KUEPE Kursu – KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA

Yazar:
KUEPE Kursu –  KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes)
2.160 kişi okudu

KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA – KUEPE Kursu

Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu (ELC) akademik takvimine göre düzenlenen ve sadece Koç Üniversitesi öğrencilerine yönelik olan KUEPE Kurs kayıtlarımız devam etmektedir.

Program, tercihinize göre tamamen Koç Üniversitesi öğrencilerinden oluşan sınıflarda ya da KUEPE Özel Ders formatında  tamamen sınav içeriği ve pratiğine yöneliktir. Bütün ders materyalleri sınava yönelik olarak hazırladığımız güncel ve özgün materyallerdir. Reading, Use of English, Listening, Writing ve Speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır.

Program süresince KUEPE Deneme Sınavları yapılacaktır. Ayrıca KUEPE sınav örnekleri üzerinde açıklamalı çözümlemelerle sınav pratiğiniz arttırılıp, ihtiyaç duyulan konularda ders saatleri dışında birebir etüt dersleri yapılacaktır.

Koç Üniversite Hazırlık Atlama – KUEPE başarı oranımız %91 ‘dir.

KUEPE – Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursumuz ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni KOÇ - KUEPE kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

 

KUEPE Sınav İçeriği

Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (KUEPE); Koç Üniversitesi Hazırlık Okulu akademik takvimine göre yılda 4 defa yapılır. Sınavın geçme notu 60 puan, toplam süre 170 dakikadır.

KUEPE Sınavı iki oturum şeklinde iki ayrı günde yapılır. İlk gün Speaking bölümü yapılır. Daha sonra başka bir gün sınavın kalan Reading, Use of English, Listening ve Writing kısımları yapılır.

KUEPE Speaking

20 puan değerindedir. 8 – 10 dakika sürer. Bu bölüm genel olarak sohbet havasında geçer. Üç bölümden oluşur. KUEPE sınavı ilk bölümde sınav görevlisi öğrenci ile tanışır ve kendisine tanışma amaçlı genel sorular sorar. KUEPE sınavı ikinci bölümde iki adet konuşma kartı seçilir. Bu konulardan birini seçerek yaklaşık 1.5 dakikalık bir konuşma yapmanız istenir.  Başlamadan önce 1 dakika düşünme süresi verilir. KUEPE sınavı üçüncü bölüm ise 2 – 3 dakika sürer. Öğrencilere yaptıkları konuşmadaki fikirler hakkında sorular sorulur.

KUEPE  Reading

45 dakika sürer. Üç ayrı metinden toplamda 20 adet çoktan seçmeli soru sorulur.

KUEPE Use of English / Structure

20 dakika sürer. Çoktan seçmeli 20 sorudan oluşur. Bunların 10 tanesi Structure (Cloze Test) sorusu, 10 tanesi de Vocab sorusudur.

KUEPE Listening

30 dakika süren bu bölüm 15 sorudan oluşur. 5 soru dinletilen bir While Listening parçasından; 10 soru ise bir Note Taking Listening parçasından sorulur.

KUEPE Writing

Bu bölüm 65 dakika sürer ve 25 puan değerindedir. Sınav başında öğrencilere bir essay konusu ve bununla ilgili bir makale verilir. Öğrencilerden bu makaledeki fikir ve bilgileri kullanarak bir opinion essay yazmaları istenir.

 

Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama – KUEPE  kaynakları indirmek için tıklayın.

Yorumlar