Bahçeşehir Hazırlık Atlama
BAU PROFICIENCY Sınavı

Duyuru!

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
HAZIRLIK ATLAMA ve HAZIRLIK DESTEK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle BAU HAZIRLIK ATLAMA odaklı olarak çalışılmaktadır. Ders saatleri dışında ihtiyaç duyulan konularda (writing, reading, gramer…) birebir etüt dersleri yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Hazırlık Okulunda yapılan End of Module, WAT ve WOW  sınavları için ek çalışmalar yapılacaktır.

Bahçeşehir Hazırlık Atlama Başarı Oranımız: % 96

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama
İngilizce Yeterlilik Sınavı

BAU Proficiency Kursu

Sınıflarımız sadece Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (A1, A2, B1, B2, PREP-C) ve Hazırlık Atlama odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Bahçeşehir İngilizce Yeterlilik (BAU Proficiency) sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Ders İçeriği

Dersler Bahçeşehir Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca BAU PROFICIENCY, End of Module, WAT ve WOW sınavlarının her bölümü (vocabulary, use of english, reading, listening, writing ve speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca BAU PREP Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca özel kaynaklardan Portfolio, WAT, WOW, End of Module sınavlarına yönelik ek çalışmalar yapılmaktadır.

 

*Anadolu Sigorta‘dan olan öğrencilerimiz için ihtiyaçlarına göre farklı programlar yapılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Bahçeşehir Hazırlık sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde BAU PREP sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Kursu boyunca ders saatlerine ek olarak BAHÇEŞEHİR PROFICIENCY DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Bahçeşehir Hazırlık sınav formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

  • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
  • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
  • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
  • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

Bahçeşehir Hazırlık Atlama
Başarı Oranımız: % 96

 

BAU PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Bahçeşehir Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

BAU PROFICIENCY Sınav İçeriği

BAU PROFICIENCY sınavı Bahçeşehir Hazırlık akademik takvimine göre Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Yazılı ve Sözlü sınav olarak iki oturum şeklinde yapılır. Detaylara bakalım:

BAU PROFICIENCY Yazılı Sınav

180 dakika sürer. Birer puanlık toplam 60 çoktan seçmeli sorudan oluşan Vocabulary, Reading, Use of English ve Listening bölümleri ile bir essay çalışmasının yapıldığı Writing bölümünden oluşur. Vocabulary, Reading, Use of English bölümleri için süre ortak ve toplam 65 dakikadır.

 

Vocabulary

10 soru sorulur. Verilen cümlelerdeki boşluklara gelebilecek genel ve akademik yapıdaki kelimeleri bulmanız istenir.

 

Reading

Bir uzun, iki kısa reading parçasından sorulan toplam 20 sorudan oluşur. Burada temel olarak test edilmek istenen şey, uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir. Ana fikir, çıkarım, detay bulma, referans kelime ve kelime tahmin etme tipinde sorular sorulur.

 

Use of English

10 tane cloze test (boşluk doldurma) ve 5 tane restatement (eş anlamlı cümleyi bulma) sorusundan oluşur.

 

Listening

45 dakika sürer. Toplam 15 sorudan oluşur. Her biri iki kez dinletilen iki tip listening çalışması yapılır:

 

While Listening: İki kişi arasında geçen bir söyleşiden oluşur. Söyleşiyi dinlerken sınav soruları cevaplandırılır. Toplam 5 soru sorulur.

 

Note Taking: Genel akademik bir konu hakkında üniversitede verilen bir ders (lecture) dinletilir ve bununla ilgili 10 soru sorulur. Dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alınıp sonrasında dağıtılan sınav soruları cevaplandırılır.

 

BAU PROFICIENCY Sözlü Sınav

20 puan değerindedir. Toplam 4 – 6 dakika sürer. Sınava her öğrenci tek başına girer. Bir torbadan rastgele seçilen iki soruya cevap verilir.

 

Sorular herkesin fikir sahibi olduğu çevre, seyahat, dil, eğitim, sanat gibi genel konulardandır. Cevaplarınız kısa değil ayrıntılı olmalıdır. Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]