LOGO
  facebook twitter instagram g+ foursquare  
   
 
BEŞİKTAŞ   |   ALTUNİZADE
 
İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbul Dil Akademisi Logo
   
PTE kursu, PTE Kelime listesi, PTE Speaking, PTE Writing, PTE Reading, PTE Listening, PTE sınav içeriği, PTE örneği, PTE sınavı, PTE örneği, PTE kursu, PTE kursları, PTE istanbul, PTE test, PTE hazırlık kursu, PTE özel ders, PTE kursu istanbul, PTE kursları beşiktaş, PTE kelimeleri
PTE kursu, PTE Kelime listesi, PTE Speaking, PTE Writing, PTE Reading, PTE Listening, PTE sınav içeriği, PTE örneği, PTE sınavı, PTE örneği, PTE kursu, PTE kursları, PTE istanbul, PTE test, PTE hazırlık kursu, PTE özel ders, PTE kursu istanbul, PTE kursları beşiktaş, PTE kelimeleri  

PTE Academic Sınav Kampı

Neden İSTANBUL DİL AKADEMİSİ?
  • Sınav Kampı boyunca PTE sınavının her bölümü (Listening, Reading, Writing, Speaking) için ayrı olarak SINAV TEKNİĞİ ve SINAV PRATİĞİ odaklı ve detaylı soru çözümleme çalışmaları yapılmaktadır.
  • Dersler PTE sınavında UZMAN ve SEÇKİN HOCALARIMIZ tarafından verilmektedir.
  • Maksimum 4 kişilik Sınıflar
  • Bütün ders materyalleri PTE Sınav İçeriği ve Sınav Tekniği odaklı olarak hazırladığımız özgün kaynaklardır ve öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  • Program boyunca minimum 4 adet IELTS Deneme Sınavı yapılmaktadır.
  • Kontenjan Sınırlıdır!

 

PTE Academic Sınav Kampı Amacı

Program boyunca PTE Academic sınav içeriğine yönelik eğitimlerin yanısıra, PTE sınav tekniği ve sınav pratiğine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümleri üzerinde ayrı ayrı ve detaylı çalışmalar ve uygulamalar yapılmaktadır.

PTE Academic pratiğe yönelik bir sınavdır. Bu nedenle, bütün çalışmalar öğrencimizin sınav pratiğini geliştirme odaklıdır.

 

 

 

 


 PTE Academic Örnek Ders Materyalleri İndirmek için tıklayınız.

 

 

 

 

 

PTE Sınav Kamplarımız
Kurs Süresi Günler Yer Saatler Başlama Tarihi Toplam
5
hafta

Ctesi - Pazar

BEŞİKTAŞ

ALTUNİZADE

10:00 - 14:00

16 Eylül 2017
Kalan Kontenjan: Dolu

40
ders

3.5
hafta

Ptesi - Salı - Çarş - Perş BEŞİKTAŞ

ALTUNİZADE

13:00 - 16:00

02 Ekim 2017
Kalan Kontenjan: 3

40
ders

3.5
hafta

Ptesi - Salı - Çarş - Perş BEŞİKTAŞ

ALTUNİZADE

16:00 - 19:00

09 Ekim 2017
Kalan Kontenjan: 4

40
ders

5
hafta

Ctesi - Pazar

BEŞİKTAŞ

ALTUNİZADE

10:00 - 14:00

30 Ekim 2017
Kalan Kontenjan: 4

40
ders

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PTE Academic Sınav İçeriği

Speaking, Writing, Reading ve Listening becerilerini ölçen bir sınavdır. Tamamen bilgisayar ortamında yapılır. Yaklaşık 3 saat sürer. PTE sınavının en büyük avantajı 3-5 gün içinde açıklanmasıdır.

PTE Academic sınavında TOEFL, IELTS gibi sınavlardan farklı olarak bütünleşik bir sınavdır. Yani sınav bölümleri birbirinden izole halde değildir. Sorular çoğunlukla en az iki beceriyi aynı anda test edecek şekilde düzenlenir. Örneğin; listening bölümüne ait bir soruda reading becerisiyle ya da reading bölümüne ait bir soruda speaking becerisiyle ilgili bir yapıya rastlayabilirsiniz.

