Eğitim Sistemimiz - İstanbul Dil Akademisi - İstanbul Dil Akademisi Eğitim Sistemimiz - İstanbul Dil Akademisi

Neden İstanbul Dil Akademisi?

İstanbul Dil Akademisi olarak, her yıl ortalama bin öğrenciyi çeşitli İngilizce sınavlara hazırlamaktayız. Derslerimize düzenli devam eden ve program boyunca yaptığımız deneme sınavlarına giren öğrencilerimiz arasında başarı oranımız % 90 – 95 arasındadır. Böyle bir başarı tesadüf değildir. Eğitimlerimizde her zaman ihtiyaçlarınıza yönelik gerçekçi çözümler üretmekte, bunların uygulaması için aşağıdaki prensipleri takip etmekteyiz:

 

 • Birebir Sınav İçeriğine Yönelik Sonuç Odaklı Dersler
  Eğitimlerimiz sonuç odaklı bir anlayışı benimser ve sınav kampı mantığıyla yapılır. Amacımız herşeyden önce zamana karşı bir yarış olan İngilizce sınavlarda en hızlı şekilde hedef skora ulaşmanızı sağlayacak bilgi ve pratiğe sahip olmanızdır. Ders içerikleri tamamen gireceğiniz sınava yönelik olup, sınav içeriğiyle alakasız olan bütün konular elenip tamamen nokta atışı olarak çalışılır. Soru tipleriyle ilgili temel eksikleriniz tamamlandıktan sonra yoğun sınav tekniği ve pratiği çalışmaları yapılır.

 

 • Seviyenize Uygun, Sınavınıza Özel Sınıflar
  Eğitimlerimiz her sınav programı için ayrı sınıflarda yapılır. Öğrencilerimiz program başında yapılan seviye tespit çalışmasından sonra kendilerine en uygun seviyede olan sınıflarda eğitim alırlar.

 

 • Üniversite Hazırlık Okulu Geçmişi Olan Uzman Hocalar

Eğitmen kadromuz seçkin üniversitelerin İngilizce hazırlık okullarında uzun süre görev yapmış ve sınav hazırlayan kadrolarda yer almış uzman hocalardan oluşur.

 

 • Sınav Hazırlığı Süresince Gelişim Takibi ve Sınav Koçluğu

Hocalarımız sınav hazırlık süreci boyunca öğrencilerimizin gelişimini bireysel olarak takip eder ve sınav koçluğu yaparlar. İngilizce çalışma yöntemi, sınav motivasyonu gibi öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu noktalarda başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

 

 • Özgün Ders Kaynakları

İstanbul Dil Akademisi olarak bünyemizde bulunan materyal ofisi bölümü ve kardeş kurumumuz İDA Yayınları ile eğitim verdiğimiz bütün programlar için kendi sistemimize göre kendi kaynaklarımızı hazırlamaktayız. Derslerimizde kullanılan kitaplar, yaprak testler, deneme sınavları ve diğer sınav materyalleri güncel sınav içeriklerine göre hazırladığımız özgün kaynaklardır ve hepsi öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. İhtiyaç olduğunda öğrencilerimize her konuda zengin ek materyal desteği sağlamaktayız.

 

 • Ders Çalışma Alanları ve Her Zaman Soru Sorma İmkanı

Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışması ve günlük ödevlerini yapması için özel çalışma alanları ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda ders çalışıp, ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve destek alma imkanına sahiptirler.

 

 • Deneme Sınavları ile Sınav Pratiği ve Başarı Takibi

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak deneme sınavları ve sonrasında açıklamalı çözümleri yapılmaktadır. Bu şekilde öğrencilerimizin hem sınav pratiği arttırılır, hem de başarı takibi sağlanır. Ayrıca eksik oldukları noktalar belirlenip bunlara yönelik ek dersler ve birebir destek eğitimleri programlara eklenir.

 

 • Ek Dersler ve Birebir Destek Eğitimleri

Öğrencilerimizin eksik olduğu ya da zorlandığı konularda birebir destek eğitimleri ve ek dersler yaparız. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Önemli olan belirlenen eksikliklerin giderilmesidir.

 

 • Derse Devam Zorunluluğu

Bütün eğitim programlarımızda derse devam zorunludur. Her ders devamsızlık takibi yapılır. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmez. Mazeretli olarak gelinemeyen dersler için telafi imkanları yaratılır.