Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
Koç KUEPE Hazırlık Kursu

Duyuru!

KOÇ ÜNİVERSİTESİ KUEPE KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Uzman KUEPE Hocalarından Sınav Odaklı Dersler
 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim olarak Grup ya da Özel Ders Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah Sınıflar
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel KUEPE Sınav Kaynakları
 • KUEPE Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • KUEPE Structure, Reading ve Listening için Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği
 • Birebir KUEPE Essay Writing & Speaking
 • Sınav Analizleri üzerinden KUEPE Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • KUEPE Deneme Sınavları

KUEPE Başarı Oranımız: % 93

Detaylı Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 arasındadır.

Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama
KUEPE Kursu

Sınıflarımız sadece Koç Üniversitesi KUEPE sınavına girecek olan öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler KUEPE sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Program Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu (Koç ELC) güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Reading, Use of English, Listening, Writing ve Speaking olmak üzere KUEPE sınavının her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca KUEPE Vocab List‘lerden kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan Mid-Term ve Final sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler KOÇ Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Koç Üniversitesi KUEPE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak KUEPE DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir KUEPE formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

KUEPE Başarı Oranımız: % 93

KOÇ KUEPE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

 

Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama
KUEPE Sınav İçeriği

Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu’na (ELC) yeni kayıt yaptıran öğrenciler dönem başında bir seviye tespit sınavına (Michigan Placement Test) girer ve bu sınav sonucuna göre kurlara yerleştirilirler. 74 ve üzeri alan öğrenciler yılda bir kez yapılan ve sadece yeni kayıt yaptıran öğrencilere uygulanan TOEFL PBT sınavına girerler. Bu sınavdan 550 ve üzeri alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar. TOEFL PBT sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Okula devam eden öğrenciler yeterlilik sınavı olarak KUEPE sınavına girerler. KUEPE sınavı Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puan, toplam süre 170 dakikadır. 5 bölümden oluşur:

KUEPE Reading

45 dakika sürer. Her biri 1 puan değerinde toplam 20 sorudan oluşur.

 

10 soru sorulan bir uzun metin (900-1000 kelimelik) ve 5 ‘er soru sorulan 2 kısa metinden (500-600 kelimelik) oluşur. Soruların hepsi çoktan seçmelidir.

 

KUEPE Use of English

20 dakika sürer. Toplam 20 sorudan oluşur. Her soru 1 puandır.

 

Sorular cloze test tipindedir. 20 sorunun 10’u Structure, 10’u Vocab sorusudur. Çıkan kelimeler akademik yapıdadır.

 

KUEPE Listening

30 dakika sürer. Toplam 15 sorudan oluşur. Her soru 1 puandır. İki kısımdan oluşur:

 

While listening: Soru cevap şeklinde ilerleyen genel akademik bir konu ile alakalı bir söyleşi dinletilir. Bununla ilgili sorulan 5 soru dinlerken cevaplandırılır.

 

Note-taking:  Genel akademik bir konu ile ilgili üniversite ortamında geçen bir ders (lecture) dinletilir. Dinlerken  önemli kısımları verilmiş olan kağıtlara not alırsınız. Sonrasında dinleme ve not alma işlemi bitince sorular dağıtılır. Toplam 10 soru sorulur.

 

KUEPE Writing

65 dakika sürer. 25 puan değerindedir.

 

Bu bölümde sizlere bir essay konusu ve bununla alakalı bir makale verilir. Sizden istenen verilen konuyla ilgili bir opinion essay yazmanız, yazarken de bu makaledeki fikir ya da bilgileri essay’inizi destekler ya da ona karşı çıkar şekilde kullanmanız istenir.

 

KUEPE Speaking

Toplam 8 – 10 dakika sürer. 20 puan değerindedir.

 

Genel olarak sınav denetmeniyle sohbet havasında geçer. Öğrenciler sınava teker teker sınava alınır. Sınav esnasında ses kaydı alınır. 3 bölümden oluşur:

 

1. Bölüm: Tanışma ve kişisel sorular bölümüdür. İsim, kimlik numarası gibi tanıma amaçlı sorular sorulur. Devamında yine sohbet ve sizi tanıma amaçlı olarak genel sorular sorulur. Konular herkesin bir fikir belirtebileceği alanlardan seçilir. “Kitap okumayı sever misin?” gibi. Her sorunun sonuna bir “why?” eklenebilir.

 

2. Bölüm: Bu bölümde bir desteden iki tane konuşma kartı seçersiniz. Çıkan konulardan birini seçerek bununla alakalı fikirlerinizi belirten 1,5 dakikalık bir konuşma yapmanız istenir. Başlamadan önce 1 dakika düşünme süresi verilir. Bu sırada isterseniz bir kağıda not alabilirsiniz. Düşünme süreniz dolduktan sonra konuşmaya başlamadan önce seçtiğiniz konuyu seslice okumanız istenir.

 

3. Bölüm: Bu bölüm 2 – 3 dakika sürer. Yaptığınız konuşma ile ilgili sınav görevlisinin sorduğu kısa soruları cevaplarsınız. 

 

 

Koç Üniversitesi KUEPE dışında başka sınavları da İngilizce yeterliliği için kabul etmektedir. Bunlar arasında öğrencilerimize en çok tavsiye ettiğimiz sınav TOEFL IBT‘dir. Yılda 4 defa yapılan KUEPE’ye göre TOEFL sınavının en büyük avantajı ayda en az 3 defa yapılıyor olmasıdır.

 

TOEFL IBT’den 80 ve üstü alan öğrenciler hazırlıktan Koç Hazırlıktan muaf sayılırlar. TOEFL IBT sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)