LOGO
  facebook twitter instagram g+ foursquare  
   
 
BEŞİKTAŞ   |   ALTUNİZADE
 
İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbul Dil Akademisi Logo
   
TOEFL IBT kursu kurs sınav örneği İstanbul Beşiktaş
TOEFL IBT kursu kurs sınav örneği İstanbul Beşiktaş  

TOEFL IBT Hakkında


TOEFL IBT Nedir?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language), merkezi Amerika Birleşik Devletleri New Jersey'de bulunan ETS (Educational Testing Service) kurumu tarafından yapılan ve İngilizceyi yabancı dil olarak konuşanların yeterlilik seviyesini ölçen bir sınavdır. Sınav belirli periyodlarla dünyanın pek çok yerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. TOEFL, yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim kurumu tarafından ingilizce yeterlilik sınavı olarak kabul edilmektedir. Başlangıçta eğitim sektöründe kullanılmak üzere düzenlenen TOEFL sınavı, daha sonra güvenilirliğinden dolayı ülkemizde ve dünyada birçok kamu kuruluşu ve özel kuruluş tarafından işe alım ve çalışanların ingilizce yeterlilik seviyesini belgelemede tercih edilen bir sınav konumuna gelmiştir.

TOEFL sınavı, dünya genelinde sınav merkezinin özelliğine göre ve sınav sonucunun kullanılacağı kuruma göre üç farklı şekilde yapılmaktadır: PBT (Paper-based Test), CBT (Computer-based Test) ve IBT (Internet-based Test).

TOEFL IBT Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

TOEFL sınavına, ETS'nin resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapılmaktadır. Sitede gösterilen yönergeler takip edilerek gerekli bilgiler girildikten sonra sınava girmek istediğiniz sınav merkezini seçersiniz. Son aşamada ödeme yapılır. TOEFL IBT Sınav ücreti 185 $'dır. Ödemeler sadece ETS'nin internet sitesi üzerinden kredi kartı ile yapılmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra sınav ile ilgili bütün kayıt işlemleri tamamlanmış olur. İstanbul Dil Akademisi eğitim danışmanlar kayıt işlemini gerçekleştirmeniz için size yardımcı olacaktır.

TOEFL IBT Sınavına Girerken Bulundurmanız Gereken Belgeler

Sınava girerken internetten yapmış olduğunuz kaydın bir çıktısı, nüfuz cüzdanınız ve imzalı bir kimlik belgenizi (ehliyet yada pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. ETS sınava girebilmeleri için katılımcılardan mutlaka imzalı kimlik belgesi bulundurmalarını istemektedir. Ehliyet veya pasaportunuz yoksa noterden kimliğinizin size ait olduğunu ispatlayan üzerinde imzanız olan bir belge almalısınız.


TOEFL IBT Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Sınav sonuçları, sınav tarihinden 14 iş günü sonra ETS'nin resmi internet sayfasından online olarak öğrenilebilir. Sınav sonuç kağıdının size ulaşması 4 ila 6 hafta gibi bir zaman almaktadır.

TOEFL sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir.


TOEFL sınavından resmi bir sonuç alınabilmesi için Okuma ve Dinleme bölümlerinden an az bir soruya cevap verilmesi, Konuşma bölümünde en az bir işlemin yapılması ve Yazma bölümünde en az bir kompozisyonun yazılması zorunluluğu vardır.

 
 
 
 
Temel Sınav İngilizcesi Kursu İspanyolca Kursu | İstanbul Dil Akademisi
 
 
  Bu Sayfayı Paylaş:
 
 

İstanbul Dil Akademisi

İngilizce Sınavlar

HAZIRLIK GEÇME

Materyal Ofisi

İspanyolca

 
Anasayfa
Hakkımızda
Eğitim Sistemimiz
İletişim

IELTS
PTE Academic
TOEFL IBT
TOEFL PBT

YDS
YÖKDİL

İTÜ PROFICIENCY
İTÜ SUNY - PBT
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET

BAU PROFICIENCY

SABANCI - ELAE
İSTANBUL ÜNİ. PROFICIENCY
IELTS
TOEFL
İTÜ PROFICIENCY
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET
YEDİTEPE PROFICIENCY
SABANCI - ELAE
YDS
İspanyolca Kursu
Özel Ders

ANASAYFA İLETİŞİM İstanbıl Dil Akademisi