Kadir Has Hazırlık Atlama – KHAS İYS Kelime Listesi

Yazar:
Kadir Has Hazırlık Atlama – KHAS İYS Kelime Listesi
0
Yazıyı Paylaş

Kadir Üniversitesi Hazırlık Atlama
Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı


KHAS İYS
Kelime Listesi

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Okuluna devam eden öğrencilerin İYS sınavına hazırlanırken ya da herhangi bir  ders içi faaliyetten iyi bir skor alabilmeleri için mutlaka sağlam bir kelime bilgisine sahip olmaları gereklidir.

Bildiğiniz gibi Kadir Has Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı reading, listening ve writing bölümlerinden oluşmaktadır. Dönem içinde yapılan sınavlar ise kurlara göre gramer, kelime, reading, writing, listening gibi bölümlerden oluşur.

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Okuluna devam eden birçok öğrencinin en çok zorlandığı konulardan biri İngilizce kelime bilgilerini akademik düzeyde nasıl geliştirecekleri konusunda bir sistem geliştirmeleridir. Bunun için hangi kelimeleri öncelikle çalışmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Aksi taktirde size doğru gelen bir kelime seli ile karşı karşıya kalabilir ve bu  iş yükünün altında umutsuzluğa kapılabilirsiniz.

Aşağıdaki kelime listesi işinizi kolaylaştırmak için özellikle Kadir Has Üniversitesi hazırlık öğrencilerine yönelik olarak daha önceki KHAS İYS ve hazırlık okulu dönem içi sınavlarında çıkmış kelimeler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Çalışmanızı daha verimli hale getirmek için listedeki her kelime ile birlikte verilen eşanlamlılarını da mutlaka öğrenmeniz özellikle sınavların reading ve writing bölümlerinde çok işinize yarayacaktır.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

Kadir Has İYS Kelime Listesini buradan indirebilirsiniz.

 

[yikes-mailchimp form=”25″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Bunlar da ilginizi çekebilir:

KHAS İYS Kaynakları

Kadir Has Hazırlık Atlama Kurslarımız

Eğitim Sistemimiz

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)