Şehir Üniversitesi Hazırlık Atlama
İngilizce Yeterlilik STEP Sınavı

Şehir Üniversitesi STEP Duyurular

ŞEHİR – STEP HAZIRLIK ATLAMA KURSU

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Dersler Şehir STEP sınav tarihine kadar devam edecektir. Program sadece Şehir Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 6 kişilik gruplarda ya da tercihinize göre Birebir Ders olarak yapılmaktadır. Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle kendi hazırladığımız kaynaklardan Şehir Üniversitesi Hazırlık Atlama odaklı olarak çalışılacaktır.

Okula devam eden öğrencilerimiz okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

 

STEP Başarı Oranımız: % 96

Bilgi ve Kayıt için sitemizdeki Whatsapp hattından, 0212 327 3015 (Beşiktaş) ve 0216 418 3015 (Kadıköy) no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şehir – STEP Hazırlık Atlama Kursu

Sınıflarımız tamamen ŞEHİR Hazırlık Okulu (SEPP) sınavlarına girecek öğrencilerden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Ders İçeriği

Ders içerikleri Şehir Hazırlık (SEPP) güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Program boyunca STEP sınavının her bölümü üzerinde özel kaynaklardan sınav odaklı olarak çalışılmaktadır.Ayrıca STEP Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca özel kaynaklardan Midterm, Quiz ve Modül Bitirme (MET) sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Şehir Hazırlık Okulu sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde Şehir Hazırlık sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak STEP DENEME SINAVLARI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir Şehir Üniversitesi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmemektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

STEP Başarı Oranımız: % 96

ŞEHİR – STEP sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Şehir – STEP Sınav İçeriği

STEP sınavı Şehir Üniversitesi akademik takvimine göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 65‘tır. Sırasıyla reading, listening, writing ve speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur. Bölümlere bakalım:

 

STEP Reading

30 puan değerindedir. 10’ar soruluk 2 akademik reading parçası verilir. Bunlardan 1200 – 1500 kelimelik metinlerdir. Sorular çoktan seçmelidir (şıklı) ve her biri 1.5 puan değerindedir. Toplam süre 60 dakikadır.


Kilit Noktalar:

 • Okuma parçası ile ilgili sorular metin içerisindeki bilgi akışıyla aynı sıradadır. Metin içinde boşuna kaybolmayın!
 • Metni okumadan önce soruları okuyun ki metinde neyi arayacağınızı bilin!
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın. Bunlar çoğu zaman soruya cevap vermenize engel değildir. Tahmin gücünüzü kullanın!
 • Bağlaçlara dikkat edin! Bunlar okuduğunuzu anlamada ve soruyu cevaplamada iyi bir yol göstericidirler.

 

Şehir – STEP Reading Sınav Örneği

 

STEP Listening

25 puan değerindedir. İki bölümden oluşur:

While Listening: 10 puan değerindedir. 8 – 10 dakikalık bir dialog dinletilir. Öğrenciler parçayı dinlerken bununla ilgili sorulan 10 soruya cevap verirler.

 

Note Taking: 15 puan değerindedir. 13 – 15 dakikalık akademik bir lecture dinletilir ve bununla ilgili 10 soru sorulur. Öğrenciler dinleme yaparken önemli kısımlarla ilgili not alıp sonrasında dağıtılan sınav sorularını cevaplandırırlar. Dinleme bittikten sonra oruları cevaplamak için 10 dakika süre verilir.

 

Kilit Noktalar: 

 • Outline kağıtlarındaki alt başlıklara dikkat edin. Bunlar dinleme parçasındaki sıraya göre yazılmışlardır. Bunları takip ederek parçada kaybolmayın.
 • Bol bol pratik yaparak dinleme ve not alma becerinizi geliştirin.
 • Kilit kelimelerin ve bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Rakamları, karşılaştırmaları, konuşmacının lecture esnasında yaptığı küçük özetlemeleri mutlaka not edin.
 • Not alırken kısaltmalar kullanın ki hem yazıp, hem de dinlemeye devam edebilin.

 

Şehir – STEP Listening Sınav Örneği

 

STEP Writing

25 puan değerindedir. Bu bölümde ya reading ya da listening bölümünde bahsedilen tema ile ilgili olarak bir writing konusu verilir ve bununla ilgili  300 kelimelik bir argumentative essay yazmanız istenir. Süre 60 dakikadır. Essay’iniz içerik, organizasyon, verilen konuyu işleme, kelime ve dilbilgisi kullanımı ve çeşitliliği kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Kilit Noktalar: 

 • Konuyu iyi anlayın! Off-topic olursanız essay’iniz değerlendirmeye alınmaz.
 • Argumentative essay formatlarını iyi öğrenin. 20 puanın yaklaşık yarısını buradan alırsınız.
 • Yazmaya başlamadan önce bir plan yapın. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda bir strateji belirleyin. Bu subtopic’leri mutlaka kullanmak zorunda değilsiniz. Bunlara ek olarak kendi fikirlerinizi kullanabilsiniz.
 • Bağlaç kullanımına dikkat edin.
 • Gramer ve kelime hatalarına engel olmak için essay’i yazdıktan sonra bir kere kontrol edin!
 • Okunaklı yazın! Önemsiz görünür fakat tahmin ettiğinizden daha önemlidir bu!!

 

Şehir – STEP Writing Sınav Örneği

 

STEP Speaking

20 puan değerindedir. Öğrenciler çift olarak alınırlar sınava. 15 dakika sürer ve iki sınav görevlisi tarafından yapılır. Üç bölümden oluşur. İlk bölümde, öğrencilere kendilerini tanıtmaları istenir ve hayatlarıyla ilgili genel bazı sorular sorulur. İkinci bölümde her bir öğrenciye rastgele seçilen bir konuya fikirlerini belirten 1.5 – 2 dakikalık bir konuşma yapmaları istenir. Üçüncü bölümde, öğrencilerin karşılıklı konuşması şeklindedir. Bir konu verilir ve birbirlerine karşı bu konuyu savunmaları ve karşı tarafın fikrini çürütmeleri istenir. Konuşmaya başlamadan önce 2 dakika düşünme süresi verilir. Konuşma bölümü 6 dakika sürer. Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

Şehir – STEP Speaking Sınav Örneği

 

Şehir – STEP Sınav Örneği Cevap Anahtarı

 

 

 

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)

 

   

  ×

  WhatsApp Bilgi Hattı

  × BİLGİ AL (WhatsApp)