Sınav, puanlanmayan ama yapmak zorunda olduğunuz personal introduction ve her biri ayrı şekilde zamanlandırılan 3 bölümden oluşur:


Personal Introduction (1 dakika)
Part 1: Speaking + Writing
(Yaklaşık 90 dakika)
Part 2: Reading (Yaklaşık 40 dakika)
10 dakikalık isteğe bağlı ara
Part 3: Listening (Yaklaşık 55 dakika)


Personal Introduction: 

Bu bölümde kendiniz hakkında sözlü olarak bilgi vermeniz istenir. Herhangi bir puanlama yapılmaz. Buradaki konuşmanız puanınızla birlikte sınav sonucunu kullanacağınız kuruma yollanır. Ülkemizde bu bölüm pek dikkate alınmaz. Yani çok önemli değildir.


PTE Academic Part 1: Speaking + Writing

Birbirinden bağımsız sorulardan oluşan speaking ve writing bölümlerinden oluşur. Süre olarak iki bölüm birlikte yapılır ve yaklaşık 90 dakika verilir. Soru tiplerine bakalım:

PTE Speaking: Sınavın ilk bölümüdür. 30 - 35 dakika sürer. Bütün listening parçaları bir defa dinletilir. Bazı sorularda reading ve listening becerileriniz de test edilir. Sorulan soru tipleri:

Read aloud: Ekran görünen en fazla 60 kelimelik metni sesli olarak okumanız istenir. Toplamda 6 - 7 metin verilir. Bu bölümde speaking ve reading becerileriniz test edilir.

Repeat sentence: 3 - 9 saniye uzunluğunda cümleleri dinledikten sonra bunları mikrofona tekrar edersiniz. Toplamda 10 - 12 cümle verilir. Bu bölüm speaking ve listening becerilerinizi test eder.

Describe image: Ekranda görünen bir diyagramı ya da grafiği detaylı olarak anlatmanız istenir. Toplamda 6 - 7 görüntü tarif ettirilir.

Re-tell lecture:  Bu bölümde genel bir konu hakkında verilen bir lecture'ın yaklaşık 90 saniyelik bir bölümü dinletilir ya da izletilir. Sonrasında bunu kendi kelimelerinizle anlatmanız istenir. Toplamda 3 - 4 lecture verilir. Bu bölümde speaking ve listening becerileriniz test edilir.

Answer short question: Bu bölümde 10 - 12 kısa soru sorulur ve bunlara tek ya da bir kaç kelimelik cevaplar vermeniz istenir. Sorular herkesin bilebileceği ve kesin cevabı olan sorulardır. Bu bölüm speaking ve listening becerilerinizi test eder.

PTE Writing: Bu bölüm 50 - 60 dakika sürer.

Summarize text: Bu bölümde en fazla 300 kelimeden oluşan bir metni okuyup bunun bütün ana hatlarını içeren bir cümlelik bir özetini 10 dakikalık sürede yazmanız istenir. Yazacağınız cümle en fazla 75 kelime olmalıdır. Toplamda özetlemeniz için 2 - 3 metin verilir.

Essay writing: Verilen konu hakkında 200 - 300 kelimelik bir argumentative essay yazmanız istenir. Verilen süre 20 dakikadır. Toplamda 1 ya da 2 essay yazdırılır.


PTE Academic Part 2: Reading

Süre yaklaşık 40 dakikadır. Soru tiplerine bakalım:

Multiple-choice, choose single answer:  Bu bölümde bir - iki paragraftan oluşan bir metin verilir ve bununla ilgili sorulan tek bir soruyu cevaplamanız istenir. Seçenek olarak 4 şık verilir ve bunlardan sadece biri doğru cevaptır. Toplamda 2 - 3 adet metin verilir.

Multiple-choice, choose multiple answers:  Bu bölümde 3 - 4 paragraf uzunluğunda 2 - 3 metin vardır. Yine tek bir soru sorulur ancak bu sefer doğru cevap birden faladır ve verilen 5 - 8 şık içinden doğru olanları işaretlemeniz istenir.

Re-order paragraphs: Bu bölümde ekranda karışık sırayla verilen cümleleri anlamlı bir paragraf oluşturacak şekilde sıralamanız istenir. Bu tip 2 - 3 soru sorulur.

Fill in the blanks:  Bu soru tipi aslında alışkın olduğumuz cloze test mantığının bilgisayar ortamına aktarılmış halidir. Bu bölümde tamamen kelime, bağlaç, preposition sorularından oluşur. Gramer bilgisi sorulmaz. İki şekilde karşımıza çıkar:

İlk önce içinde 4 - 5 boşluk bulunan birer paragraflık metinler verilir. Bizden istenen paragrafın altında verilen 7 - 8 kelimeden uygun olanları metindeki boşluklara yerleştirmemizdir. Burada ihtiyacınızdan fazla sayıda seçenek verildiğine dikkat edin. Bu tip 4 - 5 paragraf sorulur.

