Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Kursu
Marmara MÜYYES Sınavı

Duyuru!

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama
Marmara MÜYYES KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Uzman Hocalardan MÜYYES Dersleri
 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah 6 Kişilik Sınıflar
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel MÜYYES Sınav Kaynakları
 • Kilit Gramer Konuları ve MÜYYES Kelime Listeleri
 • MÜYYES Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği (Kelime, Yakın Anlam, Reading, Cümle Tamamlama, Listening)
 • MÜYYES Writing Dersleri (Essay Feedback)
 • Sınav Analizleri üzerinden MÜYYES Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • MÜYYES Deneme Sınavları
 • Kontenjanımız Sınırlıdır!!

MÜYYES Başarı Oranımız: % 92

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama
Marmara İngilizce Yeterlilik Sınavı
MÜYYES Kursu

Sınıflarımız sadece MÜYYES sınavına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Program Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu Akademik Takvimine göre belirlenen MÜYYES sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program Marmara Üniversitesi MÜYYES güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Use of English, Reading, Listening ve Writing olmak üzere sınavın her bölümü üzerinde ayrı ayrı MÜYYES SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca Marmara MÜYYES Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için Mid-Term, Quiz ve Final sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Marmara MÜYYES sınav sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Marmara Üniversitesi Hazırlık MÜYYES sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 ADET MÜYYES DENEME SINAVI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Marmara MÜYYES – hazırlık atlama formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla birebir olarak yaptığı ücretsiz çalışmalarıdır.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine eklenirler.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

MÜYYES Başarı Oranımız: % 92

Marmara – MÜYYES sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı
MÜYYES Sınav İçeriği

MÜYYES sınavı Marmara Üniversitesi akademik takvimine göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Çoktan seçmeli olarak yapılan Use of English, Reading, Listening bölümleri ile Writing bölümünden oluşur. Bölümlerin içeriklerine bakalım:

MÜYYES Use of English

Bu bölümde çıkan soru tipleri:

 

Boşluk Doldurma:

Verilen cümledeki boşluklara gelecek en uygun kelimeyi şıklardan bulmanız istenir. Burada gramer, okuduğunu anlama ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Tense, zaman uyumu, modal, relative clause, passive, bağlaçlar, prepositions gibi konulara dikkat!
 • Özellikle gramer istisnalarını iyi öğrenin çünkü MUTLAKA çıkarlar!!
 • Kelime sorularında sık karıştırılan kelimeler, phrasal verb’ler ve akademik kelimelere çalışın.

 

Sentence Completion (Cümle Tamamlama):

Verilen bir cümlede eksik kalan kısma en uygun gelecek ifadeyi şıklardan bulmanız istenir. Okuduğunu anlama,  gramer, kelime ve bağlaç bilginizi test eder.

 

Kilit Noktalar

 • Cümle tamamlama soruları zor görünen ama en kolay olan bölümdür. Bilmediğiniz kelimelere takılmayın. Boşluktan önceki / sonraki bölümleri anlamaya çalışın.
 • Bağlaçlara ve zamanlara odaklanın.

 

Restatement (Yakın Anlam):

Burada verilen ana cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Ağırlıklı olarak gramer ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar 

 • Özellikle modal, passive, causative, comparative, relative clause, if & wish gibi gramer konularına iyi hakim olun.
 • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin.
 • Eş anlam – Zıt anlam olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

 

Vocabulary (Kelime Bilgisi):

Verilen cümlede boşluklara gelecek en uygun kelimeyi ya da verilen altı çizili kelimenin eşanlamlısını şıklardan bulmanız istenir.

 

MÜYYES Reading

Bu bölüm herbirinden 5 – 7 soru sorulan 3 – 4 akademik metinden oluşur. Sorular okuduğunu anlama, çıkarsama ve kelime sorularıdır.  Burada temel olarak test edilmek istenen şey uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir.

 

Kilit Noktalar

 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Onun için skimming ve scanning okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
 • Karşınıza çıkacak metinler hep akademik yapıda olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için relative clause, noun clause, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

MÜYYES Listening

Sınavın bu bölümü 2 farklı dinleme çalışmasından oluşur. While listening tipindedir. Öğrenciler listening parçasını dinlerken verilen soruları cevaplarlar. Dinleme parçası iki defa dinletilir.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce hangi bilgi için dinlediğinizi iyi belirleyin. Dinleme parçası başlamadan önce sorular dağıtılıp ve incelemeniz için size bir iki dakikalık süre verilecektir. Bu sürede sorulara göz gezdirin ve kilit kelimelerin altını çizin.
 • bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Sorular listeningde çıkış sırasına göre sıralanmıştır. Kaçırdıklarınız için üzülmeyin. İşaretleyip ikinci dinlemede o kısma yoğunlaşın.

 

MÜYYES Writing

25 puan değerindedir. Bu bölümde opinion, cause, effect, for & against ve compare & contrast essay tiplerinden ikisi için writing konusu verilir. Bunlardan birini seçip akademik formatta 250 kelimelik bir essay yazmanız istenir.

 

Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce off-topic olmamak için kesinlikle konuyu iyi anlamaya çalışın.
 • Akademik essay yapısını iyi öğrenin. Genelde toplam puanın yarısı buradan gelir.
 • Yazmaya başlamadan önce stratejinizi iyi belirleyin. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir strateji belirleyin.
 • Bağlaç kullanımına MUTLAKA dikkat edin.
 • Basit yazın. Anlaşılır olmanız lazım. Emin olmadığınız yapıları kullanmayın.
 • İyi bir fikir gibi görünse de esssay’inizin hiç bir yerine Türkçeden deyim ya da atasözü çevirisi eklemeyin. Bu size puan kaybettirir.

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)