İTÜ PROFICIENCY Örnek Sorular Reading 2 – Tavsiyeler

Yazar:
İTÜ PROFICIENCY Örnek Sorular Reading 2 – Tavsiyeler
0
Yazıyı Paylaş

İTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı – İTÜ İngilizce Kursu

 

İTÜ Proficiency Sınavı Örnek Sorular
Reading -2

Bir önceki yazımızda İTÜ Proficiency Reading sınav içeriğinde genel olarak çıkan reading temalarından bahsedip kendiniz çözebilmeniz için örnek bir reading kaynağı paylaşmıştık

Bu yazımızda ise İTÜ Proficiency reading sınavına kendi kendinize çalışırken işinize yöntem olarak yarayacak bazı tavsiyeler verecek ve pratik yapabilmeniz için bir İTÜ Proficiency reading sınav örneği paylaşacağız.

İTÜ Proficiency sınav içeriği ile ilgili ilerleyen tarihlerde daha fazla İDA Blog sayfamıza eklenmeye devam edecektir. Lütfen takip edin.

 

[yikes-mailchimp form=”5″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Aşağıdaki soruları çözmeden önce aşağıdaki uyarılarımızı dikkate almanızı tavsiye ederim.

İTÜ Proficiency Reading Sorularını Çözerken Tavsiyeler

  • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu şekilde sınavı süresinde mutlaka sıkıntı yaşarsınız.
  • Teker teker okuma yerine metni hızlıca gözden geçirmeye ve istediğiniz bilgiyi bulmaya yarayan skimming ve scanning deneme okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
  • İTÜ Proficiency reading sınavında çıkacak metinler hep akademik yapıdadır. Bu nedenle, kompleks cümle yapılarına aşina olmalısınız.
  • Mutlaka anlamını bilmeniz ve gördüğünüzde tanımanız gereken gramer konuları: Actives & passives, relative clauses, noun clauses, participles, devrik yapılar ve bağlaçlar. Bunları iyi öğrenin.
  • Son olarak tabi ki kelime bilginizi geliştirin. Her zaman önce sık karşılaştığınız kelimeleri öğrenin. Bunların eş anlamlılarını ıskalamayın.

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2020/03/itu-proficiency-ornek-sorular-reading-2.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

İTÜ Proficiency Kaynakları

Eğitim Sistemimiz

İTÜ Proficiency Kampı

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)