Sabancı ELAE Sınavı Kelimeleri – Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama

Yazar:
Sabancı ELAE Sınavı Kelimeleri – Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş

Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı
Sabancı ELAE Sınavı

Sabancı ELAE – Temel Kelimeler

Sabancı Üniversitesi ELAE sınavı sırasıyla listening, reading ve writing bölümlerinden oluşan bir sınavdır. Bu sınavda başarılı olmaları için öğrencilerin  mutlaka iyi bir kelime bilgisine sahip olmaları gereklidir.

Sabancı ELAE sınavına hazırlanan birçok öğrencinin en çok zorlandığı konulardan biri de akademik anlamda İngilizce kelime bilgilerinin gerekli düzeye getirebilmektir. Bu bağlamda hangi kelimelere öncelik vermeniz gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Aksi taktirde verimsiz bir çalışma sonunda artan iş yükünün altında umutsuzluğa kapılabilirsiniz.

[yikes-mailchimp form=”24″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Aşağıdaki kelime listesi işinizi kolaylaştırmak amacıyla özellikle Sabancı Üniversitesi hazırlık öğrencileri için daha önceki ELAE sınavlarında çıkmış kelimeler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Çalışmanızı daha verimli hale getirmek için listedeki her kelime ile birlikte verilen eşanlamlılarını da mutlaka öğrenmeniz özellikle sınavların reading ve writing bölümlerinde işinize kolaylaştıracaktır.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2020/02/sabanci-universitesi-elae-sinavi-kelime-listesi-1.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

ELAE Sınav İçeriği

Sabancı ELAE Kaynakları

Eğitim Sistemimiz

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)