Özyeğin TRACE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Özyeğin TRACE Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Haziran 2018 TRACE HAZIRLIK KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

KALAN KONTENJAN:

 

Bilgi ve Kayıt için 0216 474 3015 ve 0212 327 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
-
Kontenjan

Haziran 2018
ÖZÜ – TRACE Sınav Hazırlık Programı

Sınıflarımız tamamen ÖZÜ öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler ÖZÜ – TRACE sınav tarihine kadar sürmektedir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Ders İçeriği

Ders içerikleri Özyeğin Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca TRACE sınavının her bölümü (reading, listening, writing) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak ÖZÜ PREP Vocab List‘lerden her sınav temasıyla ilgili kelime çalışmaları ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için özel kaynaklardan MAT ve LAT sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler ÖZÜ PREP güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız öğrencilerinin gelişimini bireysel olarak program boyunca takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. Öğrencilerin İngilizce sınav hazırlığında en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde ÖZÜ – TRACE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 adet TRACE DENEME SINAVI  yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen TRACE formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin günlük çalışma ve ödevlerini yapmaları için Ders Çalışma Salonları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

ÖZÜ – TRACE sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

TRACE Sınav İçeriği

TRACE sınavı ÖZÜ akademik takvimine göre yılda üç kere yapılır. Geçme notu 65‘tir. TRACE sınavı tematik bir sınavdır. Her sınav için business, art, environment, health gibi belli bir konu başlığı seçilir ve sınav içeriği bu konu başlığına göre hazırlanır.

 

Reading, listening ve writing olmak üzere 3 bölümden bölümlerinden oluşur. Toplam 210 dakika sürer. Sınav başlamadan önceki TRACE Introduction bölümünde seçilen konu başlığı hakkından çeşitli görsellerle yaklaşık 10 – 15 dakika öğrencilere ön bilgi verilir. Reading ve listening bölümlerinden sonra yaklaşık 30 dakikalık bir ara verilip writing bölümüne geçilir. Detaylara bakalım:

 

TRACE Reading

80 dakika sürer. 30 puan değerindedir. 40 soru sorulur. 250 kelimelik 2 tane, 500 ve 1000 kelimelik birer tane metinden oluşur. Metinlerden toplam 37 soru sorulur. Son 3 soru okunan tüm metinleri üslup ve bilgi bakımından birbirleriyle karşılaştıran sorulardır.

 

TRACE Reading Sınav Örneği

 

TRACE Listening

50 dakika sürer. 30 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

 

TRACE Listening Section 1: Note Taking formatındadır. Öğrencilere 14 – 15 dakikalık bir lecture dinletilir ve bununla ilgili 15 soru sorulur. Öğrenciler dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alıp sonrasında dağıtılan sınav sorularını cevaplandırırlar.

 

TRACE Listening Section 2: While Listening formatında olup, iki kişi arasında geçen bir söyleşiden oluşur. Öğrenciler söyleşiyi dinlerken sınav sorularını cevaplandırırlar. Toplam 10 soru sorulur.

 

TRACE Listening Sınav Örneği

 

TRACE Writing

80 dakika sürer. 40 puan değerindedir. Öğrencilere sınav konusu ile ilgili bir soru sorulur. Öğrencilerin bu soruya dair fikirlerini belirten 450 kelimelik akademik bir kompozisyon (essay) yazmaları istenir.

 

TRACE Writing Sınav Örneği

 

 

Özyeğin Üniversitesi TRACE dışında başka sınavları da İngilizce yeterliliği için kabul etmektedir. Bunlar arasında öğrencilerimize en çok tavsiye ettiğimiz sınav PTE Academic‘tir. Yılda 3 defa yapılan TRACE’e göre PTE sınavının en büyük avantajı ayda en az 3 defa yapılıyor olmasıdır.

 

Öğrencilerin hazırlık muafiyeti için PTE sınavından her bölümden minimum 59 olmak üzere, toplam 62 puan almaları yeterlidir. PTE Academic sınav içeriği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni Özyeğin - TRACE kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Öğrenci Görüşleri

tüm karamsarlığımı yendiğimi hissettim
Mert Alaş
ÖZÜ - İngilizce İşletme
TRACE'e son kez girdim!
Beste Nida Hakoğlu
ÖZÜ - İşletme
doğru materyallerin tercih edilmesi
Berk Cereb
ÖZÜ - Makine Mühendisliği
herkese samimiyetle tavsiye ederim
İlker Berat Balcı
ÖZÜ - İşletme

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)