Sabancı ELAE Sınavı – Sabancı Hazırlık Atlama

Yazar:
Sabancı ELAE Sınavı – Sabancı Hazırlık Atlama
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes)
449 kişi okudu

Sabancı Üniversitesi Hazırlık Okulu akademik takvimine göre düzenlenen Sabancı Hazırlık Atlama – ELAE Kurs kayıtlarımız devam etmektedir.

Eğitim tercihinize göre tamamen Sabancı Üniversitesi öğrencilerinden oluşan sınıflarda ya da ELAE Özel Ders formatında  tamamen sınav içeriği ve pratiğine yöneliktir. Okula devam eden öğrencilerin seviyelerine göre (route 1, route 2, route3, route4..) okul sistemine uygun Sabancı Hazırlık Destek gruplarında ayrıca eğitim verilmektedir.

Bütün ders materyalleri sınava yönelik olarak hazırladığımız güncel ve özgün materyallerdir. Reading,  Listening ve Writing bölümleri üzerinde ayrı ayrı çalışılmaktadır.

Program süresince ELAE Deneme Sınavları yapılacaktır. Ayrıca ELAE sınav örnekleri üzerinde açıklamalı çözümlemelerle sınav pratiğiniz arttırılıp, ihtiyaç duyulan konularda ders saatleri dışında birebir etüt dersleri yapılacaktır.

Sabancı Üniversite Hazırlık Atlama – ELAE başarı oranımız %92 ‘dir.

ELAE – Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursumuz ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

 

ELAE Sınav İçeriği

Sabancı Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (ELAE); Hazırlık Okulu tarafından yayınlanan akademik takvime göre yılda 3 defa yapılır. Sınavın geçme notu 65 puan, toplam süre 180 dakikadır.

ELAE Sınavı Writing, Listening ve Reading olmak üzere üç bölümden oluşur. Reading ve Listening bölümlerinde sorulan bütün sorular açık uçlu (Wh-) sorulardır.

ELAE Writing

Bu bölüm 65 dakika sürer ve 30 puan değerindedir. yaklaşık 350 kelimelik bir essay yazmaları istenir. Essay tipi olarak argumentative, problem solution, cause, effect ya da compare & contrast türlerinden biri sorulur.

Yazdığınız essay akademik formata göre fikirlerinizi nasıl ifade edebildiğiniz, öne sürdüğünüz argümanları nasıl destekleyebildiğiniz, İngilizce kullanımı ve kelime çeşitliliği gibi çeşitli kriterler göz önüne alınarak değerlendirilir.

ELAE Listening

55 dakika sürer ve 30 puan değerindedir. While Listening ve Note Taking olmak üzere iki listening çalışması yapılır. Listening parçaları her iki bölümde de sadece bir defa dinletilir. While Listening bölümü 10 – 12 sorudan; Note Taking bölümü ise 8 – 12 sorudan oluşur.

ELAE Reading

Yaklaşık 80 dakika sürer ve 40 puan değerindedir. İki bölümden oluşur: Skimming ve Detailed Reading.

Skimming bölümü verilen 5 – 6 sayfa uzuluğunda ve 20 – 30 paragraftan oluşan bir metinde istenen paragrafların konu başlıklarını verilen listeden seçmeniz istenir (header matching). Bu bölüm 15 puan değerindedir ve 20 dakika süre verilir.

Detailed Reading bölümünde ise 2 – 3 sayfa uzunluğunda 2 metin verilir. Bunların her birinden ana fikir ya da metindeki detayları soran 4 – 5 açık uçlu soru (Wh-) sorulur. Daha sonrasında bu iki metindeki bilgileri birbiriyle karşılaştıran bir paraftaki boşlukları doldurmanız istenir. Bu bölüm toplamda 15 puan değerinde olup verilen süre yaklaşık 60 dakikadır.

ELAE Stage 1 Sınavı Nedir?

Bu sınav Sabancı Üniversitesi’nin okula yeni kayıt olan öğrencilere Eylül ayında yaptığı bir tür seviye tespit sınavıdır. Öğrenciler bu sınavdan aldıkları notlara göre kurlara (route) yerleştirilirler. ELAE 1 sınavı 90 dakika sürer. Grammar, Vocabulary ve Writing olmak üzere üç bölümden oluşur.

 

Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama – ELAE  kaynakları indirmek için tıklayın.

 

Yorumlar