Boğaziçi Proficiency Kursu. BUEPT Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı - İSTANBUL DİL AKADEMİSİBoğaziçi Proficiency Kursu. BUEPT Hazırlık Atlama - İngilizce Yeterlilik Sınavı

Duyuru!

Mayıs 2018 BUEPT / BÜYES SINAV KAMPI

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

KALAN KONTENJAN: 3

Program boyunca İstanbul Dil Akademisi yöntemiyle BUEPT SINAV TEKNİĞİ ve PRATİĞİ odaklı olarak çalışılmaktadır. Dersler 4 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Program haftada 4 gün şeklinde olup 29 Mayısa kadar sürecektir.

Okula devam eden öğrenciler okul saatlerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir.

BUEPT Başarı Oranımız: % 90

 

Bilgi ve Kayıt için 0212 327 3015, 0216 474 3015 no’lu telefonlardan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Kayıt ofisi çalışma saatleri her gün 10:00 – 16:00 saatleri arasındadır.

Kalan
3
Kontenjan

Mayıs 2018
BOUN Proficiency Sınav Kampı

Sınıflarımız sadece Boğaziçi öğrencilerinden oluşmaktadır. Karma sınıf uygulamamız yoktur. Dersler her seviyeden öğrenciler için ayrı sınıflarda ve Hazırlık Geçme odaklı olarak yapılmaktadır. Program detayları:

 

 

 

 

BUEPT Başarı Oranımız: % 90

BUEPT / BÜYES sınavına
UZMAN HOCALAR ve ÖZGÜN MATERYALLER
ile hazırlanabileceğiniz TEK yer!

BUEPT / BÜYES Sınav İçeriği

BUEPT / BÜYES ya da yaygın adıyla BOUN PROFICIENCY sınavı YADYOK akademik takvimine göre yılda 4 defa yapılır. Geçme notu 60 puandır. Boğaziçi not sisteminde C’ye tekabül eder.

Sınav toplam 3,5 saat sürer. Sırasıyla Listening, Reading ve Writing bölümlerinden oluşur. Writing bölümünden önce 30 dakikalık bir ara vardır. Öğrenciler sınavda sadece tükenmez kalem kullanabilmektedirler.

 

BUEPT Listening

Bir sınav görevlisinin listening metinlerini bir kez sesli okuması şeklinde yapılır. İki bölümden oluşur: Selective Listening ve Careful Listening.

 

Selective Listening: Bu bölümde sorular dağıtılıp öğrencilerin incelemesi için 3 dakika süre verilir. Daha sonra metin okunmaya başlanır ve bu esnada sorulara cevap verilir. Yani while listening formatındadır. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.

 

Careful Listening: Bu bölümde yine okunan metne dair ortalama 10 soru sorulur. Note-taking listening formatındadır. İlk önce metin okunur ve bu esnada öğrenciler önemli olabilecek noktaları not alırlar. Okuma bittikten  sonra sorular dağıtılır ve öğrenciler soruları almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Soruları cevaplamak için verilen süre 15 dakikadır.

 

BUEPT Reading

İki bölümden oluşur: Search Reading ve Careful Reading

 

Search Reading: 8 – 10 sorudan oluşur. Toplam süre 30 – 35 dakikadır. Bu bölümde uzun bir metinden spesifik bir bilgiyi çekip çıkarabilme beceriniz test edilir. Cevaplar her zaman kısa ve öz olmalıdır. Soru neyi soruyorsa sadece onu yazmalı, gereksiz bilgi eklememelisiniz. Parçanın içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi yazmak puan getirmez, hatta yanlış cevap olarak değerlendirilir. Verdiğiniz kısa cevaplar dilbilgisi olarak da soruyla uyumlu olmalıdır.

 

Careful Reading: 9 – 11 sorudan oluşur. Toplam süre  40 – 50 dakikadır. Bu bölümde metinle ilgili ana fikir bulma, detay anlama, çıkarsama, paragraflar arası ilişki kurabilme gibi sorular sorarak metindeki ayrıntıları bulabilme beceriniz test edilir. Sorular kısa cevap, çoktan seçmeli veya eşleştirme soruları şeklinde olabilir.

 

BUEPT Writing

Writing bölümünde verilen iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfalık (250 kelime) iki essay yazmanız istenir. Toplam süre 80 dakikadır. Her iki essay konusu da ilgili yardımcı fikirlerle birlikte sınav başında verilir. İstediğiniz birinden yazmaya başlayabilirsiniz. Yardımcı fikirleri kullanmak zorunlu değildir. Kendi fikirlerinizi de kullanarak yazabilirsiniz.

 

Essayiniz akademik essay formatı, düşüncelerinizi açıklama beceriniz, paragraflar arası geçişlerin sağlanması, akademik gramer yapı ve kelime çeşitliliği gibi unsurlar dikkate alınarak değerlendirilir.

 

Kaynak İndir

Yeni Kaynaklardan Haberdar Olun!

Sitemize eklenen yeni BUEPT / BÜYES kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listemize kaydolun.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 

 

 

 

Sınavlarınıza UZMANLARI ile Hazırlanın!

 

İSTANBUL’UN İNGİLİZCE SINAV HAZIRLIK MERKEZİ

Detaylı Bilgi ve Başvuru

(Mesai saatleri içinde yolladığınız mesajlar en kısa sürede cevaplandırılacaktır.)