İstinye Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (ISTEP) – Hazırlık Atlama Kursu

Yazar:
İstinye Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (ISTEP) – Hazırlık Atlama Kursu
0
Yazıyı Paylaş
kişi okudu

İstinye Üniversitesi (İSÜ)
İngilizce Yeterlilik Sınavı (ISTEP) Hazırlık Kursu

İstinye Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavına yönelik olarak her dönem düzenlenen  sınav hazırlık kursumuz için kayıtlarımız başlamıştır. Program tamamen ISTEP ve Düzey Belirleme sınavlarına yönelik olarak yapılmaktadır. Dersler tercihinize göre birebir özel ders ya da maksimum 6 kişilik grup eğitimi olarak yapılmaktadır.

İstinye Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (ISTEP) Sınav İçeriği Nasıldır?

ISTEP sınavı sırasıyla Listening, Reading ve Writing olmak üzere üç bölümden oluşan bir sınavdır. Her bölüm 100 üzerinden değerlendirilir. Ancak sınav üzerinde ağırlıkları farklıdır. Listening ve Reading % 30 ağırlıktayken, Writing % 40 ağırlıktadır.

ISTEP Listening: Toplam 60 dakika sürer. İki bölümden oluşur. İlk bölüm verilen soruları dinlerken yanıtladığınız While Listening formatındadır. İkinci bölüm ise Note Taking formatındadır. Bu bölümde önce parçayı dinlerken verilen kağıtlara önemli gördüğünüz kısımları not almanız istenir. Sorular dinleme bittikten sonra dağıtılır. Öğrenciler aldıkları notlara göre verilen soruları cevaplarlar.

ISTEP Reading : Toplam 60 dakika sürer. Bu bölüm de iki kısımdan oluşur. Sınavda çoğunlukla şıklı değil ucu açık sorular (wh-) sorulur. İlk bölüm bizim Search Reading dediğimiz formattadır. Bu bölümde metni hızlıca gözden geçirerek cevabını bulabileceğiniz (skimming), metinle alakalı genel bilgiler içeren sorular sorulur. İkinci bölüm ise daha çok parça ile alakalı detay sorularının yer aldığı, cevapları bulmak için ilgili kısmın bulunup dikkatlice okunması (scanning) gereken bir bölümdür.

ISTEP Writing : Toplam 40 dakika sürer. Sınav notunuzu % 40 ağırlıkta olması sebebiyle en çok etkileyebilecek bölümdür. Bu bölümde öğrencilere 3 konu verilir ve bunlardan birini seçip bununla alakalı 250-300 kelime uzunluğunda akademik formatta bir kompozisyon (essay) yazmaları istenir. Yazılan essay, akademik  format bilgisi, konuyu işleme, fikirlerinizi destekleme, kelime ve gramer bilgisi ve çeşitliliği gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilir.

Peki, Neden İstanbul Dil Akademisi?

İngilizce sınav eğitimi, genel İngilizce eğitiminden farklıdır. Eğitim bunun ciddiyetine varmadan verilirse başarı elde etmek çok zor olur. Biz bütün İngilizce sınav programlarımızda öğrencilerimizi sınav içeriği ile birebir aynı kaynaklardan çalıştırarak kısıtlı sürede maksimum başarıya ulaşmalarını sağlarız. Öğrencimiz ayrıca sınav içeriği ile doğrudan bağlantılı olan sınav kelimeleri ve kilit gramer konularında da gerekli çalışmayı alarak alt yapı bakımından sorunsuz olarak sınava girerler.

Bu bağlamda İstinye Üniversitesi ISTEP sınavına yönelik eğitimlerimiz tamamen Hazırlık Atlama odaklı olarak Listening, Reading ve Writing odaklı olarak yapılmaktadır. Bütün soru tipleri ve essay tipleri üzerinde detaylı olarak sınava yönelik olarak çalışmaktayız.

İletişim

Yayınlarımız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir