TOEFL PBT Kursu | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - Beşiktaş, Altunizade - Anadolu, Avrupa Yakası - İstanbul Dil Akademisi TOEFL PBT Kursu | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - Beşiktaş, Altunizade - Anadolu, Avrupa Yakası

Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?

İTÜ UOLP – SUNY ve KOÇ Üniversitesi öğrencilerine özel olarak hazırlanmıştır. Program tarihleri bu okulların akademik takvimlerine göre düzenlenmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Program detayları:

TOEFL PBT Sınav Kampı

Programın amacı TOEFL PBT başarısı için gerekli becerileri kazandırarak öğrencilerimizi en kısa sürede hedef skorlarına ulaştırmaktır.

Dersler sınav kampı mantığıyla yapılır ve tamamen skor odaklıdır. Program boyunca TOEFL PBT sınav içeriği, açıklamalı soru çözümlemeleri, yoğun PBT sınav tekniği ve sınav pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

Sınıflarımız maksimum 6 kişiliktir.

Kontenjanımız Sınırlıdır!

TOEFL PBT İçeriği ve Sınav Tekniğine Özel Ders İçeriği

Program TOEFL PBT sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, sınav tekniği ve sınavda kullanacağınız taktikler ile sınav pratiğine yönelik çalışmaları içermektedir.

Programda ilk olarak listening, structure, reading ve writing bölümleri üzerinde ayrı ayrı durulup bütün soru tipleri ve çözüm teknikleri detaylı olarak öğretilir. Ayrıca kilit gramer konuları ve PBT kelime listeleri üzerinde yoğun çalışmalar yapılarak bütün altyapı problemleri halledilir. Sınav odaklı bir yol izlenerek gereksiz ve sınavda işinize yaramayacak konular elenip, sınava yönelik etkin bir eğitim verilir.

Devamında TOEFL PBT sınav  pratiği çalışmalarına başlanır. Bu kısımda önceki yıllarda çıkmış PBT sınav soruları üzerinde nokta atışı soru çözümlemeleri ve açıklamalı soru analizleri yapılır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer materyaller öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Eğitimlerimiz güncel TOEFL PBT soru tipleri ve sınav teknikleri konusunda uzman, çeşitli üniversitelerin okutman kadrolarında yer almış deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız bütün öğrencilerini bireysel olarak tanır ve program boyunca onlara aynı zamanda Sınav Koçluğu yaparlar. Sınav hazırlık süreci boyunca bireysel gelişim takibi, İngilizce çalışma yöntemi, motivasyon desteği gibi konularda her zaman öğrencilerimize destek oluruz.

Deneme Sınavları

Kurs programı boyunca bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için düzenli olarak TOEFL PBT Deneme Sınavları yapılmaktadır. Bunlar önceden çıkmış gerçek PBT sınavlarıdır.

Deneme sınavlarıyla öğrencilerimize hem gerçek sınav ortamını yaşatıp eksikliklerini görürüz, hem de hedef puana ne kadar yaklaştığımızı kontrol ederiz. Deneme sınavları kurs sürelerine ek olarak yapılmaktadır.

Pre-TOEFL Programı

TOEFL PBT eğitimlerimize katılmak için minimum Upper-Intermediate seviyede olunması gerekir. Öğrencilerimiz kayıt öncesinde seviye tespit ile ilgili bir çalışma yapıldıktan sonra gruplara dahil edilirler. Gerekli seviyenin altında olanlar Pre-TOEFL programına katılırlar.

Programın amacı, TOEFL kursu öncesinde katılımcılara gerekli olan Temel Sınav İngilizcesi Altyapısını kazandırmaktır. Böylece, sınav için gerekli temel İngilizce problemleri aşılarak, TOEFL PBT sınav içeriği ve sınav pratiği çalışmalarını daha iyi anlayacak duruma gelinir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer İmkanlar

Öğrencilerimiz ders öncesinde ya da sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soru ve takıldıkları noktalarda hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

TOEFL PBT Özel Ders

Özel derslerimiz, sınava birebir derslerle kendi temposunda hazırlanmak isteyenler içindir. Özel derslerimizin amacı; TOEFL PBT sınavı için eksik olduğunuz noktaları belirleyerek sınavda istediğiniz notu alabilmeniz için gerekli İngilizce donanımına, PBT teknik ve taktik bilgisine sahip olmanızı sağlamaktır. Dersler, TOEFL sınavında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Program başında hocalarımız seviyenizi belirleyip, hedef PBT skorunuza ulaşabilmeniz için kaç saatlik bir çalışmanın yeterli olacağı konusunda tavsiyede bulunurlar.

 

Ders müfredatı ve içeriği eksik olduğunuz noktalar temel alınarak belirlenir. Ders işleme yöntemi seviye, hedef ve öğrenme alışkanlıklarınız dikkate alınarak şekillendirilir. Derslerin gün ve saatleri sizin gelebileceğiniz zamanlar ve hocalarımızın mevcut ders programlarına göre belirlenip esnek bir yapıya sahiptir.

 

TOEFL PBT Sınav İçeriği

TOEFL PBT yaklaşık 2,5 saat süren bir sınavdır. Toplam 140 soru sorulur. Listening, Structure, Reading ve Writing (TWE) olmak üzere dört bölümden oluşur.  İlginç bir kural olarak verilen soru kitapçığına not alınması, yazı yazılması yasaktır. Bölümlere bakalım:

 

PBT Listening

50 sorudan oluşur. Toplam süre 30 – 40 dakikadır. Bu bölümde üç tip ses kaydı dinletilip, bunlarla ilgili sorulara cevap vermeniz istenir:

 

1) Kısa Diyaloglar: İki kişi arasında geçen kısa bir diyalog dinletilir ve konuşmanın içeriği bir soru sorulur. Bu tip toplam 30 soru sorulur.

2) Uzun Diyaloglar: Öncekine göre daha uzun 2 – 3 diyalog dinletilir ve bunlarla ilgili toplam 7 – 8 soru sorulur.

3) Akademik Konularda Uzun Konuşmalar: Üniversitede verilen bir dersten alınmış 3-5 dakika süren akademik konuşmalar dinletilir ve bunlarla ilgili sorular sorulur. 3 farklı konuşmadan toplam 11 – 12 soru vardır.

 

PBT Structure

Toplam 40 soru sorulur. 25 dakika sürer. Bu bölümde iki farklı tipte dilbilgisi sorusu yöneltilir. İlk 15 soru cümle tamamlama şeklindedir ve klasik dört şıklı sorulardır. Sonraki 25 soru ise, verilen bir cümledeki gramer hatasını belirleme ve şıklardan doğru olanı bulma şeklindedir.

 

PBT Reading

Toplam 50 soru sorulur. Süre 55 dakikadır. Bu bölümde çeşitli konularda yazılmış 5 adet metin verilir ve bunların her birinden 9 – 11 arasında çoktan seçmeli soru sorulur.

 

PBT Writing (TWE)

Toplam süre 30 dakikadır. Bu bölümde TWE sınav kitapçığından seçilen bir konu hakkında 250 – 300 kelimelik bir essay yazmanız istenir.


TOEFL PBT Soru Örnekleri

 

Materyaller

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni kaynaklardan haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Detaylı Bilgi ve Başvuru