İTÜ Proficiency 1. Aşama Sınavı Nasıldı? – 2. Aşamada Ne Yapmalısınız?

Yazar:
İTÜ Proficiency 1. Aşama Sınavı Nasıldı? – 2. Aşamada Ne Yapmalısınız?
0
Yazıyı Paylaş
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes)
1.549 kişi okudu

Mayıs İTÜ PROFICIENCY 1. Aşama Sınavı Nasıldı ?!

Dün saat 10:00’da yapılan İTÜ Proficiency 1. aşama sınav sonuçları gece saat 11 gibi açıklandı. Bu dönem okul genelinde sınava 2428 girdi ve bunlardan 2103 kişi ilk aşama sınavını geçmiş görünmekte.

Listening ve Writing  bölümlerini içeren İTÜ Proficiency 2. Aşama sınavı yarın (24 Mayıs) yapılacak. Son yıllarda yapılan sınavlar da ikinci aşama öğrencileri eleme konusunda 1. aşamaya göre biraz daha insafsız olabilmektedir. Bunun böyle devam edip etmeyeceğini yarınki sınavda göreceğiz.

 

İTÜ Proficiency 2. Aşama Writing bölümünde ne yapmalısınız?

Öğrencilere writing bölümünde konuyu iyi anlayıp bir draft oluşturduktan sonra yazmaya başlamalarını ve yazarken de akademik essay yapısına göre yazmalarını tavsiye ederiz. Çeşitli gramer hataları içeren ancak yapı olarak sıkıntılı olmayan bir essay İTÜ Prof writing bölümünden kolayca 13-14 gibi bir puan alabilmektedir. Umarız bütün öğrenciler yarın çalışmalarının karşılığını alır.

İTÜ Proficiency 1. Aşamada ne soruldu?

Bu arada, sınava giren öğrencilerimizden edindiğimiz bilgiye göre Reading bölümündeki 4 metnin konuları Arabalar, Uçaklar, Sağlık/Egzersiz ve Engelliler için geliştirilen bir Bilgisayar Sistemi ile ilgili gelmiş.

 

İTÜ Proficiency Sınav İçeriği 

İTÜ Proficiency İndirilebilir Kaynaklar

İTÜ Proficiency Yayınlarımız

TEMMUZ İTÜ PROFICIENCY KAMPI

 

Yorumlar