Duyuru!

27 Mayıs YTÜ – İYS DENEME SINAVI

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

İlginize Teşekkürler!!

Eylül YTÜ – İYS KAMPI

kayıtlarımız 9 Haziran‘dan itibaren alınacaktır.

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle YTÜ – İYS SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır. Ders saatlerine ek olarak minimum 10 adet İYS Deneme Sınavı yapılacaktır.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 ve 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Telefon yoluyla kayıt alınabilmektedir. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 arasındadır.

İYS Başarı Oranımız: % 94

HIZLANDIRILMIŞ Haziran YTÜ – İYS KAMPI

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

İlginize Teşekkürler!!

 

YTÜ – İYS Sınav Kampı

Sınıflarımız sadece Yıldız Teknik Üniversitesi İYS sınavına hazırlanan öğrencilerden oluşmaktadır. Dersler her seviye için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklıdır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Program YTÜ – İYS sınav tarihine kadar sürecektir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna (YTÜ YBD) devam eden öğrenciler seviyelerine ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program YTÜ – İYS güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Optik bölüm, Listening ve Writing olmak üzere her bölüm üzerinde ayrı ayrı İYS SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca İYS Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için Mid-Term, Quiz ve Final sınavlarına yönelik olarak program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler YTÜ İYS sınav sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde YTÜ – İYS sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kaynakları öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 ADET İYS DENEME SINAVI yapılmaktadır. Bunlarla ilerlemeniz takip edilir, eksikler belirlenir; sınav pratiği ve zaman yönetimi beceriniz arttırılır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, birebir İYS formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

İYS Başarı Oranımız: % 94

YTÜ – İYS sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

İYS Sınav İçeriği

YTÜ – İYS sınavı lisans öğrencileri için Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Sınav tek oturum olarak yapılır ve üç bölümden oluşur: Optik forma doldurulan çoktan seçmeli bölüm, writing bölümü ve listening bölümü. Bölümlerin içeriklerine bakalım:

 

İYS Optik Bölüm

Toplam süre 70 dakikadır. Ortalama 54 sorudan oluşur ve 60 puan değerindedir. Bütün sorular çoktan seçmelidir (şıklı). 30 tane Cloze Test, 12 tane Reading, 6 tane Closest Meaning, 6 tane Paragraph Completion ve 10 tane Listening sorusundan oluşur. Reading soruları 1.5 puan, diğer sorular 1 puan değerindedir.

 

Cloze Test:

Verilen paragraftaki boşlukları doldurmanız istenir. Her birinden ortalama 10 sorunun sorulduğu 3 adet cloze test’ten oluşur. Burada gramer, okuduğunu anlama ve kelime bilginiz test edilir.


Kilit Noktalar

 • Tense, zaman uyumu, modal, relative clause, passive, bağlaçlar, prepositions gibi konulara dikkat!
 • Özellikle gramer istisnalarını iyi öğrenin çünkü MUTLAKA çıkarlar!!
 • Kelime sorularında sık karıştırılan kelimeler, phrasal verb’ler ve akademik kelimelere çalışın.

 

Reading:

Herbirinden ortalama 6 soru sorulan 2 okuma parçasından oluşur. Burada temel olarak test edilmek istenen şey uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir.


Kilit Noktalar

 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Onun için skimming ve scanning okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
 • Karşınıza çıkacak metinler hep akademik yapıda olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için relative clause, noun clause, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

Closest Meaning:

6 sorudan oluşur. Burada verilen ana cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Ağırlıklı olarak gramer ve kelime bilginiz test edilir.


Kilit Noktalar

 • Özellikle modal, passive, causative, comparative, relative clause, if & wish gibi gramer konularına iyi hakim olun.
 • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin.
 • Eş anlam – Zıt anlam olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

 

Paragraph Completion:

6 sorudan oluşur. Verilen paragraftaki boşluk için şıklardan anlamca en uygun gelen cümleyi bulmanız istenir. Bu bölüm okuduğunu anlama, kelime ve bağlaç bilginizi test eder.


Kilit Noktalar

 • Paragraf tamamlama soruları zor görünen ama en kolay olan bölümdür. Bilmediğiniz kelimelere takılmayın. Boşluktan önceki ve sonraki cümleleri anlamaya çalışın.
 • Bağlaçlara ve zamanlara odaklanın.

