Sabancı ELAE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Sabancı ELAE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Haziran 2018 Sabancı – ELAE HAZIRLIK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!! 

KALAN KONTENJAN:

 

Bilgi ve Kayıt için 0216 474 3015 ve 0212 327 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
-
Kontenjan

ELAE Sınav Hazırlık Programı

Sınıflarımız sadece Sabancı ELAE sınavına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her Route öğrencileri için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Haziran 2018 ELAE sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.

Ders İçeriği

Ders içerikleri Sabancı Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca ELAE sınavının her bölümü (writing, listening ve reading) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak SABANCI Hazırlık Vocab List‘lerden kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan Portfolio, Mid-Term ve Final sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Sabancı Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde ELAE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek oalrak ELAE DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Sabancı Hazırlık formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

SABANCI – ELAE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

ELAE Sınav İçeriği

ELAE sınavı hazırlık okuluna devam eden öğrenciler için Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Sınav yaklaşık 180 dakika sürer. Writing, listening ve reading bölümlerinden oluşur. Geçme notu 65 puandır. Detaylara bakalım:

 

ELAE Writing

65 dakika sürer. 30 puan değerindedir. Tek bir konu verilir ve bununla ilgili olarak 300 – 350 kelimelik (1.5 – 2 sayfa) bir essay yazmanız istenir. Essay tipi olarak argumentative, problem solution, cause, effect ya da compare & contrast tiplerinden biri çıkar.

 

Yazdıklarınız fikirlerinizi akademik essay formatına göre ne kadar açık ifade edebildiğiniz, bunları desteklemek için öne sürdüğünüz argümanları nasıl kullandığınız, İngilizce kullanımı ve kelime çeşitliliği kriterleri dikkate alınarak değerlendirilir.

 

ELAE Listening

Yaklaşık 55 dakika sürer. 30 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

While Listening: Listening’in bu bölümü bir üniversite öğrencisi ve öğretmeninin bir ödev konusu hakkında yaptıkları, 14 – 16 dakika süren bir karşılıklı konuşmadan oluşur. Sadece bir defa dinletilir. Dinleme başlamadan önce öğrencilere soruları incelemeleri için 5 dakika süre verilir. Dinleme esnasında kısa cevaplı ya da boşluk doldurmalı 10 – 12 soruya cevap verilir. Daha sonrasında öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 5 dakika süre verilir. Bu bölüm 13 puan değerindedir.

 

Note – taking: Bu bölümde, üniversitede verilen ve 15 – 18 dakika süren genel akademik bir ders (lecture) dinletilir. Sorular dinleme esnasında alınan notlara göre cevaplandırılır. Dinleme başlamadan önce, dağıtılan kağıtlardaki note-taking başlıklarını okumanız için bir dakika süre verilir. Dinleme sonunda kısa cevaplı ya da boşluk doldurmalı 8 – 12 soruya cevap verilir. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır. Bu bölüm 17 puan değerindedir.

 

ELAE Reading

75 – 80 dakika sürer. 40 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

Skimming: Bu bölüm Header Matching tarzındadır. Metindeki paragrafların ana fikirlerini hızlıca bulma becerinizi test eder. 5 – 6 sayfa uzunluğunda bir metinle alakalı 7 – 9 konu başlığı verilir ve sizlerden bu başlıkların metnin hangi paragrafına ait olduğu bulmanız istenir. Genellikle verilen metin 20 – 30 paragraftan oluşur. Bu bölüm 15 puan değerindedir. Verilen süre 20 dakikadır.

 

Detailed Reading: Bu bölümde aynı konuyu farklı bakış açıları ile ele alan ele alan 2-3 sayfa uzunluğunda iki metin verilir. Her bir metinden ana fikir ve detay bilgilerle alakalı 4 – 5 soru sorulur. Daha sonra iki metindeki bilgileri birbiriyle karşılaştıran bir paragraftaki boşlukları doldurmanız istenir. Bu bölüm 15 puan değerindedir. Verilen süre 55 – 60 dakikadır.

 

ELAE Stage 1 Sınavı

Sabancı Üniversitesi’nin yeni kayıt yapan öğrencilere Eylül ayında uyguladığı seviye tespit sınavıdır. Öğrenciler bu sınav sonucuna göre hazırlıkta kurlara (route) yerleştirilirler. ELAE 1 sınavı 90 dakika sürer ve üç bölümden oluşur:

 

Grammar: 40 dakika sürer. 40 tane boşluk doldurma, 10 tane yakın anlamlı cümle (restatement), 30 tane cloze test sorusundan oluşur.

Vocabulary: 40 dakika sürer. 40 tane boşluk doldurma sorusu sorulur.

Writing: 30 dakika sürer. Verilen konu ile ilgili 200 kelimelik bir essay yazmanız istenir. Toplam süre 30 dakikadır.

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)