LOGO
  facebook twitter instagram g+ foursquare  
   
 
BEŞİKTAŞ   |   ALTUNİZADE
 
İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbıl Dil Akademisi
   
Kadir Has Üniversitesi proficiency ingilizce yeterlilik exam hazırlık atlama sınav sınavı test kurs kursu soruları örnek sınav örneği
Kadir Has Üniversitesi proficiency ingilizce yeterlilik exam hazırlık atlama sınav sınavı test kurs kursu soruları örnek sınav örneği  

Kadir Has İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS)


 

KHAS HAZIRLIK GEÇME
KURS PROGRAMI
 • Eğitim sadece Kadir Has Hazırlık Okulu öğrencilerine yöneliktir. Başka üniversitelerden öğrenciler kabul edilmemektedir. Derslerimiz her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda (A1, A2, B1, B2, P) ve Hazırlık Geçme odaklıdır.
 • Program sınav tarihlerine kadar devam etmektedir.
 • Program içeriği KHAS PREP güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. KHAS İYS, Modül Sonu ve Ara Sınavların her bölümü (reading, listening, writing, speaking) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmakta, ayrıca KHAS VOCAB List'lerden kelime çalışmaları yapılmaktadır.
 • Dersler Kadir Has Üniversitesi güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu deneyimi olan seçkin hocalarımız tarafından verilmektedir.
 • Derslerde Kadir Has sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlanmaktadır. Bütün ders kaynakları ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.
 • Program boyunca öğrencilerimizin zorlandığı konularda hocalarımız tarafından ZORUNLU Çalışma Saatleri ve Birebir Ek Dersler yapılmaktadır.
 • Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz seviye ve okul saatlerine uygun sınıflarda eğitim alırlar. Derslerde Portfolio, Modül Sonu, Ara Sınavlara yönelik ayrıca ek çalışmalar yapılmaktadır.
 • Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soru ve takıldıkları noktalarda dersi veren hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.
 • Program boyunca ders saatlerine ek olarak DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.
 • Kontenjan Sınırlıdır.

 

 

İYS TEST BOOK YAYINDA!!
kadir has, khas, iys, test, book, sınav örneği, iys reading, iys cloze test
 • Bütün KHAS - İYS soru tipleri hakkında detaylı bilgi ve Çözüm Teknikleri
 • Her bölüm için ayrı Soru Bankası
 • İYS Deneme Sınavları
 • Sınav için bilmeniz gereken Kelime Listesi

gibi bölümleri ile alanında bir çok ilke sahip olan ve siz öğrencilerimiz için büyük bir eksikliği giderecek olan İYS TEST BOOK kitabımız YAYINDA!!

Kitap satış noktaları:

"Ben uzaktayım" diyen arkadaşlar için ayrıca adrese kargo yollanabilmektedir. Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz!

 


Kadir Has Üniversitesi
İngilizce Yeterlilik Sınavı (KHAS - İYS) Hakkında
Sınav yılda 4 kez yapılır. Yaklaşık 3 saat sürer. Listening, Reading, Writing ve Speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur.

KHAS - İYS Listening Bölümü:

25 puan değerindedir. Note Taking tarzındadır. Herkesin bilgi sahibi olabileceği genel konulu 10 - 15 dakikalık akademik lecture dinletilir.

Önce lecture ile ilgili notlar almak için outline kağıtları dağıtılır. Lecture dinlenirrken bu kağıtlara not alınır. Sorular dinleme bitince dağıtılır. Sınavın zorluğu da bu uygulamadan dolayıdır. Neyin önemli olduğuna parçayı dinlerken karar verip not almanız gerekir. Dinleme kaydı sadece BİR KEZ dinletilir. 

Soru kağıtları dağıtılınca alınan notlara göre cevaplandırılır. Soruları cevaplamanız için 15 dakika verilmektedir. Açık uçlu ve çoktan seçmeli sorular sorulur. Bu soruları yanıtlarken dinleme parçası ve aldığınız notlardan doğrudan alıntı yapabilir ya da kendi cümlelerinizi kullanabilirsiniz. Dinleme parçası içinde geçmeyen bilgiler geçersiz cevap olarak kabul edilir.


