Marmara MÜYYES Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi Marmara MÜYYES Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Ocak 2018 Marmara – MÜYYES SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ AÇILAN EK KONTENJANLA DEVAM ETMEKTEDİR.

Programa sadece seviyesi uygun olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Kontenjan Sınırlıdır!! 

KALAN KONTENJAN: 3

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya info@istdilakademisi.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
3
Kontenjan

Ocak 2018
Marmara – MÜYYES Sınav Kampı

MÜYYES Sınav Kamplarımız yılda 4 defa düzenlenir. Eğitim sadece Marmara Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerine yöneliktir. Programa başka üniversite öğrencileri kabul edilmemektedir. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Ocak 2018 MÜYYES sınav tarihine kadar sürecektir. Ders günü olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Ders içerikleri Marmara Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav Kampı boyunca Use of English, Reading, Listening ve Writing olmak üzere sınavın her bölümü üzerinde ayrı ayrı sınav tekniği ve pratiği odaklı olarakçalışılmaktadır. Bunlara ek olarak MÜYYES Vocab List‘lerden kelime ve kilit gramer konularıyla ilgili nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için ortalamalarını arttırmak için okulda yapılan Mid-Term, Quiz ve Final sınavlarına yönelik olarak ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler Marmara Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız bütün öğrencilerini bireysel olarak tanır ve onlara Sınav Koçluğu yapar. Sınav hazırlık süreci boyunca bireysel gelişim takibi, İngilizce çalışma yöntemi, motivasyon desteği gibi konularda her zaman öğrencilerine destek olurlar.

Ders Kaynakları

Derslerde MÜYYES sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için ders saatlerine ek olarak sınav kampı boyunca minimum 10 adet MÜYYES DENEME SINAVI  yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen Marmara Hazırlık formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav Kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soruları ve takıldıkları noktalarda hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konulan zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

Marmara MÜYYES sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

Eylül 2017 PROFICENCY Başarı Oranımız: % 92

Sınav İçeriği

MÜYYES sınavı yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Çoktan seçmeli olarak yapılan Use of English, Reading, Listening bölümleri ile Writing bölümünden oluşur. Bölümlerin içeriklerine bakalım:

MÜYYES Use of English

Bu bölümde çıkan soru tipleri:

 

Cloze Test:

Verilen paragrafta boşluklara gelecek en uygun kelimeyi şıklardan bulmanız istenir. Burada gramer, okuduğunu anlama ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar

 • Tense, zaman uyumu, modal, relative clause, passive, bağlaçlar, prepositions gibi konulara dikkat!
 • Özellikle gramer istisnalarını iyi öğrenin çünkü MUTLAKA çıkarlar!!
 • Kelime sorularında sık karıştırılan kelimeler, phrasal verb’ler ve akademik kelimelere çalışın.

 

Paragraph Completion:

Verilen paragraftaki boşluk için şıklardan anlamca en uygun gelen cümleyi bulmanız istenir. Bu bölüm okuduğunu anlama, kelime ve bağlaç bilginizi test eder.

 

Kilit Noktalar

 • Paragraf tamamlama soruları zor görünen ama en kolay olan bölümdür. Bilmediğiniz kelimelere takılmayın. Boşluktan önceki ve sonraki cümleleri anlamaya çalışın.
 • Bağlaçlara ve zamanlara odaklanın.

 

Restatement:

Burada verilen ana cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Ağırlıklı olarak gramer ve kelime bilginiz test edilir.

 

Kilit Noktalar 

 • Özellikle modal, passive, causative, comparative, relative clause, if & wish gibi gramer konularına iyi hakim olun.
 • Bağlaçlar çok önemli. Anlamlarını iyi öğrenin.
 • Eş anlam – Zıt anlam olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

 

Vocabulary:

Verilen cümlede boşluklara gelecek en uygun kelimeyi ya da verilen altı çizili kelimenin eşanlamlısını şıklardan bulmanız istenir.

 

MÜYYES Reading

Bu bölüm herbirinden 5 – 7 soru sorulan 3 – 4 akademik metinden oluşur. Sorular okuduğunu anlama, çıkarsama ve kelime sorularıdır.  Burada temel olarak test edilmek istenen şey uzun bir metinden istenilen bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir.

 

Kilit Noktalar

 • Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup kelime kelime anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Onun için skimming ve scanning okuma tekniklerini kullanın. Bilmiyorsanız mutlaka öğrenin.
 • Karşınıza çıkacak metinler hep akademik yapıda olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için relative clause, noun clause, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

MÜYYES Listening

Sınavın bu bölümü 2 farklı dinleme çalışmasından oluşur. While listening tipindedir. Öğrenciler listening parçasını dinlerken verilen soruları cevaplarlar. Dinleme parçası iki defa dinletilir.


Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce hangi bilgi için dinlediğinizi iyi belirleyin. Dinleme parçası başlamadan önce sorular dağıtılıp ve incelemeniz için size bir iki dakikalık süre verilecektir. Bu sürede sorulara göz gezdirin ve kilit kelimelerin altını çizin.
 • bağlaçların telaffuz ve anlamlarını mutlaka iyi bilin. Çoğu zaman sorular bu kelimelerin etrafında döner.
 • Sorular listeningde çıkış sırasına göre sıralanmıştır. Kaçırdıklarınız için üzülmeyin. İşaretleyip ikinci dinlemede o kısma yoğunlaşın.

 

MÜYYES Writing

25 puan değerindedir. Bu bölümde opinion, for & against ve compare & contrast olmak üzere üç tip essay konusu verilir. Bunlardan birini seçip 250 kelimelik bir kompozisyon yazmanız istenir.

 

Kilit Noktalar

 • Herşeyden önce off-topic olmamak için kesinlikle konuyu iyi anlamaya çalışın.
 • Akademik essay yapısını iyi öğrenin. Genelde toplam puanın yarısı buradan gelir.
 • Yazmaya başlamadan önce stratejinizi iyi belirleyin. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir strateji belirleyin.
 • Bağlaç kullanımına MUTLAKA dikkat edin.
 • Basit yazın. Anlaşılır olmanız lazım. Emin olmadığınız yapıları kullanmayın.
 • İyi bir fikir gibi görünse de esssayinizin hiç bir yerine Türkçeden deyim ya da atasözü çevirisi eklemeyin. Bu size puan kaybettirir.

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru