LOGO
  facebook twitter instagram g+ foursquare  
   
 
BEŞİKTAŞ   |   ALTUNİZADE
 
İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbıl Dil Akademisi
   
Koç kuepe hazırlık sınavı kursu sınav örneği
Koç kuepe hazırlık sınavı kursu sınav örneği  

KOÇ - KUEPE Sınavı
Temmuz 2017
KOÇ - KUEPE SINAV KAMPI
 • Eğitim tamamen KOÇ Hazırlık Okulu öğrencilerine yöneliktir. Derslerimiz her seviye öğrencileri için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklıdır.
 • Program KUEPE sınav tarihine kadar devam etmektedir.
 • Program içeriği KOÇ Hazırlık ELC güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. KUEPE sınavının her bölümü (reading, use of english, listening, writing, speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmakta, ayrıca KUEPE VOCAB List'lerden kelime çalışmaları yapılmaktadır.
 • Dersler KOÇ Üniversitesi güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu deneyimi olan seçkin hocalarımız tarafından verilmektedir.
 • Derslerde KUEPE sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlanmaktadır. Bütün ders kaynakları ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.
 • Program boyunca öğrencilerimizin zorlandığı konularda hocalarımız tarafından ZORUNLU Çalışma Saatleri ve Birebir Ek Dersler yapılmaktadır.
 • Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz seviye ve okul saatlerine uygun sınıflarda eğitim alırlar. Derslerde Midterm ve Final sınavlarına yönelik ayrıca ek çalışmalar yapılmaktadır.
 • Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soru ve takıldıkları noktalarda dersi veren hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.
 • Program boyunca ders saatlerine ek olarak DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.
 • Kontenjan Sınırlıdır!


 

 

KOÇ - KUEPE Sınavı İndirilebilir Ders Materyalleri için tıklayınız.


KUEPE' ye Nasıl Hazırlıyoruz?


Öğrencilerin okulda aldığı dersler onların okul hayatlarında ve sonrasında dili etkin bir şekilde kullanmasını amaçladığı için genel ingilizce seviyesini geliştirmeye yöneliktir. Sınav hazırlık eğitimi alınmadan da KUEPE sınavı verilebilir fakat bu uzun sürebilir. Çünkü normal şartlarda Pre-intermediate seviyesindeki bir öğrencinin hazırlığı Ocak yada Mayıs sınavlarında değil de, en az yaz okulu sonrasında yapılan Eylül sınavında atlaması beklenir. Eğer ki, şansı yaver giderse...

İngilizce sınav geçmek ile ingilizce öğrenmek birbirinden farklı şeylerdir. Bu nedenle, öğrencilerimizi KUEPE sınavının herbir bölümüne yönelik SINAV TEKNİĞİ ve SINAV STRATEJİSİ odaklı olarak hazırlarız. Sınav hazırlık programlarında sınavın soru tiplerine göre soru çözüm odaklı çalışılması esastır. Ders materyallerimiz, aşağıda belirtilen KUEPE sınav içeriğine ve soru tiplerine göre özel olarak hazırladığımız kaynaklardır.

Öğrencilerimiz, program öncesinde KUEPE sınav hazırlığına yönelik Temel Sınav İngilizcesinde eksik oldukları konuları tespit etmek için bir sınava girerler. Gerekli durumlarda eksik olunan konularla ilgili hızlı bir ön eğitim alırlar.

Derslerde,

 • KUEPE 'de çıkabilecek kelimeler üzerinde çalışılır ve kelime listeleri verilir,
 • Vocabulary için özel çalışma yöntemleri öğretilir,
 • Özellikle Structure bölümü için Gramer eksiklerinizi tamamlayacak çalışmalar yapılır,
 • Structure bölümünde çıkması muhtemel olan soruları hızlı çözme stratejileri öğretilir,
 • Reading bölümünde doğru cevaba hızlı bir şekilde ulaşmak için reading çözüm teknikleri öğretilir,
 • Listening bölümü için Note-taking ve While-listening için dinleme tekniklerini öğretilip, pratik uygulamalarla pekiştirilir,
 • Writing'te Essay mantığı anlatılıp Akademik ESSAY formatı öğretilip bunun pratiğine yönelik çalışmalar yapılır. Ödevlere yapılan feedback 'lerle Essay pratiği sağlanır.
 • Kullanılması gereken Writing kalıpları ile ilgili pratikler yapılır.

 KUEPE Sınav İçeriği

KUEPE sınavı 100 üzerinden değerlendirilir. 55 çoktan seçmeli soru, 1 Writing Task ve de Speaking bölümünden oluşur. Toplam 170 dakika sürer. Bölümlerin içerikleri şöyledir:

KUEPE Reading:

KUEPE Reading 45 dakika sürer. Toplam 20 puan değerindedir. Her soru 1 puandır. 10 soruluk bir uzun text (900-1000 kelimelik) ve 5 'er soruluk 2 kısa textten (500-600 kelimelik) oluşur. Soruların hepsi multiple choice tipi sorularıdır.