 

İYS Writing Bölümü

25 puan değerindedir. Bu bölümde opinion ve for & against olmak üzere iki tip essay konusu verilir. Bunlardan birini seçip 250 kelimelik bir kompozisyon yazmanız istenir.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce off-topic olmamak için kesinlikle konuyu iyi anlamaya çalışın.
 • Akademik essay yapısını iyi öğrenin. Genelde toplam puanın yarısı buradan gelir.
 • Yazmaya başlamadan önce stratejinizi iyi belirleyin. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir strateji belirleyin.
 • Bağlaç kullanımına MUTLAKA dikkat edin.
 • Basit yazın. Anlaşılır olmanız lazım. Emin olmadığınız yapıları kullanmayın.
 • İyi bir fikir gibi görünse de essay’inizin hiç bir yerine Türkçeden deyim ya da atasözü çevirisi eklemeyin. Bu size puan kaybettirir.

 

İYS Listening Bölümü

Yaklaşık 20 dakika sürer. 15 puan değerindedir. 8 – 10 soru sorulan tek bir listening çalışmasından oluşur. Toplam soru sayısına göre her bir soru 1.5 – 2 puan değerindedir. Sınav While Listening tarzındadır. Öğrenciler listeningi dinlerken verilen soruları cevaplarlar. Dinleme parçası iki defa dinletilir.

 

Eylül İYS sınavlarında genellikle Listening bölümünü yapılmamaktadır. Buradaki puan optik bölümdeki bazı soru tiplerine aktarılır.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce hangi bilgi için dinlediğinizi iyi belirleyin. Dinleme parçası başlamadan önce sorular dağıtılıp ve incelemeniz için size bir iki dakikalık süre verilecektir. Bu sürede sorulara göz gezdirin ve kilit kelimelerin altını çizin.
 • bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Sorular listeningde çıkış sırasına göre sıralanmıştır. Kaçırdıklarınız için üzülmeyin. İşaretleyip ikinci dinlemede o kısma yoğunlaşın.

 

 

NOT: Yukarıda açıklanan sınav içerikleri Lisans öğrenciler için yapılan İYS sınavı içindir. Yüksek lisans, yatay geçiş ve DGS öğrencileri için dönem başında yapılan İYS sınav içerikleri ve tarihleri farklıdır. Bunlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni YTÜ – İYS kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

 

 

 

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Öğrenci Görüşleri

Tek bir pişmanlığım var keşke daha önce gelseymişim
Ahmet İzmir
YTÜ Bilgisayar ve Öğretim Tek.
Hazırlıkta hiçbir şey bilmiyordum
Gamze Tüfekçioğlu
YTÜ Metalurji ve Malzeme Müh.
İYS'den 83 aldım
hakan kaygısız
YTÜ - Gemi İnşaatı ve Mak. Müh.
Tam sınava yönelik hazırlıyorlar
hakan çelik
YTÜ - Makina Müh.
Hep böyle sıcak kalın
Sude selin kaba
YTÜ - İstatistik
Notumu 53'ten 80'e çıkardım
mert safa çağlayan
YTÜ Makine Müh.
Son sınav hakkımda beni başarıya taşıdınız
Gökçe Nur Örs
YTÜ İsletme
bana müthiş katkısı oldu
Tolga Satılmış
YTÜ Makina Müh.
Akademi ailesine teşekkürler ediyorum
Mertcan Uzlaş
YTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Müh.
bizi geçebileceğimize inandırmalarıydı
Emit Uygar Tomruk
YTÜ Matematik
lafın gelişi değil gerçek bir aile
Onur Korkmaz
YTÜ Kimya Müh.
Bizi geçebileceğimize inandırdılar
Ceren Başaran
YTÜ Kimya
Eğer kaldıysanız size tavsiyem
Sinan Daloğlu
YTÜ İnşaat Müh.
severek ve eğlenerek sınavı geçtim
Özgür Kan
YTÜ Bilgisayar Müh.
Sıkıntısı olan tüm arkadaşlara öneririm
Yunus Emre Alaybay
YTÜ Elektrik Müh.
Kurstan fazlası
Oğuzhan Kübüç
YTÜ İşletme
İngilizce temelim dahi yokken
Ufuk Deveci
YTÜ Elektrik Müh
Sizi en iyi şekilde motive edecek tek yer
Tenzile Kaya
YTÜ İngilizce İşletme

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)