Koç KUEPE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Koç KUEPE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Ocak 2018 KOÇ – KUEPE HAZIRLIK KURSU

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

Ocak KUEPE sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz! 🙂 

KALAN KONTENJAN: 0

 

Kalan
0
Kontenjan

Haziran 2018 KOÇ – KUEPE HAZIRLIK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR:

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

KALAN KONTENJAN:

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0216 474 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
-
Kontenjan

Haziran 2018
KUEPE Sınav Hazırlık Programı

Sınıflarımız sadece KOÇ – KUEPE sınavına girecek olan öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Haziran 2018 KUEPE sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Ders içerikleri ELC güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca KUEPE sınavının her bölümü (reading, use of English, listening, writing, speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak KUEPE Vocab List‘lerden kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca özel kaynaklardan Mid-Term ve Final sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler KOÇ Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Koç – KUEPE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için ders saatlerine ek olarak program boyunca düzenli olarak KUEPE DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Koç Hazırlık – ELC formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

KOÇ – KUEPE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

KUEPE Sınav İçeriği

Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu’na (ELC) yeni kayıt yaptıran öğrenciler dönem başında bir seviye tespit sınavına (Michigan Placement Test) girer ve bu sınav sonucuna göre kurlara yerleştirilirler. 74 ve üzeri alan öğrenciler yılda bir kez yapılan ve sadece yeni kayıt yaptıran öğrencilere uygulanan TOEFL PBT sınavına girerler. Bu sınavdan 550 ve üzeri alan öğrenciler hazırlıktan muaf olurlar. TOEFL PBT sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Okula devam eden öğrenciler yeterlilik sınavı olarak KUEPE sınavına girerler. KUEPE sınavı Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puan, toplam süre 170 dakikadır. 5 bölümden oluşur:

KUEPE Reading

45 dakika sürer. Her biri 1 puan değerinde toplam 20 sorudan oluşur.

 

10 soru sorulan bir uzun metin (900-1000 kelimelik) ve 5 ‘er soru sorulan 2 kısa metinden (500-600 kelimelik) oluşur. Soruların hepsi çoktan seçmelidir.

 

KUEPE Use of English

20 dakika sürer. Toplam 20 sorudan oluşur. Her soru 1 puandır.

 

Sorular cloze test tipindedir. 20 sorunun 10’u Structure, 10’u Vocab sorusudur. Çıkan kelimeler akademik yapıdadır.

 

KUEPE Listening

30 dakika sürer. Toplam 15 sorudan oluşur. Her soru 1 puandır. İki kısımdan oluşur:

 

While listening: Soru cevap şeklinde ilerleyen genel akademik bir konu ile alakalı bir söyleşi dinletilir. Bununla ilgili sorulan 5 soru dinlerken cevaplandırılır.

 

Note-taking:  Genel akademik bir konu ile ilgili üniversite ortamında geçen bir ders (lecture) dinletilir. Dinlerken  önemli kısımları verilmiş olan kağıtlara not alırsınız. Sonrasında dinleme ve not alma işlemi bitince sorular dağıtılır. Toplam 10 soru sorulur.

 

KUEPE Writing

65 dakika sürer. 25 puan değerindedir.

 

Bu bölümde sizlere bir essay konusu ve bununla alakalı bir makale verilir. Sizden istenen verilen konuyla ilgili bir opinion essay yazmanız, yazarken de bu makaledeki fikir ya da bilgileri essay’inizi destekler ya da ona karşı çıkar şekilde kullanmanız istenir.

 

KUEPE Speaking

Toplam 8 – 10 dakika sürer. 20 puan değerindedir.

 

Genel olarak sınav denetmeniyle sohbet havasında geçer. Öğrenciler sınava teker teker sınava alınır. Sınav esnasında ses kaydı alınır. 3 bölümden oluşur:

 

1. Bölüm: Tanışma ve kişisel sorular bölümüdür. İsim, kimlik numarası gibi tanıma amaçlı sorular sorulur. Devamında yine sohbet ve sizi tanıma amaçlı olarak genel sorular sorulur. Konular herkesin bir fikir belirtebileceği alanlardan seçilir. “Kitap okumayı sever misin?” gibi. Her sorunun sonuna bir “why?” eklenebilir.

 

2. Bölüm: Bu bölümde bir desteden iki tane konuşma kartı seçersiniz. Çıkan konulardan birini seçerek bununla alakalı fikirlerinizi belirten 1,5 dakikalık bir konuşma yapmanız istenir. Başlamadan önce 1 dakika düşünme süresi verilir. Bu sırada isterseniz bir kağıda not alabilirsiniz. Düşünme süreniz dolduktan sonra konuşmaya başlamadan önce seçtiğiniz konuyu seslice okumanız istenir.

 

3. Bölüm: Bu bölüm 2 – 3 dakika sürer. Yaptığınız konuşma ile ilgili sınav görevlisinin sorduğu kısa soruları cevaplarsınız. 

 

 

Koç Üniversitesi KUEPE dışında başka sınavları da İngilizce yeterliliği için kabul etmektedir. Bunlar arasında öğrencilerimize en çok tavsiye ettiğimiz sınav TOEFL IBT‘dir. Yılda 4 defa yapılan KUEPE’ye göre TOEFL sınavının en büyük avantajı ayda en az 3 defa yapılıyor olmasıdır.

 

TOEFL IBT’den 80 ve üstü alan öğrenciler hazırlıktan Koç Hazırlıktan muaf sayılırlar. TOEFL IBT sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni KOÇ - KUEPE kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)