Marmara MÜYYES Phrasal Verb Kelime Listesi | Marmara Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama

Yazar:
Marmara MÜYYES Phrasal Verb Kelime Listesi | Marmara Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş

Marmara Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
MÜYYES Kelime Listesi

Phrasal Verbs

Phrasal Verb’ler her zaman İngilizce hazırlık eğitimi gören ya da çeşitli İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrencileri için çalışırken en çok kafa karıştıran bölümlerden biri olmuştur. Bu konuda öğrencilere yardım amacıyla sunulan çoğu kelime listeleri genellikle aşırı geniş tutularak öğrencilerin iş yükü gereksiz yere arttırılmıştır.

Marmara Üniversitesi İngiliz Hazırlık Okulu özelinde düşündüğümüzde İngilizce yeterlilik sınavı olan MÜYYES sınavına giren her öğrenci boşluk doldurma, kelime, cümle tamamlama, okuma, yakın anlam, dinleme ve yazma olmak üzere içeriği gayet geniş olan bir sınava girmektedirler ve burada öğrencilerden beklenen çalışma da o derecede fazladır.

Marmara Üniversitesi Hazırlık okulu öğrencilerine bu konuda tavsiyemiz kelime çalışırken her zaman önce mutlaka bilmeleri gerekenlere odaklanmaları ve bilmedikleri kelimeleri tahmin edebilme becerilerini geliştirmeleridir.

Bu nedenle, ekteki dosyada bulunan MÜYYES Phrasal Verb Kelime Listesinde kelimeler mutlaka sınavda çıkanlar ya da çıkabilme ihtimali yüksek olanlardan seçilmiştir.

İşinize yaraması dileğiyle hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2019/11/marmara-universitesi-ingilizce-yeterlilik-sinavi-muyyes-kelime-listesi-phrasal-verbs.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

[yikes-mailchimp form=”7″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Bunlar da ilginizi çekebilir:

MÜYYES Kelime Listesi

Diğer MÜYYES Kaynakları

×

WhatsApp Bilgi Hattı

× BİLGİ AL (WhatsApp)