ek Dersler yaparak bütün eksiklerini giderirler.

Öğrencilerimiz ders öncesinde ya da sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma salonlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soru ve takıldıkları noktalarda hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.

Program boyunca derse devam zorunludur. Olası devamsızlıklarda velilerimizden mazeret bildirmeleri istenir.

Kurs Programlarımız

YKS DİL / YDT kurslarımızda öğrencilerimiz program öncesinde seviye tespit sınavına alınarak seviye ve eksikliklerine göre en uygun gruplara alınırlar. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

YDT Özel Ders

Özel derslerimiz, sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Programın amacı YKS sınavı için eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, YDT teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler uzman ve deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef YDT skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

YKS DİL / YDT sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]