Duyuru!

SABANCI – ELAE HAZIRLIK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle kendi hazırladığımız kaynaklardan Sabancı ELAE Sınav Tekniği ve Pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır. Program sadece Sabancı Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 6 kişilik gruplarda ya da tercihinize göre Birebir Ders olarak yapılmaktadır.

Ders saatlerine ek olarak ELAE Deneme Sınavları yapılacaktır. Ders saatleri dışında öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda birebir etüt dersleri yapılmaktadır.

SABANCI HAZIRLIK DESTEK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Program hazırlık okuluna devam eden Route 1, Route 2 ve Route 3 seviye öğrencileri içindir. Dersler okul programına uygun saatlerde yapılmaktadır. Birebir ya da grup dersi seçenekleri vardır. Hazırlık okulunda yapılan Portfolio, Mid-Term ve Final sınavları için ek çalışmalar yapılmaktadır.

ELAE Başarı Oranımız: % 92

Bilgi ve Kayıt için 0216 418 3015 (Kadıköy) ve 0212 327 3015 (Beşiktaş) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama
ELAE Kursu

Sınıflarımız sadece Sabancı ELAE sınavına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her Route öğrencileri için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler ELAE sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Ders İçeriği

Program Sabancı Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Writing, Listening ve Reading olmak üzere ELAE sınavının her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca ELAE Vocab List‘lerden kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan Portfolio, Mid-Term ve Final sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Sabancı Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Sabancı ELAE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak Sabancı ELAE DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Sabancı ELAE formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

  • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
  • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
  • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
  • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

ELAE Başarı Oranımız: % 92

SABANCI – ELAE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

 

ELAE Sınav İçeriği

ELAE sınavı Sabancı Üniversitesi hazırlık okuluna devam eden öğrenciler için Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Sınav yaklaşık 180 dakika sürer. Writing, listening ve reading bölümlerinden oluşur. Geçme notu 65 puandır. Detaylara bakalım:

 

ELAE Writing

65 dakika sürer. 30 puan değerindedir. Tek bir konu verilir ve bununla ilgili olarak 300 – 350 kelimelik (1.5 – 2 sayfa) bir essay yazmanız istenir. Essay tipi olarak argumentative, problem solution, cause, effect ya da compare & contrast tiplerinden biri çıkar.

 

Yazdıklarınız fikirlerinizi akademik essay formatına göre ne kadar açık ifade edebildiğiniz, bunları desteklemek için öne sürdüğünüz argümanları nasıl kullandığınız, İngilizce kullanımı ve kelime çeşitliliği kriterleri dikkate alınarak değerlendirilir.

 

ELAE Listening

Yaklaşık 55 dakika sürer. 30 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

While Listening: Listening’in bu bölümü bir üniversite öğrencisi ve öğretmeninin bir ödev konusu hakkında yaptıkları, 14 – 16 dakika süren bir karşılıklı konuşmadan oluşur. Sadece bir defa dinletilir. Dinleme başlamadan önce öğrencilere soruları incelemeleri için 5 dakika süre verilir. Dinleme esnasında kısa cevaplı ya da boşluk doldurmalı 10 – 12 soruya cevap verilir. Daha sonrasında öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 5 dakika süre verilir. Bu bölüm 13 puan değerindedir.

 

Note – taking: Bu bölümde, üniversitede verilen ve 15 – 18 dakika süren genel akademik bir ders (lecture) dinletilir. Sorular dinleme esnasında alınan notlara göre cevaplandırılır. Dinleme başlamadan önce, dağıtılan kağıtlardaki note-taking başlıklarını okumanız için bir dakika süre verilir. Dinleme sonunda kısa cevaplı ya da boşluk doldurmalı 8 – 12 soruya cevap verilir. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır. Bu bölüm 17 puan değerindedir.

 

ELAE Reading

75 – 80 dakika sürer. 40 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

Skimming: Bu bölüm Header Matching tarzındadır. Metindeki paragrafların ana fikirlerini hızlıca bulma becerinizi test eder. 5 – 6 sayfa uzunluğunda bir metinle alakalı 7 – 9 konu başlığı verilir ve sizlerden bu başlıkların metnin hangi paragrafına ait olduğu bulmanız istenir. Genellikle verilen metin 20 – 30 paragraftan oluşur. Bu bölüm 15 puan değerindedir. Verilen süre 20 dakikadır.

 

Detailed Reading: Bu bölümde aynı konuyu farklı bakış açıları ile ele alan ele alan 2-3 sayfa uzunluğunda iki metin verilir. Her bir metinden ana fikir ve detay bilgilerle alakalı 4 – 5 soru sorulur. Daha sonra iki metindeki bilgileri birbiriyle karşılaştıran bir paragraftaki boşlukları doldurmanız istenir. Bu bölüm 15 puan değerindedir. Verilen süre 55 – 60 dakikadır.

 

ELAE 1 Sınavı

Sabancı Üniversitesi‘nin yeni kayıt yapan öğrencilere Eylül ayında uyguladığı seviye tespit sınavıdır. Öğrenciler bu sınav sonucuna göre hazırlıkta kurlara (route) yerleştirilirler. ELAE 1 sınavı 90 dakika sürer ve üç bölümden oluşur:

 

Grammar: 40 dakika sürer. 40 tane boşluk doldurma, 10 tane yakın anlamlı cümle (restatement), 30 tane cloze test sorusundan oluşur.

Vocabulary: 40 dakika sürer. 40 tane boşluk doldurma sorusu sorulur.

Writing: 30 dakika sürer. Verilen konu ile ilgili 200 kelimelik bir essay yazmanız istenir. Toplam süre 30 dakikadır.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]