MÜYYES Kelime Listesi – Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı

Yazar:
MÜYYES Kelime Listesi – Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı
0
Yazıyı Paylaş

Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı
MÜYYES Sınavı

Kelime Listesi

Marmara Üniversitesi MÜYYES sınavı gramer, kelime (vocabulary), yakın anlam (restatement), cümle tamamlama (sentence completion), okuma (reading), yazma (writing) ve dinleme (listening) bölümlerinden oluşan çoktan seçmeli bir sınavdır. Öğrencilerin sadece MÜYYES sınavının kelime bölümü için değil, diğer bölümlerde de iyi bir skor alabilmeleri için  sağlam bir kelime bilgisine sahip olmaları şarttır.

Marmara Üniversitesi İngilizce yeterlilik (MÜYYES) sınavına hazırlanan bir çok Marmara Üniversitesi hazırlık öğrencisinin en zorlandığı konulardan biri hangi kelimelere çalışması gerektiğini belirlemektir. Bununla ilgili olarak akılcı bir yol izlenmezse kolayca size doğru gelen kelime selinin kötü etkileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Aşağıdaki kelime listesi böyle bir mantıkla çıkmış Marmara Üniversitesi MÜYYES sınavları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Daha verimli çalışmanız için her kelimenin işinize yarayacak eşanlamlıları da listeye eklenmiştir.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2019/11/marmara-universitesi-ingilizce-yeterlilik-sinavi-muyyes-kelime-listesi.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

 

[yikes-mailchimp form=”7″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Bunlar da ilginizi çekebilir:

MÜYYES Haftalık Kelime Listesi – Set 1

Diğer MÜYYES Kaynakları

×

WhatsApp Bilgi Hattı

× BİLGİ AL (WhatsApp)