KHAS İYS Reading Nasıl Çözülür? | Kadir Has Hazırlık Atlama Sınavı

Yazar:
KHAS İYS Reading Nasıl Çözülür? | Kadir Has Hazırlık Atlama Sınavı
0
Yazıyı Paylaş

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
KHAS STYS (İYS)  Sınavı

Reading Soruları Nasıl Çözülür?

HEADER MATCHING (Başlık Eşleştirme)

 

Kadir Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı reading, listening ve writing  bölümlerinden oluşan bir sınavdır. Bu yazımızda İYS sınavının reading bölümüne değineceğiz.

Kadir Has İYS Reading sınavı iki bölümden oluşur: İlk bölüm, yüzeysel okumaların yapıldığı ve tamamen başlık eşleştirme tipi sorulardan oluşan Skimming dediğimiz bölümdür.

Kadir Has İYS Reading sınavı ikinci bölümü ise detaylı okumaların yapılıp çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulara cevap verilen detailed / search reading bölümüdür.

Bu yazının konusu başlık eşleştirme (header matching) tipi sorulardır. KHAS İYS sınav içeriği hakında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bulacağınız pdf dosyası Kadir Has Üniversitesi İYS sınavı Reading bölümündeki başlık eşleştirme tipinde soruların nasıl çözülmesi ile ilgili kural ve tavsiyeler içermektedir. Bu dosyayı Header Matching (Başlık Eşleştirme) sorularını çözerken dikkat etmeniz gereken bütün noktaları belirten bir liste olarak kullanabilirsiniz.

[yikes-mailchimp form=”25″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Bir sonraki yazımızda sizlere bu listede öğrendikleriniz kullanabileceğiniz alıştırmaların yer aldığı bir dosya sunacağız.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

KHAS İYS Kelime Listesi

KHAS Sınav Kaynakları

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)