İTÜ Proficiency Sınavına Kimler Girebilir?

Yazar:
İTÜ Proficiency Sınavına Kimler Girebilir?
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes)
1.559 kişi okudu

İTÜ Proficiency sınavı Eylül, Ocak, Haziran ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 4 defa yapılır. Sınav içeriği bütün sınavlar için aynıdır.

Eylül İTÜ Proficiency sınavına okula yeni kayıt yaptıran, hazırlığı geçemeyip beklemeli durumda olan bütün lisans öğrencileri ile yüksek lisansa başlayacak olan öğrenciler katılır.

Ocak ve Haziran İTÜ Proficiency sınavlarına halen okula devam eden lisans öğrencilerinden devamsızlık sınırını aşmamış ve okul ortalaması en az 60 olanlar, beklemeli lisans öğrencileri ile yüksek lisansa başlayacak olan öğrenciler katılır.

Temmuz İTÜ Proficiency sınavına girebilmek için herhangi bir ortalamaya gerek yoktur. İTÜ SİS‘den sınav kaydını yapıp, harcını yatıran bütün lisans öğrenciler ve yüksek lisans öğrencileri bu sınava girebilirler.

NOT: Halen hazırlık okuluna devam eden öğrencilerin Eylül, Ocak ve Haziran sınavlarına girmek için kayıt yaptırmalarına gerek yoktur. Ancak beklemeli durumda olan lisans öğrenciler ve yüksek lisans için sınava girecek olan öğrencilerin her sınav için kayıt yaptırmaları gereklidir.

 

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni İTÜ PROF paylaşımlarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

 

Yorumlar