İTÜ Proficiency Writing | Cause ve Effect Essay Cümle Kalıpları

Yazar:
İTÜ Proficiency Writing | Cause ve Effect Essay Cümle Kalıpları
0
Yazıyı Paylaş

İTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı
İTÜ Proficiency Writing

CAUSE ve EFFECT ESSAY CÜMLE KALIPLARI

İTÜ Proficiency sınavı İTÜ İngilizce Hazırlık Okulu Akademik Takvimine göre yılda 4 defa yapılmaktadır. İTÜ Proficiency sınavı Writing bölümü sınavın ikinci aşamasında listening ile beraber yapılır. Writing için verilen toplam süre 60 dakikadır.

İTÜ Proficiency writing bölümünde öğrencilere 3 konu verilir. Essay tipi olarak cause, effect ve compare & contrast essay tiplerinden 2 tanesi sorulur.

Bu yazımızda sizler için İTÜ Proficiency cause ve effect tipi essay yazarken kullanabileceğiniz bazı basit cümle kalıplarından oluşan bir dosya paylaşmaktayız. Bunlar her cause – effect essay’in olmazsa olmazıdırlar.

 

[yikes-mailchimp form=”5″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

İTÜ Proficiency Sınavında Writing Bölümü için Tavsiyelerimiz;

  • Essay formatını bilmek çoğu zaman düzgün cümle yazmak kadar önemlidir. Akademik essay’ler düz yazı gibi yazılmazlar. O nedenle yazdığınız essay formatını iyi öğrenin. Thesis statement, topic sentence, conclusion gibi kavramlara yabancı kalmayın.
  • Asla tam olarak bilmediğiniz ya da emin olmadığınız cümle yapılarını kullanıp hata yapmayın. En iyi bildiğiniz, emin olduklarınız size yeter.
  • Asla deyim ya da atasözlerinin çevirisini yapmayın. Bunlar yazdıklarınızı çoğu zaman ilginç yapmak yerine komik yaparlar ve sınav kağıdı okuyan bir hocayı gülümsetmeniz size hiç bir zaman skor olarak geri dönmez!!
  • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin. Essayinizi o konuda çeşitlendirin.

 

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2019/11/itu-proficiency-Cause-Effect-Essay-Cumle-Kaliplari.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Bunlara da bakın:

İTÜ Proficiency Compare & Contrast Essay Nasıl Yazılır?

İTÜ Proficiency Cause Essay Thesis Statement Kalıpları

İTÜ Proficiency Çıkmış Essay Konuları

Diğer İTÜ Proficiency Kaynakları

×

WhatsApp Bilgi Hattı

× BİLGİ AL (WhatsApp)