Özyeğin Üniversitesi TRACE Sınav İçeriğini Değiştirdi!

Yazar:
Özyeğin Üniversitesi TRACE Sınav İçeriğini Değiştirdi!
0
Yazıyı Paylaş

ÖZÜ TRACE Writing Sınav İçeriği Değişti!
Artık Daha mı Kolay?!

Özyeğin Üniversitesi Ağustos 2019 TRACE sınavından itibaren geçerli olmak üzere sınavın Writing bölümünde değişiklik yaptı. Buna göre, önceden 450 kelimelik akademik essay formatında yazılması istenen ÖZÜ TRACE Writing bölümü artık 250 kelimelik akademik bir paragraf formatında yazılacak. TRACE Writing sınav süresi de bu yeni formatta 60 dakika olarak verilecek.

Burada öğrencilerin kafasını en çok karıştıran soru akademik paragraf ile ne denilmek istendiğidir. Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu internet sitesinde verilen bilgiye göre; akademik paragraf bir giriş cümlesi (topic sentence), destekleyici ve açıklayıcı cümleleri (supports) ve bir kapanış cümlesinden (conclusion) oluşan bir paragraf olarak tarif edilmektedir.

Peki Sınav Daha Kolay mı Oldu?

Önceki sınavlarda öğrencilerden 450 kelimelik bir essay yazmaları istenmekte ve bunun için 80 dakika süre verilmekteydi. Yeni formatta verilen süre 60 dakikaya düşürülmüş görünmekte. Yazılması gereken toplam kelime sayısının düşünülünce verilen sürenin düşürülmesi çok da bir dezavantaj oluşturmamaktadır.

Ayrıca 450 kelimelik tam bir akademik essay yazarken öğrencilerin herbiri 50-100 kelime uzunluğunda olan giriş, body ve sonuç paragrafları ile ayrı ayrı uğraşmak yerine, 250 kelimelik bir paragraf yazmaları bir avantajdır.

Bununla beraber, yazdığınız paragraf aynen bir essay’de olduğu gibi yine format (topic sentence, supports, conclusion…), cümlelerin birbirine bağlanış şekli, gramer ve kelime çeşitliliği, fikir geliştirme gibi çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirileceği için mutlaka bu konulara dikkat ederek sınava hazırlanmanızı tavsiye ederiz.

TRACE sınavı ile ilgili yeni güncellemeler için buradan sizleri bilgilendiriyor olacağız. Yeni yazılarımızdan haberdar olabilmek için aşağıdaki mail listemize kayıt olabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar! 🙂

[yikes-mailchimp form=”11″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Özyeğin TRACE İndirilebilir Kaynaklar

Özyeğin İngilizce Yeterlilik – TRACE Yayınlarımız

Özyeğin Hazırlık Atlama – TRACE Kursu

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)