KHAS - İYS
LISTENING'TE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR:

 • Size verilen Note-Taking kağıtlarındaki alt başlıklara dikkat edin. Bunlar dinleme parçasındaki sıraya göre yazılmışlardır. Alt başlıkları kullanarak hem konunun temel bölümlerini ve bilgi akışını daha iyi anlar, hem de neye odaklanmanız gerektiğini anlarsınız.
 • Not alırken daha sonra soruları cevapladığınızda anlayabileceğiniz şekilde kısaltmalar; sebep-sonuç gibi bağlantıları gösteren işaretler kullanarak yazmaya çalışın. Böylece uzun notlar yazmaya çalışarak dinlemeyi kaçırmazsınız.
 • Not alırken bağlaçlara özellikle dikkat edin! Diyebiliriz ki soruların büyük bir kısmı bağlaçların geçtiği bölümlerden gelir.
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın! Bunlar ya soruları cevaplamanız için gerekli olmayan ya da tahmin gücünüzün kullanması gerektiği kelimelerdir.
 • Zamanı etkin kullanın! Hiçbir zaman zorlandığınız soruların üstünde fazla zaman harcamayın. Diğer sorulara geçin cevaplayamadıklarınıza sonra tekrar dönün.
 • Cevaplarınızın net olmasına dikkat edin. İlgisiz, yanlış bilgi ya da gereğinden fazla bilgi içeren cevaplar doğru kabul edilmez.

 

KHAS - İYS Reading Bölümü:

30 puan değerindedir. Bu bölümde ortalama 1000 - 1500 kelimeden oluşan iki akademik metin ile ilgili sorular sorulur.  Sınavın bu bölümünde çıkabilecek soru tipleri:

 • Cümle tamamlama soruları: Bunlar metindeki kelimeleri kullanarak cevaplanır.
 • Özet tamamlama soruları: Metnin belirtilen bir bölümünün özetinde, öğrencilerden boş bırakılan yerleri anlamlı bir şekilde tamamlamaları istenir. Bu sorular metindeki kelimeleri kullanarak cevaplanır.
 • Anafikir soruları: Metnin ya da bir paragrafın anafikrini bulmaya yönelik çoktan seçmeli sorular.
 • Ayrıntı soruları: Seçeneklerde verilen bilgilerin metnin tamamında ya da belli bir paragrafta geçen bilgilere göre doğru ya da yanlış olduğuna yönelik çoktan seçmeli sorular.
 • Kelime ve Referans soruları: Bir kelime ya da kelime grubunun parçadaki bağlamına göre ne anlama geldiğine yönelik çoktan seçmeli ya da tamamlamalı sorular.

KHAS - İYS READING'TE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR:

 • Okuma parçası ile ilgili sorular metin içerisindeki bilgi akışıyla aynı sıradadır. Metin içinde boşuna kaybolmayın!
 • Metni okumadan önce soruları okuyun ki metinde neyi arayacağınızı bilin!
 • Bilmediğiniz kelimelere çok takılmayın. Bunlar çoğu zaman soruya cevap vermenize engel değildir. Tahmin gücünüzü kullanın!
 • Bağlaçlara dikkat edin! Bunlar okuduğunuzu anlamada ve soruyu cevaplamada iyi bir yol göstericidirler.

