İTÜ SUNY - İstanbul Dil Akademisi - İstanbul Dil Akademisi İTÜ SUNY - İstanbul Dil Akademisi

Duyuru!

Temmuz İTÜ PROFICIENCY YOĞUN SINAV KAMPI

kayıtları 7 – 14 Haziran tarihleri arasında alınacaktır.

Kontenjanımız Sınırlıdır!

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya info@istdilakademisi.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
15
Kontenjan

Haziran İTÜ PROFICIENCY SINAV KAMPI

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR.

İlginize Teşekkürler!!

Temmuz 2017
İTÜ PROFICIENCY Sınav Kampı

İTÜ PROFICIENCY Sınav Kamplarımız yılda 4 defa düzenlenmektedir. Program Sınav Tekniği ve Pratiği odaklıdır ve sadece İTÜ’lü öğrencilere yöneliktir. Dersler Beşiktaş binamızda yapılmaktadır.  Program detayları:

Tarih ve Saatler

Program haftada 6 GÜN şeklindedir.

Dersler Temmuz İTÜ PROF sınav tarihine kadar sürecektir.

Ders saati olarak Hafta içi SABAH, ÖĞLEN ve AKŞAM; haftasonu sabah seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler okul saatlerine uygun gruplara yerleştirilmektedir.

Ders İçeriği

Sınav Kampı boyunca son İTÜ PROF sınavının her bölümü (restatement, reading, listening, writing) üzerinde ayrı ayrı SINAV TEKNİĞİ ve SINAV PRATİĞİ odaklı detaylı soru çözümleme ve VOCAB çalışmaları yapılacaktır.

Halen hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için program boyunca AYLIK Sınavlarına yönelik ek çalışmalar yapılmaktadır.

Hocalarımız

Dersler İTÜ PROFICIENCY güncel sınav sisteminde UZMAN ve SEÇKİN HOCALARIMIZ tarafından verilmektedir.

Ders Kaynakları

Derslerde İTÜ PROF sınav sistemine özel olarak hazırladığımız Kitap ve Materyallerimiz kullanılmaktadır.

İhtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlanmaktadır.

Bütün ders kaynakları ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır. 

Deneme Sınavları

Sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak İTÜ PROFICIENCY DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.

Bu sınavlardan alınan sonuçlara göre gerekli görüldüğünde programlara ZORUNLU Ek Dersler eklenir.

Zorunlu Kurallar

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir.

Program boyunca gerekli gördüğümüz durumlarda ZORUNLU Ek Dersler ve öğrencilerimizin kişisel olarak zorlandığı konularda hocalarla Birebir Etüt Dersleri yapılmaktadır. Bu derslere katılmak da zorunludur.

İTÜ PROFICIENCY sınavına UZMAN HOCALAR ve

ÖZGÜN MATERYALLER ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

İTÜ PROFICIENCY başarı oranımız %95

Sınav İçeriği

İTÜ PROFICIENCY sınavı 2 aşamalı olarak, 2 ayrı günde yapılmaktadır. İlk aşamadan en az 30 alan öğrenciler, ikinci aşamaya girmeye hak kazanırlar.

Her iki aşamanın toplamından da en az 60 puan alan öğrenciler sınavı geçmiş olurlar. Ancak toplam puanları ne olursa olsun, öğrencilerin sınavı geçmiş sayılmaları için İkinci aşamadan en az 20 almış olmaları gerekir. Toplam puanları 60’ı geçse de ikinci aşamada 20’den az alan öğrenciler sınavda başarısız sayılırlar.

 

İTÜ PROFICIENCY 1. Aşama:

120 dakika sürer. 60 puan üzerinden değerlendirilir. Çoktan seçmeli 45 sorudan oluşur. 15 tane Restatement ve 30 tane Reading sorusundan oluşur. Restatement’lar 1 puan, Reading’ler 1,5 puan değerindedir.

Restatement

Burada size verilen cümleye şıklardan anlamca en yakın olanını bulmanız istenir. Ağırlıklı olarak  gramer ve kelime bilginiz test edilir.

Kilit Noktalar: Özellikle modal, passive, causative, relative clause, noun clause, participle, bağlaçlar gibi konulara iyi hakim olmalısınız. Ayrıca, synonym-antonym olarak sağlam bir kelime bilgisine sahip olmanız sınavda işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Reading

Bu bölümde herbirinden 7-8 sorulan 4 adet Reading parçası vardır. Soruların hepsi çoktan seçmelidir (şıklı). Burada temel olarak test edilmek istenen şey sizin uzun bir metinde istediğiniz bilgiyi çekip çıkarabilme becerinizdir.

Kilit Noktalar: Reading parçasını baştan sona hepsini okuyup cümle cümle anlamaya çalışmayın. Bu size inanılmaz zaman kaybettirir. Bunun yerine Skimming ve Scanning okuma tekniklerini öğrenin. Karşınıza çıkanlar hep akademik metinler olduğu için kompleks cümle yapılarına aşina olmanız gerekir. Bunun için de  relative clause, noun clause, participles, devrik yapılar, bağlaçlar gibi konuları iyi öğrenin.

 

İTÜ PROFICIENCY 2. Aşama:

Yaklaşık 90 dakika sürer. 40 puan üzerinden değerlendirilir. 10 tane Listening sorusu ve bir essay’in yazıldığı Writing bölümlerinden oluşur. Her bölüm 20 puan değerindedir.

Listening

Listening bölümü Note-Taking formatındadır. Öğrencilere herkesin anlayabileceği akademik bir konu hakkında 9 – 10 dakikalık bir lecture dinletilir ve bununla ilgili 10 soru sorulur. Her soru 2 puan değerindedir.

Önce not almanız için kağıtlar dağıtılır. Sonra dinlemeye başlanır. Lecture tamamlanıp not alma işlemi bittikten sonra sorular dağıtılır.  Soruları aldığınız notlara göre cevaplamanız için 15 dakika verilir. Sınavın temel zorluğu bu uygulamadan dolayıdır. Neyin önemli olduğuna parçayı dinlerken sizin karar vermeniz gerekir. Dinleme kaydı sadece BİR KEZ dinletilir. Bu da diğer bir zorluktur.

Kilit Noktalar: Çıkmış sınavlardan bol bol pratik yapın. Note-Taking Guide’ı nasıl kullanmanız gerektiğini iyi öğrenin. Kilit kelimelerin ve bağlaçların telaffuzlarını mutlaka iyi bilin. Genelde sorular bu kelimelerin etrafında döner. Rakamları, karşılaştırmaları, konuşmacının lecture esnasında yaptığı küçük özetlemeleri mutlaka not edin. Not alırken kısaltmalar kullanın.

Writing

60 dakika sürer. İTÜ PROF wiriting bölümü için Compare & Contrast, Cause ve Effect olmak üzere üç essay tipinden sorumlusunuz.  Sınavda yukarıdaki essay tipleriyle alakalı 3 konu verilir. Bunlardan seçtiğiniz biriyle ilgili 250 – 350 kelime uzunluğunda bir essay yazmanız istenir.

Kilit Noktalar: Essay yapısını iyi öğrenin. Genelde 20 puanın 10’u buradan gelir. Yazmaya başlamadan önce stratejinizi iyi belirleyin. Ne yazacağınız konusunda zaman kaybını azaltmak için konuyla birlikte verilen subtopic’leri nasıl kullanacağınız konusunda iyi bir strateji belirleyin. Bağlaç kullanımına dikkat edin. Off-topic olmamak için kesinlikle konuyu iyi anlamaya çalışın.

[divider2]

Kaynak İndir

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru