Koç Üniversitesi Temmuz KUEPE Sınav Soruları – KUEPE Sınavı Zor muydu?

Yazar:
Koç Üniversitesi Temmuz KUEPE Sınav Soruları – KUEPE Sınavı Zor muydu?
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes)
1.287 kişi okudu

Koç Üniversitesi
Temmuz KUEPE Sınavı Nasıldı?!

Bilindiği gibi, Koç Üniversitesi KUEPE sınavı Haziran, Temmuz, Eylül ve Ocak aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılmaktadır. Son KUEPE sınavı geçtiğimiz hafta yapıldı. Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu (ELC) KUEPE çıkmış sınav soruları ile ilgili paylaşım yapmamaktadır. Ancak, sınava girecek olan öğrenciler için son sınav içeriklerini bilmek çok önemlidir.

Bu nedenle, sınav içeriği hakkında güncel bilgiye sahip olmanız adına KUEPE sınavına giren öğrencilerimizden edindiğimiz bilgileri sizler için derlemeye çalıştık.

Temmuz KUEPE sınavı Structure bölümünden başlarsak, burada sorulan cloze testlerde verilen şıkların geçtiğimiz KUEPE sınavlarına göre daha kısa olduğunu görmekteyiz. Önceki sınavlarda öğrencilerin en çok şikayet ettiği konular şıkların uzun olmasıydı.

KUEPE Writing bölümünde, essay konusu internet / teknoloji temasında sorulmuştur: “Parents should monitor internet usage of teenegers.”

KUEPE Speaking bölümü de kullanılan cue card’lara baktığımızda ağırlıklı olarak internet / teknoloji temalı olarak seçilmiştir. Örneğin bir öğrencimizin speaking konusu: “Nowadays, technology has widely been used in education. Do you think it is beneficial for schools?”

KUEPE Listening sınavındaki dinleme parçalarında da yine eğitim ve teknoloji ile alakalı konular işlenmiştir.

Genel olarak bakılırsa; sorular structure bölümü hariç tipik bir KUEPE sınavı zorluğunda sorulmuş diyebiliriz.

Bu arada, öğrencilerimizin sınav sonuçlarına baktığımızda İstanbul Dil Akademisi olarak Temmuz KUEPE başarı oranımız % 93 oldu. Bize güvenen bütün öğrencilerimize çalışma ve azimlerinden dolayı teşekkür ederiz. 🙂

 

Eylül KUEPE Sınav Kampımız 

KUEPE İndirilebilir Kaynaklar

Koç Üniversitesi KUEPE Sınav İçeriği 

Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı – KUEPE Yayınlarımız

 

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni KOÇ - KUEPE kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir