Eylül YTÜ İYS Sınav Analizi | YTÜ İYS Sınav Soruları

Yazar:
Eylül YTÜ İYS Sınav Analizi | YTÜ İYS Sınav Soruları
0
Yazıyı Paylaş
kişi okudu

Eylül YTÜ İYS Sınavının 1. Aşaması önceki gün yapıldı. İşte İYS sınav soruları ile ilgili detaylar:

 

Bilindiği gibi YTÜ Hazırlık Okulu çıkmış İYS sınav sorularını yayınlamamakta. Dün yapılan Eylül İYS 1. aşama sınavına giren öğrencilerimizle yaptığımız detaylı görüşmelerden sonra İYS sınav soruları hakkında bilgileri sizler için derledik:

YTÜ İYS Cloze Test Bölümü

Sınavın bu bölümünde her zamanki gibi 10 soruluk 2 Cloze Test soruldu. İlk test denizatları (seahorse) ile diğeri ise bir aktörün (Daniel Day-Lewis) tecrübeleri ile ilgiliydi. Sorular so / such that kalıbı, passive & active, modals, determiners, gerund & infinitive, relative clause ve kelime / bağlaç ağırlıklı olarak gelmiştir.

YTÜ İYS Closest Meaning Bölümü

Bu bölümde yine 5 soru sorulmuştur. Bu sorular If clause, Comparatives, Determiners, Bağlaçlar, Noun Clause, Active & Passive, Gerund & Infinitive konuları ve kelime bilgisi temel alınarak hazırlanmıştır.

YTÜ İYS Reading Bölümü

YTÜ İYS Reading bölümünde her birinden 7 soru sorulan 2 okuma parçası soruldu. Bu okuma parçalarından biri Mutluluk, diğeri Turizm ile alakalıydı. Soru tipi olarak kelime / reference, detay, ima (inference), ana fikir, yazarın yaklaşımı gibi soru tipleri sorulmuştur.

YTÜ İYS Paragraf Tamamlama Bölümü

Bu bölüm genel olarak diğerlerine göre öğrencilerimizin sınavda daha zorlandığı bölüm oldu. Paragraflar ve şıklar normalde sorulanlardan biraz daha uzun olmuştur.

Genel olarak YTÜ İYS 1. Aşama Sınavı Nasıldı?

Öğrencilerimizden edindiğimiz bilgilere göre, dün yapılan YTÜ İYS sınavı zorluk derecesi olarak önceki sınavlardan daha kolay bir sınav değildi. Özellikle Reading ve Paragraf Tamamlama bölümleri öğrencileri zorlamış görünmekte. Cloze Test bölümünde ise sorular “şunu görünce cevap şudur” gibi bir mantık yerine, daha çok metni anlamaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu da bundan sonraki dönemlerde sınava hazırlanan öğrencilerin daha çok pratik yapıp hem kelime, hem gramer, hem de okuduğunu anlama bilgilerini geliştirmeleri gerektiği anlamına gelmektedir.

 

YTÜ İYS 2. Aşama sınavı bugün yapılacak. Sınava Giren Herkesin Emeklerinin Karşılığını Alması Dileğiyle! 🙂

 

YTÜ İYS Sınav Kampı İçeriği

İYS Kaynak İndir

Eğitim Sistemimiz

 

[yikes-mailchimp form=”6″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir