Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama
BAU PROFICIENCY Kursu

Duyurular

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama
BAU PROFICIENCY KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Uzman BAU Proficiency Hocalarından Dersler
 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim olarak Grup ya da Özel Ders Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah Sınıflar
 • Her kur için için Özel Eğitim İçeriği
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan BAU PROF Sınav Kaynakları ve Kelime Listeleri
 • Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği
 • Birebir BAU Proficiency Essay Writing
 • Sınav Analizleri üzerinden BAU Proficiency Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • BAU Proficiency Deneme Sınavları

ANADOLU SİGORTA Çalışanlarına Özel
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İNGİLİZCE YETERLİLİK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Eksiklik ve Hedef Skorunuza Göre Uygun Bahçeşehir İngilizce Yeterlilik Sınav Hazırlık Dersleri
 • Çalışma Saatlerinize Uygun Program
 • Tamamen Sınava Yönelik Bahçeşehir Sınav Kaynakları ile Kısa Sürede Başarı
 • Seviyesi Düşük Olan Öğrenciler için Ön Eğitim Programları

Bahçeşehir Hazırlık Atlamada % 96 Başarı

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama
İngilizce Yeterlilik Sınavı

BAU Proficiency Kursu

Sınıflarımız sadece Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (A1, A2, B1, B2, PREP-C) ve Hazırlık Atlama odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Bahçeşehir İngilizce Yeterlilik (BAU Proficiency) sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Dersler Bahçeşehir Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca BAU PROFICIENCY, End of Module, WAT ve WOW sınavlarının her bölümü (vocabulary, use of english, reading, listening, writing ve speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca BAU PREP Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca özel kaynaklardan Portfolio, WAT, WOW, End of Module sınavlarına yönelik ek çalışmalar yapılmaktadır.

 

*Anadolu Sigorta‘dan olan öğrencilerimiz için ihtiyaçlarına göre farklı programlar yapılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Bahçeşehir Hazırlık sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde BAU PREP sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Kursu boyunca ders saatlerine ek olarak BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Bahçeşehir Hazırlık sınav formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

Bahçeşehir Hazırlık Atlama
Başarı Oranımız: % 96

 

BAU PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

BAU PROFICIENCY Sınav İçeriği

Bahçeşehir Proficiency sınavı Bahçeşehir Üniversitesi hazırlık okulu akademik takvimine göre Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Yazılı ve sözlü sınav olarak iki oturum şeklinde yapılır. Detaylara bakalım:

BAU PROFICIENCY Yazılı Sınav (Written Exam)

Toplam 170 dakika sürer. Çoktan seçmeli 60 sorudan oluşan Vocabulary, Use of English, Reading ve Listening bölümleri ile bir essay çalışmasının yapıldığı Writing bölümünden oluşur.

 

Vocabulary

10 soru sorulur. Verilen cümlelerdeki boşluklara gelebilecek genel ve akademik yapıdaki kelimeleri bulmanız istenir.

 

Use of English

10 tane cloze test (boşluk doldurma) ve 5 tane restatement (eş anlamlı cümleyi bulma) sorusundan oluşur.

 

Reading

Bir uzun, iki kısa reading parçasından sorulan toplam 20 sorudan oluşur. Burada temel olarak test edilmek istenen şey, uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir. Ana fikir, çıkarım, detay bulma, referans kelime ve kelime tahmin etme tipinde sorular sorulur.

Bahçeşehir proficiency sınavında Vocabulary, Use of English ve Reading bölümleri için süre ortak ve toplam 65 dakikadır.

 

Listening

45 dakika sürer. Toplam 15 sorudan oluşur. Her biri iki kez dinletilen iki tip listening çalışması yapılır:

 

While Listening: İki kişi arasında geçen bir söyleşiden oluşur. Söyleşiyi dinlerken sınav soruları cevaplandırılır. Toplam 5 soru sorulur.

 

Note Taking: Genel akademik bir konu hakkında üniversitede verilen bir ders (lecture) dinletilir ve bununla ilgili 10 soru sorulur. Dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alınıp sonrasında dağıtılan sınav soruları cevaplandırılır.

Writing

Bu bölümde öğrencilerden verilen konuya göre 300 – 350 kelimelik akademik yapıda bir essay yazmaları istenir. Sınavda konu olarak cause, effect, opinion, argumentative gibi essay tipleri çıkabilmektedir.

 

BAU PROFICIENCY Sözlü Sınav (Speking Exam)

20 puan değerindedir. Toplam 4 – 6 dakika sürer. Sınava her öğrenci tek başına girer. Bir torbadan rastgele seçilen iki soruya cevap verilir.

 

Sorular herkesin fikir sahibi olduğu çevre, spor, toplum, seyahat, dil, eğitim, sanat, suç, reklam, iş hayatı gibi genel konulardan gelir. Cevaplarınız kısa değil ayrıntılı olmalıdır.

Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)