KUEPE Use of English:

20 dakika sürer. Toplam 20 puan değerinde olup, 20 sorudan oluşur. Her soru 1 puandır. 20 sorunun 10 'u Structure, 10 'u Vocabulary sorusudur. Sorular Cloze Test tipindedir. Çıkan kelimeler Akademik yapıdadır.

KUEPE Listening:

KUEPE Listening 30 dakika sürer. Toplam 15 puan değerindedir. 15 sorudan oluşur. İki dinleme yapılır. İlki While listening, ikincisi Note-taking tipindedir. While listening bölümünde bir söyleşi dinletilir. Bununla ilgili 5 soruyu dinlerken cevaplarsınız. Note-taking bölümünde önce genel bir konu ile ilgili üniversite ortamında geçen bir ders dinletilir ve bununla ilgili not alırsınız. Sonra dinlenen ders ile ilgili 10 soru sorulur.

KUEPE Writing:

65 Dakika sürer. 25 puan değerindedir. Opinion Essay formatındadır. Bu bölümde size verilen konuya göre bir akademik formatta bir essay yazmanız istenir. Fakat yazmadan önce size bir makale verilir. Essay'inizi verilen konuya göre yazarken, fikirlerinizi bu makaledeki bilgi ve gerçeklerle desteklemeniz istenir.

KUEPE Speaking:

KUEPE Speaking bölümü süre ve içerik olarak IELTS Speaking sınavına benzemektedir. Genel olarak sınav denetmeniyle sohbet havasında geçer. Toplam 8 - 10 dakika kadar sürer. 20 puan değerindedir. Öğrenciler sınava teker teker sınava alınır. Sınav esnasında ses kaydı alınır. 3 bölümden oluşur:

1. Bölüm: Tanışma ve kişisel sorular bölümüdür. Bu bölüm öğrenci ile tanışma havasında geçer. İsim, kimlik numarası gibi tanıma amaçlı sorular sorulur. Bununla beraber sohbeti devam etme adına yaşadığı yer, burası ile ilgili fikirleri gibi gündelik hayata yönelik sorular da sorulabilir. Devamında yine sohbet amaçlı olarak genel sorular sorulur. Konular herkesin bir fikir belirtebileceği alanlardan seçilir. "Kitap okumayı sever misin?" gibi. Her sorunun sonuna bir "WHY?" sorusu eklenebilir.

2. Bölüm: Bu bölümde öğrenci ilk önce mevcut konuşma kartlarından iki tanesini seçtikten sonra, çıkan konulara göre bunlardan bir tanesini konuşma konusu olarak seçer. Konuşma kartlarındaki konular herkesin hakkında fikir sahibi olabileceği alanlardan seçilir. Size konuşmaya başlamadan önce 1 dakika düşünme süresi verilir. Bu sırada isterseniz bir kağıda not alabilirsiniz. Düşünme süreniz dolduktan sonra ilk önce seçtiğiniz konuyu seslice okumanız istenir. Daha sonra size verilen 1,5 dakika içinde bir konuşma yapmanız istenir.

3. Bölüm: Bu bölüm 2-3 dakika sürer. Soru cevap niteliğinde geçer. Önceki bölümde konuşma yaptığınız konu ile ilgili sorular sorulur.

 

 

DUYURU!

Ocak
KOÇ - KUEPE
KURSU
KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Kayıt Ofisi çalışma saatleri
her gün saat 10:00-16:00 arasındadır.


Bilgi ve Kayıt için
0212 327 3015,
0212 327 7427
no'lu telefonlardan ya da info@istdilakademisi.com email adresinden bize ulaşabilirsiniz.
"Sınavınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!"


İstanbul Dil Akademisi: İstanbul'un İngilizce Sınav Merkezi


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Temel Sınav İngilizcesi Kursu İspanyolca Kursu | İstanbul Dil Akademisi
 
 
  Bu Sayfayı Paylaş:
 
 

İstanbul Dil Akademisi

İngilizce Sınavlar

HAZIRLIK GEÇME

Materyal Ofisi

İspanyolca

 
Anasayfa
Hakkımızda
Eğitim Sistemimiz
İletişim

IELTS
PTE Academic
TOEFL IBT
TOEFL PBT

YDS
YÖKDİL

İTÜ PROFICIENCY
İTÜ SUNY - PBT
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET

BAU PROFICIENCY

SABANCI - ELAE
İSTANBUL ÜNİ. PROFICIENCY
IELTS
TOEFL
İTÜ PROFICIENCY
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET
YEDİTEPE PROFICIENCY
SABANCI - ELAE
YDS
İspanyolca Kursu
Özel Ders

ANASAYFA İLETİŞİM İstanbıl Dil Akademisi