İstanbul Üni. PROFICIENCY Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ - İstanbul Dil Akademisi İstanbul Üni. PROFICIENCY Kursu. Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı | İSTANBUL DİL AKADEMİSİ

Duyuru!

Ocak 2018 İstanbul Üni. PROFICIENCY SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ AÇILAN EK KONTENJANLA DEVAM ETMEKTEDİR.

Kontenjan Sınırlıdır!! 

KALAN KONTENJAN: 3

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0212 327 7427 no’lu telefonlardan veya info@istdilakademisi.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
3
Kontenjan

Ocak 2018
İstanbul Üniversitesi PROFICIENCY Sınav Kampı

İÜ PROFICIENCY Sınav Kamplarımız yılda 3 defa düzenlenir. Eğitim İstanbul Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerine yöneliktir. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

Tarih ve Saatler

Dersler Ocak 2018  İÜ PROFICIENCY sınav tarihine kadar sürecektir. Ders saati olarak hafta içi ve hafta sonu seçenekleri bulunmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrenciler seviye ve okul saatlerine uygun sınıflara alınmaktadır.

Ders İçeriği

Ders içerikleri İstanbul Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sistemine göre hazırlanmıştır. Sınav Kampı boyunca İngilizce Yeterlilik (PROFICIENCY) sınavının her bölümü (çoktan seçmeli bölüm, writing bölümü) üzerinde ayrı ayrı sınav odaklı olarak çalışılmaktadır. Bunlara ek olarak PROF Vocab List‘lerden kelime ve kilit gramer konularıyla ilgili nokta atışı çalışmalar yapılmaktadır.

Hazırlık okuluna devam eden öğrencilerimiz için ortalamalarını arttırmak için okulda yapılan Mid-Term, Final ve Quiz sınavlarına yönelik olarak  program boyunca ek çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen Kadromuz

Dersler İstanbul Üniversitesi Hazırlık güncel sınav sisteminde uzman ve hazırlık okulu geçmişi olan deneyimli hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hocalarımız bütün öğrencilerini bireysel olarak tanır ve onlara Sınav Koçluğu yapar. Sınav hazırlık süreci boyunca bireysel gelişim takibi, İngilizce çalışma yöntemi, motivasyon desteği gibi konularda her zaman öğrencilerine destek olurlar.

Ders Kaynakları

Derslerde İstanbul Üniversitesi sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve materyallerimiz kullanılmaktadır. Bunlar her dönem son sınav içeriğine göre güncellediğimiz özgün kaynaklardır.

Derslerde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulduğunda öğrencilerimize her konuda ek materyal desteği sağlamaktayız. Program boyunca kullanılan bütün ders kitapları ve diğer kaynaklar öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Deneme Sınavları

Sınav pratiği ve zaman yönetimi becerinizi arttırmak için sınav kampı boyunca ders saatlerine ek olarak minimum 10 adet PROFICIENCY DENEME SINAVI yapılmaktadır.

Deneme sınavlarımız son sınav sorularına göre her dönem yenilenen, tamamen İstanbul Üniversitesi formatında özgün sınavlardır.

Diğer İmkanlar

Sınav Kampı boyunca öğrencilerimizin bireysel olarak zorlandığı konularda hocalarla birebir çalışma saatleri yapılır. Ayrıca deneme sınav sonuçlarına göre gerekli görülen durumlarda ders programlarına zorunlu ek dersler eklenmektedir.

Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soruları ve takıldıkları noktalarda hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.

Derslere devam ZORUNLUDUR. Mazeretsiz olarak devamsızlık hakkını aşan öğrenciler derslere kabul edilememektedir. Program boyunca ders saatlerine ek olarak konulan zorunlu ek dersler ve birebir çalışma saatlerine de katılım zorunludur.

İstanbul Üniversitesi PROFICIENCY sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

 

Eylül 2017 PROFICENCY Başarı Oranımız: % 91

Sınav İçeriği

İstanbul Üniversitesi PROFICIENCY sınavı Eylül, Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda 3 defa yapılır. Geçme notu 70 puandır. İki bölümden oluşmaktadır: Çoktan seçmeli bölüm ve writing bölümü. İçeriklere bakalım:

 

Çoktan Seçmeli Bölüm

80 sorudan oluşur. Sorular birer puanlıktır. Çıkan soru Tipleri:

  • Boşluk doldurma (cloze test)
  • Cümle tamamlama (sentence completion) 
  • Duruma uygun düşen ifadeyi bulma (situation)
  • Diyalog tamamlama (dialogue completion)
  • Anlamca en yakın ifadeyi bulma (restatement)
  • Reading
  • Paragraf tamamlama (belli dönemlerde sınavdan çıkarılır.) (paragraph completion)
  • Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma (belli dönemlerde sınavdan çıkarılır.) (irrelevant sentence)

 

Writing Bölümü

Bu bölümde öğrenciler verilen konulardan birini seçerek 250 kelimelik bir essay yazarlar. Opinion, compare & contrast, argumentative gibi formatlarda essay konuları sorulur.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni kaynaklardan haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Yayınlarımız

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)