Özyeğin TRACE Kelimeleri – Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama

Yazar:
Özyeğin TRACE Kelimeleri – Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş

Özyeğin Üniversitesi İngilizce Yeterlilik
Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı


Özyeğin TRACE – MAT – LAT 
Kelimeleri

Öğrencilerin Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu sınav sistemi içinde yapılan herhangi bir sınavdan ya da ders içi faaliyetten iyi bir skor alabilmeleri için  mutlaka sağlam bir kelime bilgisine sahip olmalıdırlar.

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerine yapılan TRACE sınavı reading, listening ve writing; Özyeğin Üniversitesi LAT ve MAT sınavları ise kurlara göre gramer, kelime, reading, writing, listening gibi bölümlerden oluşur.

Özyeğin Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulunda yapılan TRACE, MAT ve LAT sınavlarına hazırlanan birçok öğrencinin en çok zorlandığı konulardan biri de İngilizce kelime bilgilerini akademik düzeyde nasıl geliştirecekleridir. Bu bağlamda hangi kelimeleri öncelikle çalışmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Aksi taktirde size doğru gelen bir kelime seli ile karşı karşıya kalabilir ve bu  iş yükünün altında umutsuzluğa kapılabilirsiniz.

[yikes-mailchimp form=”11″ title=”1″ description=”1″ submit=”Kaydol”]

Aşağıdaki kelime listesi işinizi kolaylaştırmak adına özellikle Özyeğin Üniversitesi hazırlık öğrencileri için daha önceki TRACE, MAT ve LAT sınavlarında çıkmış kelimeler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Çalışmanızı daha verimli hale getirmek için listedeki her kelime ile birlikte verilen eşanlamlılarını da mutlaka öğrenmeniz özellikle sınavların reading ve writing bölümlerinde çok işinize yarayacaktır.

Hepinize iyi çalışmalar dileriz. 🙂

 

[pdfviewer width=”100%” height=”700px” beta=”false”]https://istdilakademisi.com/wp-content/uploads/2019/12/ozyegin-universitesi-trace-sinavi-kelimeleri.pdf[/pdfviewer]

 

Dosyayı buradan indirebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

TRACE Haftalık Kelime Listesi – Set 1

TRACE Kaynakları

×

WhatApp Hattı

× BİLGİ AL (Whatsapp)