BAU PROFICIENCY Kursu. Bahçeşehir Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi BAU PROFICIENCY Kursu. Bahçeşehir Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Güz Dönemi BAU HAZIRLIK GEÇME KURSU

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz! 🙂 

KALAN KONTENJAN: 0

 

Kalan
0
Kontenjan

Bahar Dönemi BAU HAZIRLIK GEÇME KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

KALAN KONTENJAN: –

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 ve 0216 474 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
-
Kontenjan

BAHÇEŞEHİR Hazırlık Geçme Programı

Sınıflarımız sadece BAU Hazırlık öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (A1, A2, B1, B2, PREP-C) ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Ders İçeriği

Ders içerikleri Bahçeşehir Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca BAU PROFICIENCY, End of Module, WAT ve WOW sınavlarının her bölümü (vocabulary, use of english, reading, listening, writing ve speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak BAU PREP Vocab List‘lerden her seviyeye yönelik kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca özel kaynaklardan Portfolio, WAT, WOW, End of Module sınavlarına yönelik ek çalışmalar yapılmaktadır.

 

*Anadolu Sigorta‘dan olan öğrencilerimiz için ihtiyaçlarına göre farklı programlar yapılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Eğitmen Kadromuz

Dersler BAU Hazırlık sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde BAU PREP sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak BAU PROF DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Bahçeşehir Hazırlık formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

Eylül 2017 PROFICIENCY Başarı Oranımız: %96

Sınav İçeriği

BAU PROFICIENCY sınavı Bahçeşehir Hazırlık akademik takvimine göre Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Yazılı ve Sözlü sınav olarak iki oturum şeklinde yapılır. Detaylara bakalım:

BAU PROFICIENCY Yazılı Sınav

180 dakika sürer. Birer puanlık toplam 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan Vocabulary, Reading, Use of English ve Listening bölümleri ile bir essay çalışmasının yapıldığı Writing bölümünden oluşur. Vocabulary, Reading, Use of English bölümleri için süre ortak ve toplam 65 dakikadır.

 

Vocabulary

10 soru sorulur. Verilen cümlelerdeki boşluklara gelebilecek genel ve akademik yapıdaki kelimeleri bulmanız istenir.

 

Reading

Bir uzun, iki kısa reading parçasından sorulan toplam 20 sorudan oluşur. Burada temel olarak test edilmek istenen şey, uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir. Ana fikir, çıkarım, detay bulma, referans kelime ve kelime tahmin etme tipinde sorular sorulur.

 

Use of English

10 tane cloze test (boşluk doldurma) ve 5 tane restatement (eş anlamlı cümleyi bulma) sorusundan oluşur.

 

Listening

45 dakika sürer. Toplam 15 sorudan oluşur. Her biri iki kez dinletilen iki tip listening çalışması yapılır:

 

While Listening: İki kişi arasında geçen bir söyleşiden oluşur. Söyleşiyi dinlerken sınav soruları cevaplandırılır. Toplam 5 soru sorulur.

 

Note Taking: Genel akademik bir konu hakkında üniversitede verilen bir ders (lecture) dinletilir ve bununla ilgili 10 soru sorulur. Dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alınıp sonrasında dağıtılan sınav soruları cevaplandırılır.

 

BAU PROFICIENCY Sözlü Sınav

20 puan değerindedir. Toplam 4 – 6 dakika sürer. Sınava her öğrenci tek başına girer. Bir torbadan rastgele seçilen iki soruya cevap verilir.

 

Sorular herkesin fikir sahibi olduğu çevre, seyahat, dil, eğitim, sanat gibi genel konulardandır. Cevaplarınız kısa değil ayrıntılı olmalıdır. Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni BAU PROFICIENCY kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)