Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
Özyeğin TRACE Kursu

Duyuru!

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ TRACE KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

 • Tercihinize göre YÜZYÜZE ya da ONLINE Eğitim olarak Grup ya da Özel Ders Seçenekleri
 • SOSYAL MESAFE Kurallarına Uygun, Geniş ve Ferah Sınıflar
 • Uzman TRACE Hocalarından Sınav Odaklı Dersler
 • İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle hazırlanan güncel TRACE Sınav Kaynakları
 • TRACE Sınav Konuları ve Kelime Listeleri
 • TRACE Reading ve Listening için Soru Çözüm Yöntemleri ve Sınav Pratiği
 • Birebir TRACE Essay Writing
 • Sınav Analizleri üzerinden TRACE Sınav Tekniği ve Skor Odaklı Dersler
 • TRACE Deneme Sınavları

Özyeğin TRACE Başarı Oranımız: % 93

Bilgi ve Kayıt için 0216 418 3015 (Kadıköy) ve 0212 327 3015 (Beşiktaş) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

PTE ACADEMIC HAZIRLIK KURSU (62 Hedefli)

KAYITLARIMIZ  DEVAM ETMEKTEDİR.

Program tamamen PTE Sınav İçeriği ve Sınav Tekniğine yöneliktir.

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama
TRACE Kursu

Sınıflarımız sadece Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Atlama odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Özyeğin TRACE sınav tarihine kadar sürmektedir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır. Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Özyeğin hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program Özyeğin Hazırlık (SCOLA) güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Reading, Listening ve Writing olmak üzere TRACE sınavının her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca TRACE sınavının her temasıyla ilgili Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan MAT ve LAT sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Özyeğin Üniversitesi güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde ÖZÜ TRACE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 ADET TRACE DENEME SINAVI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir TRACE formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

TRACE Başarı Oranımız: % 93

ÖZÜ TRACE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

 

 

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama
TRACE Sınav İçeriği

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu Akademik Takvimine göre yılda üç defa yapılan TRACE sınavının geçme notu 65’tir. TRACE sınavı tematik bir sınavdır. Her sınav için business, art, environment, health gibi belli bir konu başlığı seçilir ve sınav içeriği bu konu başlığına göre hazırlanır.

 

TRACE Sınavı reading, listening ve writing olmak üzere 3 bölümden bölümlerinden oluşur. Toplam 210 dakika sürer. Sınav başlamadan önceki TRACE Introduction bölümünde seçilen konu başlığı hakkından çeşitli görsellerle yaklaşık 10 – 15 dakika öğrencilere ön bilgi verilir. Reading ve listening bölümlerinden sonra yaklaşık 30 dakikalık bir ara verilip writing bölümüne geçilir. Detaylara bakalım:

 

TRACE Reading

80 dakika sürer. 30 puan değerindedir. 40 soru sorulur. 250 kelimelik 2 tane, 500 ve 1000 kelimelik birer tane metinden oluşur. Metinlerden toplam 37 soru sorulur. Son 3 soru okunan tüm metinleri üslup ve bilgi bakımından birbirleriyle karşılaştıran sorulardır.

 

TRACE Reading Sınav Örneği

 

TRACE Listening

Yaklaşık 50 dakika sürer. 30 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

TRACE Listening Section 1: Note Taking formatındadır. Öğrencilere 14 – 15 dakikalık bir lecture dinletilir ve bununla ilgili 15 soru sorulur. Öğrenciler dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alıp sonrasında dağıtılan sınav sorularını cevaplandırırlar.

 

TRACE Listening Section 2: While Listening formatında olup, iki kişi arasında geçen bir söyleşiden oluşur. Öğrenciler söyleşiyi dinlerken sınav sorularını cevaplandırırlar. Toplam 10 soru sorulur.

 

TRACE Listening Sınav Örneği

 

TRACE Writing

80 dakika sürer. 40 puan değerindedir. Öğrencilere sınav konusu ile ilgili bir soru sorulur. Öğrencilerin bu soruya dair fikirlerini belirten 450 kelimelik akademik bir kompozisyon (essay) yazmaları istenir.

 

TRACE Writing Sınav Örneği

 

 

Özyeğin Üniversitesi’nde İngilizce yeterlilik sınavı olarak TRACE dışında başka sınavlar da kabul edilmektedir. Bunlar arasında öğrencilerimize en çok tavsiye ettiğimiz sınav PTE Academic‘tir. Yılda 3 defa yapılan TRACE’e göre PTE sınavının en büyük avantajı ayda en az 3 defa yapılıyor olmasıdır.

 

Öğrencilerin Özyeğin Üniversitesi hazırlık muafiyeti için PTE sınavından her bölümden minimum 59 olmak üzere, toplam 62 puan almaları yeterlidir. PTE Academic sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

“Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!”

İSTANBUL’UN
İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

[recaptcha]

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)