 

KHAS - İYS Writing Bölümü:

30 puan değerindedir. Bu bölümde 250 kelime* uzunluğunda bir Essay yazmanız istenir. Yazdıklarınız içerik, organizasyon; kelime ve dilbilgisi kullanımında doğruluk ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

KHAS - İYS WRITING'TE DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR:

 • Konuyu iyi anlayın! Bunun için de konuyu iyi okuyun ve sizden ne beklendiğiniz tam olarak anlayın. Konuyu anlamayıp Off-topic olursanız essay'iniz değerlendirmeye alınmaz.
 • Essay'inizi yazmak için acele etmeyin! Başlamadan önce bir plan yapın. Plansız giderseniz ya off-topic olursunuz, ya da supporting idea bulmakta zorluk çekersiniz. Başta planlamaya harcayacağınız biraz zaman ilerde sizi daha fazla zaman kayıplarından kurtaracaktır.
 • Sınavda size yardımcı olması için 3-4 alt fikir verilecektir. Plan yaparken bu alt fikirleri gözardı etmeyin! Bunlarla konu arasında nasıl bir bağlantı kuracağınızı ve nasıl örneklendirebileceğinizi düşünün. Bununla beraber, verilen bu alt fikirleri kullanmak zorunda değilsiniz. "Ben de daha iyisi var" derseniz, kendi fikirlerinizi kullanarak da yazınızı geliştirebilirsiniz.
 • Yazdığınız essay akademik olarak değerlendirildiği için giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini barındıracak şekilde akademik bir formata sahip olması gerektiğini unutmayın! Fikirlerinizi düzenli, okuyan için akıcı bir şekilde yazmaya çalışın.
 • Gramer ve kelime hatalarına engel olmak için essay'i yazdıktan sonra bir kere kontrol edin!
 • Son olarak da lütfen okunaklı olarak yazın! Önemsiz görünür fakat tahmin ettiğinizden daha önemlidir!!

* 250 kelimelik bir kompozisyon standart el yazısıyla 1-1,5 sayfa sürer. Yazınız uzunluğun çok altında ya da üstünde değilse ve de aşırı büyük bir el yazınız yoksa değerlendirmede sorun yaratmaz. Tek tek kelimeleri saymakla vaktinizi harcamayın.

 

KHAS - İYS Speaking Bölümü:

15 puan değerindedir. Sınava her öğrenci tek başına girer ve sınavda bulunan iki öğretim görevlisinin kendisine İngilizce olarak sorduğu soruları cevaplar. Öğrenciye hobiler, medya gibi herkesin fikir sahibi olabileceği genel konular ile ilgili ortalama 3 - 4 soru yöneltilir. Sınav ortalama 4 - 5 dakika sürer.

Yapılan konuşma; iletişim, akıcılık, dilbilgisi, kelime bilgisi ve çeşitlilik kriterlerine göre değerlendirilir.

 

 

KHAS - İYS Sınav Örneği için tıklayınız.

 

DUYURU!

GÜZ DÖNEMİ
KHAS PREP
HAZIRLIK GEÇME
KURS
KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Kayıt Ofisi çalışma saatleri
her gün saat 10:00-16:00 arasındadır.


Bilgi ve Kayıt için
0212 327 3015,
0212 327 7427
no'lu telefonlardan ya da info@istdilakademisi.com email adresinden bize ulaşabilirsiniz.
"Sınavınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!"

İstanbul Dil Akademisi: İstanbul'un İngilizce Sınav Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Temel Sınav İngilizcesi Kursu İspanyolca Kursu | İstanbul Dil Akademisi
 
 
  Bu Sayfayı Paylaş:
 
 

İstanbul Dil Akademisi

İngilizce Sınavlar

HAZIRLIK GEÇME

Materyal Ofisi

İspanyolca

 
Anasayfa
Hakkımızda
Eğitim Sistemimiz
İletişim

IELTS
PTE Academic
TOEFL IBT
TOEFL PBT

YDS
YÖKDİL

İTÜ PROFICIENCY
İTÜ SUNY - PBT
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET

BAU PROFICIENCY

SABANCI - ELAE
İSTANBUL ÜNİ. PROFICIENCY
IELTS
TOEFL
İTÜ PROFICIENCY
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET
YEDİTEPE PROFICIENCY
SABANCI - ELAE
YDS
İspanyolca Kursu
Özel Ders

ANASAYFA İLETİŞİM İstanbıl Dil Akademisi