Doğuş Üniversitesi Hazırlık Sistemi | İngilizce Yeterlilik DÜİYES Sınavı İçeriği

Yazar:
Doğuş Üniversitesi Hazırlık Sistemi | İngilizce Yeterlilik DÜİYES Sınavı İçeriği
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes)
1.216 kişi okudu

Doğuş Üniversitesi Hazırlık Sistemi
İngilizce Yeterlilik (DÜİYES – DUEPP) 
Sınav İçeriği

Doğuş Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavına olarak Hazırlık Okulu öğrencilerine DÜİYES sınavını uygular. Bu sınav 4 bölümden oluşur:

  1. Listening
  2. Reading
  3. Use of English
  4. Writing

Şimdi bu bölümlerle ile ilgili önemli noktalara bakalım:

DÜİYES Listening: 

Sınavın bu bölümü 20 puan değerindedir. Toplamda 25 soru sorulur. Bütün sorular 3 şıklıdır. 3 tane listening çalışması yapılır. Bunlardan ilki Note Taking, ikincisi While Listening, sonuncusu ise Dialog formatındadır.

DÜİYES Reading: 

20 puan değerindedir. Toplamda 25 soru sorulur. Sorular 3 adet okuma metninden sorulur.

İlk metinde ilk önce çeşitli paragraflarda boş bırakılan yerlere en uygun gelebilecek cümlelerin hangileri olduğunu verilen seçeneklerden bulmanız istenir. Sonrasında yine aynı metinle alakalı verilen ifadelerin doğru ya da yanlış olduğunu (True / False Questions) belirtmeniz istenir.

İkinci metinde daha detay soru tipleri ile karşılaşırız. Buradaki soruların hepsi 3 şıklıdır. Soru tipi olarak; reference, vocabulary, inference, deduction, tone of author gibi daha detay bilgileri bulmanızın istendiği sorular sorulur.

Son metinde yaklaşık 10 adet True / False sorusu sorulur.

DÜİYES Use of English: 

Bu bölümde İngilizce gramer bilginizi sınayan sorular sorulur. 30 puan değerindedir ve 30 sorudan oluşur. Sorular 4 şıklıdır. Boşluk doldurma, Yanlış ifadeyi bulma ve yakın anlamlı cümleyi bulma tipinde sorular sorulur.

DÜİYES Writing: 

Bu bölüm 30 puan değerindedir. Verilen iki konudan birini seçip bununla alakalı 250 – 300 kelimelik bir essay yazmanız istenir. Essay tipi olarak opinion / argumentative tipte sorulur.

DÜİYES Sınav Örneği için tıklayınız.

DÜİYES’e Nasıl Hazırlıyoruz?

İngilizce sınav eğitimi, genel İngilizce eğitiminden farklıdır.  Aksi halde, alınan eğitimle başarı elde etmek çok zordur. İstanbul Dil Akademisi ailesi olarak, biz bütün İngilizce sınav programlarımızda öğrencilerimizi sınav içeriği ile birebir aynı kaynaklardan çalıştırarak kısıtlı sürede maksimum başarıya ulaşmalarını sağlarız. Öğrencimiz ayrıca sınav içeriği ile doğrudan bağlantılı olan sınav kelimeleri ve kilit gramer konularında da gerekli çalışmayı alarak alt yapı bakımından sorunsuz olarak sınava girerler.

Bu bağlamda, Doğuş Üniversitesi DÜİYES sınavına yönelik eğitimlerimiz tamamen Hazırlık Atlama odaklı olarak Listening, Reading, Use of English ve Writing odaklı olarak yapılmaktadır. Sınavın her bölümü üzerinde ayrı ayrı çalışılmakta, bütün soru tipleri ve essay tipleri üzerinde detaylı olarak sınava yönelik olarak çalışmaktayız.

Geçmiş dönemlerde yapılan DÜİYES sınavlarında başarı oranımız: %92 olmuştur. Derslerimize düzenli olarak katılan ve verilen ödevleri yapan öğrencilerimiz rahat bir şekilde sınavı vermektedirler.

İletişim

Yayınlarımız

Eğitim Sistemimiz

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir