MÜYYES Sınav Soruları – Temmuz MÜYYES Sınavı Zor muydu?

Yazar:
MÜYYES Sınav Soruları – Temmuz MÜYYES Sınavı Zor muydu?
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes)
1.555 kişi okudu

Temmuz MÜYYES Sınavı Açıklandı!
Peki Sorular Nasıldı?

Marmara Üniversitesi tarafından her yıl Haziran, Temmuz, Eylül ve Ocak aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılan MÜYYES sınavının sonuncusu geçtiğimiz hafta yapıldı. Sonuçlar Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu sisteminde bugün yayınlandı.

Sınavı geçen bütün öğrencileri tebrik eder, bölümlerinde başarılar dileriz. Sınavı geçemeyen öğrenciler mecburen Eylül ayında yapılacak sınava girecekler. Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu MÜYYES çıkmış sınav soruları ile ilgili paylaşım yapmamaktadır. Ancak, sınava girecek olan öğrenciler için son sınav içeriklerini bilmek çok önemlidir.

Bu nedenle, sınav içeriği hakkında güncel bilgiye sahip olmanız adına Temmuz MÜYYES sınavına giren öğrencilerimizden edindiğimiz bilgileri sizler için derlemeye çalıştık:

Temmuz MÜYYES sınavı Listening bölümünden başlarsak, önceki sınavlardan farklı olarak 4 farklı listening parçasının dinletilip bunlardan sorular sorulduğunu görmekteyiz. Listening parçalarının ikisi dialog şeklinde, kalan 2 tanesi de monolog (tek kişinin konuşması) şeklinde gelmiştir. Bazı listeninglerde tatil (holiday, vacation) teması işlenmiştir.

MÜYYES Writing bölümünde essay konuları cause ve for & against essay formatlarından gelmiştir.

MÜYYES Reading sınavında sorular diğer sınavlarda olduğu gibi çoktan seçmeli olarak gelmiş olmakla beraber; bu sınavda TOEFL sınavlarında rastlanan okuma parçası içinde cümle yerleştirme ve yakın anlam tipinde sorulardan da yaklaşık 5 adet sorulmuştur. Reading bölümünün diğer sınavlara göre biraz daha zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Burada, sınava hazırlanırken çok ve çeşitli konularda reading çözmenin son derece faydalı olduğunu belirtmek isterim. Bu şekilde çalışırsanız kelime hazinenizi genişletip okuma becerinizi arttırmanın yanısıra sınavda önceden çözdüğünüz metinlere benzer konularda olanlar karşınıza çıkma şansı yüksektir ve bu da işinizi çok kolaylaştırır.

Bu noktada, İstanbul Dil Akademisi MÜYYES sınav kamplarımız için hazırladığımız 2 okuma parçasının (effects of communication, Feng Shui) benzerlerinin Temmuz MÜYYES sınavında çıkmış olması bizi çok mutlu etti. 🙂

Öğrencilerimizin bugün açıklanan sınav sonuçlarına baktığımızda İstanbul Dil Akademisi olarak Temmuz MÜYYES başarı oranımız % 93 olmuştur.

Bize güvenen bütün öğrencilerimize çalışma ve azimlerinden dolayı teşekkür ederiz. 🙂

Eylül MÜYYES Sınav Kampı

MÜYYES İndirilebilir Kaynaklar

Marmara Üniversitesi MÜYYES Sınav İçeriği 

Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı – MÜYYES Yayınlarımız

 

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni Marmara - MÜYYES kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Yorumlar