YTÜ İYS SINAV ÖRNEĞİ – DENEME SINAVI – YTÜ Hazırlık Atlama

Yazar:
YTÜ İYS SINAV ÖRNEĞİ – DENEME SINAVI – YTÜ Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş

YTÜ Hazırlık Atlama
YTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı
Yıldız Teknik İYS Sınavı

 

YTÜ İYS DENEME SINAVI

YTÜ İYS sınavı 2 aşamadan oluşan bir sınavdır. Sınavın ilk aşaması cloze test, yakın anlam (closest meaning), reading ve paragraf tamamlama (paragraph completion) bölümlerinden; ikinci aşaması ise listening ve writing bölümlerinden oluşur.

Bu yazımızda YTÜ İYS sınavına hazırlanan öğrenciler için hazırladığımı bir deneme sınavını sizlere sunuyoruz. Deneme sınavımız öğrencilerin belki de sınavda en çok zorlandıkları sınavın ilk aşamasına yöneliktir.

Deneme sınavının içeriği tamamen Yıldız Teknik İYS sınavı formatında olup çıkmış İYS soruları incelenerek buralarda kullanılan kelimelere göre hazırlanmıştır.

Deneme sınavından maksimum fayda sağlayabilmeniz ve gerçek bir YTÜ İYS sınav pratiği olması için için çözerken mutlaka sınava ortamına benzer şekilde süre tutarak ve ara vermeden çözmenizi tavsiye ederim. Süre 60 dakikadır.

Geçmiş tarihlerde yapılan İYS sınavlarının ilk aşamalarının aynı sayıda soru olmasına rağmen bazılarında 60 dakika, bazılarında 70 dakika, bazılarında ise 90 dakika süre verildiği görüldü. O nedenle biz en kötüyü düşünüp 60 dakika şeklinde yapalım.

Sınavla ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. En kısa sürede cevaplandırılacaktır.

Hepinize kolay gelsin! 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2019/11/ytu-iys-deneme-ornek-sinav-1.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Daha fazla kaynak için;

Diğer YTÜ İYS Kaynakları

 

× BİLGİ AL (Whatsapp)