ÖZYEĞİN Hazırlık Atlama Sınavı – Mayıs ÖZÜ TRACE Kursu

Yazar:
ÖZYEĞİN Hazırlık Atlama Sınavı – Mayıs ÖZÜ TRACE Kursu
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes)
542 kişi okudu

Özyeğin Hazırlık (Scola) akademik takvimine göre 21 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek olan ÖZÜ TRACE sınavı için kurs kayıtlarımız devam etmektedir.

Mayıs 2019 TRACE kursu tamamen sınav içeriği ve pratiğine yöneliktir. Bütün ders materyalleri sınava yönelik olarak hazırladığımız özgün materyallerdir. Reading, writing ve listening bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılacaktır. Program süresince minimum 10 adet Özyeğin TRACE Deneme Sınavı yapılacaktır. Ayrıca Özyeğin TRACE sınav örnekleri üzerinde açıklamalı çözümlemelerle sınav pratiğiniz arttırılıp, ihtiyaç duyulan konularda ders saatleri dışında birebir etüt dersleri yapılacaktır.

Özyeğin hazırlık okuluna devam eden öğrenciler okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilecektir. Bu öğrencilerimizle ayrıca MAT ve LAT sınavları için özel ders kaynakları ile çalışmalar yapılarak okul ortalamaları arttırılmaktadır.

Özyeğin hazırlık atlama başarı oranımız %93 ‘tür.

Özyeğin Hazırlık Atlama – TRACE Kursumuz ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Instagram @ozu.scola.moderndiller

Özyeğin TRACE Sınav İçeriği

Özyeğin Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı; Hazırlık Okulu tarafından yayınlanan akademik takvime göre yılda 3 defa yapılır.

Sınavın bütün bölümleri aynı günde iki oturum olarak yapılır. İlk oturumda Reading ve Listening bölümleri yapılır. Daha sonra 30 dakika ara verilerek ikinci oturumda Writing bölümü yapılır. Sınavın geçme puanı 60 ‘tır.

TRACE Reading

4 adet okuma parçasından sorulan toplam 40 sorudan oluşur. Sorular çoktan seçmelidir. Bu bölüm 80-90 dakika arasındadır.

TRACE Listening

15 adet Note Taking Listening ve 10 adet While Listening sorusundan oluşur. Her dinleme parçası bir defa dinletilir. Bu bölüm Listening parçalarının uzunluğuna bağlı olarak yaklaşık 1 saat sürer.

TRACE Writing

Süre 80 dakikadır. Verilen Writing konusu ile ilgili alakalı 450 kelimelik bir essay yazmanız istenir.

 

Özyeğin TRACE kaynakları indirmek için tıklayın.

 

 

Yorumlar