Duyuru!

Haziran 2018 İÜ PROFICIENCY KURSU

KAYITLARIMIZ SINIRLI SAYIDA KONTENJANLA DEVAM ETMEKTEDİR.

İlginize Teşekkürler!!

KALAN KONTENJAN: 3

İÜ Hazırlık Başarı Oranımız: % 91

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle İÜ PROF SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır.

Dersler haftada 3 GÜN şeklinde başlayıp, son 6 haftalık dönemde 6 GÜNE çıkacaktır. Program Haziran sınavına kadar sürecektir. Minimum 10 tane İÜ PROF denemesi yapılacaktır.

Okula devam eden öğrenciler okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015 ve 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Telefon yoluyla kayıt alınabilmektedir. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
3
Kontenjan

Haziran 2018
İstanbul Üni. PROFICIENCY Sınav Kampı

Program tamamen İstanbul Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Haziran 2018 İÜ PROFICIENCY sınav tarihine kadar sürmektedir. Hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Program İstanbul Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Çoktan seçmeli ve Writing bölümleri olmak üzere her bölüm üzerinde ayrı ayrı İÜ PROF SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır. Ayrıca İÜ Hazırlık Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için ortalamalarını arttırmak için okulda yapılan Mid-Term, Final ve Quiz sınavlarına yönelik olarak  program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler İstanbul Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız program boyunca öğrencilerinin bireysel olarak eksiklerini takip eder ve sınav koçluğunu yaparlar. İngilizce sınav hazırlığında öğrencilerin en çok yardıma ihtiyaç duyduğu İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında başarıya ulaşana kadar yanlarında oluruz.

Ders Kaynakları

Derslerde İstanbul Üniversitesi sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Bireysel gelişiminizi görmek, sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 adet İÜ PROFICIENCY Deneme Sınavları yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen İstanbul Üniversitesi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

 • Hocalarla Birebir Çalışma Saatleri: Öğrencilerimizle bireysel olarak zorlandığı ve ekstra çalışmaya ihtiyaç duyduğu konularda hocalarıyla ücretsiz olarak birebir dersler yapılmaktadır.
 • Birebir Essay Kontrolü: Writing ödev değerlendirilmeleri hocalarınızın bireysel eksiklerinizi görmesi için birebir çalışma şeklinde yapmaktayız.
 • Zorunlu Ek Dersler: Deneme sınav sonuçlarına göre grup derslerine ihtiyaç olduğunda ek günler eklenmektedir.
 • Ders Çalışma Salonları: Kurum binalarımızda öğrencilerimizin ders çalışma ve ödevlerini yapmaları için özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz buralarda çalışıp ihtiyaç olduğunda hocalarına soru sorma ve her zaman ders dışında destek alma imkanına sahiptirler.

 

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilmektedir.  Program boyunca ders saatlerine ek olarak konular zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

 

 

 

İÜ Başarı Oranımız: % 91

İstanbul Üni. PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

Sınav İçeriği

İstanbul Üniversitesi PROFICIENCY sınavı Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 70 puandır. İki bölümden oluşmaktadır: Çoktan seçmeli bölüm ve writing bölümü. İçeriklere bakalım:

 

Çoktan Seçmeli Bölüm

80 sorudan oluşur. Sorular birer puanlıktır. Çıkan soru Tipleri:

 • Boşluk doldurma (cloze test)
 • Cümle tamamlama (sentence completion) 
 • Duruma uygun düşen ifadeyi bulma (situation)
 • Diyalog tamamlama (dialogue completion)
 • Anlamca en yakın ifadeyi bulma (restatement)
 • Reading
 • Paragraf tamamlama (belli dönemlerde sınavdan çıkarılır.) (paragraph completion)
 • Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma (belli dönemlerde sınavdan çıkarılır.) (irrelevant sentence)

 

Writing Bölümü

Bu bölümde öğrenciler verilen konulardan birini seçerek 250 kelimelik bir essay yazarlar. Opinion, compare & contrast, argumentative gibi formatlarda essay konuları sorulur.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni İstanbul Üniversitesi - PROFICIENCY kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)