İkinci şeklinde ise ortalama 2 paragraftan oluşan daha uzun metinlerle karşılaşırız. Bunların her birinde 5 boşluk vardır. Her biri için verilen 4 seçenekten doğru olanı işaretlersiniz. Toplamda bu tip 5 - 6 paragraf sorulur.

 

PTE Academic Part 3: Listening

Yaklaşık 50 - 55 dakika sürer. İki bölümden oluşur:

Summarize spoken text: Yaklaşık 90 saniye süren genel akademik bir konudaki konuşmayı dinledikten sonra bununla ilgili yaklaşık 70 kelimelik bir özet yazmanız istenir. Bu bölüm hem listening, hem de writing becerinizi sınar. Toplamda 2 - 3 listening çalışması yapılır.

Multiple choice, choose multiple answers: Bu bölümde 40 - 90 saniye arasında uzunluğa sahip 2 - 3 kayıt dinletilir ve herbirinden tek bir soru sorulur. Sizden istenen verilen 5 - 6 şıktan doğru olanların hepsini işaretlemeniz istenir. Her sorunun birden fazla doğru cevabı vardır.

Fill in the blanks: Bu bölümde bir lecture dinletilirken aynı zamanda bunun yazılı hali de ekranda verilir. Sizden istenen yazılı metinde yer alan 5 - 7 boşluğu dinlerken doldurmanızdır. Herhangi bir şık verilmez. Amaç boşluğa gelen kelimeyi dinlerken yakalamanız ve yazım hatası yapmadan boşluğa yazmanızdır. Sınavın bu bölümüm hem listening hem de writing becerinizi test eder.

Highlight correct summary: 30 - 90 saniye arasında süren bir parça dinletilip verilen 3 seçenekten bunu en iyi özetleyeni seçmeniz istenir. Bu bölüm listening ve reading beceriniz ölçer. Toplamda 2 - 3 kayıt dinletilir.

Multiple choice, choose single answer: Yine 40 - 90 saniyelik 2 - 3 kayıt dinletilir ve herbirinden tek bir soru sorulur. 4 şık verilir ve bunlardan doğru cevabı seçmeniz istenir. Her sorunun tek bir doğru cevabı vardır.

Select missing word: Bu bölümde dinletilen 20 ile 70 saniyelik kayıtta konuşmacı konuşmasının sonunu tamamlamaz. Sizden istenen konuşmanın seyrine göre konuşmayı tamamlayan kelime ya da ifadeyi şıklardan bulmanızdır. Toplamda bu tip 2 - 3 parça dinletilir.

Highlight incorrect words: Dinletilen 15 - 30 saniye arasında uzunluğa sahip parçanın aynı zamanda yazılı metni verilir. Bu metinde dinleme parçasından farklı olarak yazılmış olan kelimeleri bularak üzerlerine tıklamanız istenir. Toplamda bu tip 2 - 3 parça dinletilir. Bu bölüm listening ve reading becerinize yöneliktir.

Write from dictation: Bu bölüm listening ve writing becerilerini test eder. 3 - 5 saniye uzunluğunda bir kayıt sadece bir defa dinletilir ve duyduğunuz cümleyi yazmanız istenir. Bu şekilde 3 - 4 listening dinletilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Temel Sınav İngilizcesi Kursu İspanyolca Kursu | İstanbul Dil Akademisi
 
 
  Bu Sayfayı Paylaş:
 
 

İstanbul Dil Akademisi

İngilizce Sınavlar

HAZIRLIK GEÇME

Materyal Ofisi

İspanyolca

 
Anasayfa
Hakkımızda
Eğitim Sistemimiz
İletişim

IELTS
PTE Academic
TOEFL IBT
TOEFL PBT

YDS
YÖKDİL

İTÜ PROFICIENCY
İTÜ SUNY - PBT
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET

BAU PROFICIENCY

SABANCI - ELAE
İSTANBUL ÜNİ. PROFICIENCY
IELTS
TOEFL
İTÜ PROFICIENCY
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET
YEDİTEPE PROFICIENCY
SABANCI - ELAE
YDS
İspanyolca Kursu
Özel Ders

ANASAYFA İLETİŞİM İstanbıl Dil Akademisi