LOGO
  facebook twitter instagram g+ foursquare  
   
 
BEŞİKTAŞ   |   ALTUNİZADE
 
İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbul Dil Akademisi Logo İstanbıl Dil Akademisi
   
Boğaziçi Boun proficiency buept sınav kursu sınav örneği
Boğaziçi Boun proficiency buept sınav kursu sınav örneği  

BOUN PROFICIENCY (BUEPT) Sınavı
Ocak 2018
BOĞAZİÇİ PROFICIENCY SINAV KAMPI
 • Program 8 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecektir.
 • Program boyunca BUEPT sınavının her bölümü (Writing, Reading, Listening) için ayrı ayrı SINAV PRATİĞİ odaklı detaylı soru çözümleme çalışmaları yapılacak; ayrıca Vocab ve Structure çalışılacaktır.
 • Eğitim modüler yapıdadır. Öğrenciler sadece sınavın ihtiyaç duydukları bölümleri için kayıt yaptırabilmektedir.
 • Dersler Güncel BUEPT sınav sisteminde Uzman, Seçkin Boğaziçi'li Hocalarımız tarafından verilmektedir.
 • Sınıflarımız maksimum 4 kişiliktir.
 • Bütün ders kaynakları BUEPT sınavına özel olarak hazırladığımız materyallerdir. İhtiyaç olan konularda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlanmaktadır. Bütün ders kaynakları öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 • Program boyunca öğrencilerimizin zorlandığı konularda hocalarımız tarafından ZORUNLU Çalışma Saatleri ve Birebir Ek Dersler yapılmaktadır.
 • Program boyunca ders saatlerine ek olarak BUEPT / BÜYES DENEME SINAVLARI yapılmaktadır.
 • Öğrencilerimiz ders sonrasında kendilerine ayrılmış olan ders çalışma alanlarında günlük çalışma ve ödevlerini yapıp, soru ve takıldıkları noktalarda dersi veren hocalarından ders dışında yardım alabilmektedir.
 • Kontenjanımız Sınırlıdır!

 BOUN PROFICIENCY (BUEPT) Örnek Sınav Materyalleri indirmek için tıklayınız.


BUEPT Sınav İçeriği
 • Boğaziçi PROFICIENCY Sınavı (BUEPT) Eylül, Ocak, Haziran ve Ağustos aylarında yapılır.
 • Öğrencilerin BUEPT'ten sınavında başarılı olup, fakültelerine başlamaları için sınavdan en az % 60 oranında başarılı olmaları, yani Boğaziçi Üniversitesi sisteminde "C" almaları gerekmektedir.
 • Listening, Reading ve Writing olmak üzere üç bölümden oluşur. Toplam 3,5 saat sürer. Writing bölümünden önce 30 dakikalık bir ara vardır.
 •  Sınavda tamamen tükenmez kalem kullanılır.

BUEPT Listening:

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

 • Selective Listening: Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.
 • Careful Listening: Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 10 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır.

BUEPT Reading:

Reading bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölüm, Search Reading ve Careful Reading olarak ikiye ayrılır.

 • Search Reading: Bu bölümde öğrencilerin bir metindeki gerekli bilgiyi bulmak için seçici ve hızlı okuyabilme becerilerini sınar. Burada öğrenciler ilk önce soruları okurlar, daha sonra gerekli bilgiyi verilen metin içinde bulurlar. Ortalama 8 - 10 sorudan oluşur. Süre 30 dakikadır.
 • Careful Reading: Bu bölümde öğrencilerden ilk önce verilen metni dikkatle okumaları daha sonra sorulan sorulara cevap vermeleri beklenir. Ortalama 8 - 9 sorudan oluşur. Süre 40 dakikadır.

BUEPT Writing:

Writing bölümünde iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfalık (250 kelime) iki essay yazılması istenir. Toplam süre 80 dakikadır. Her iki essay konusu da ilgili yardımcı fikirlerle birlikte sınav başında öğrencilere verilir. İstenilen konudan başlanılabilir sınava. Yardımcı fikirleri kullanmak zorunlu değildir. Kendi fikirlerinizi de kullanarak yazabilirsiniz.

Essayiniz akademik essay formatı, düşüncelerinizi açıklama beceriniz, paragraflar arası geçişlerin sağlanması, akademik gramer yapı ve kelime çeşitliliği gibi unsurlar dikkate alınarak değerlenidirilir.


 

DUYURU!

Ocak 2018
BUEPT / BÜYES

SINAV KAMPI
KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kontenjanımız Sınırlıdır!!

Kayıt Ofisi çalışma saatleri
her gün saat 10:00-16:00 arasındadır.

Bilgi ve Kayıt için
0212 327 3015,
0212 327 7427
no'lu telefonlardan ya da info@istdilakademisi.com email adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Temel Sınav İngilizcesi Kursu İspanyolca Kursu | İstanbul Dil Akademisi
 
 
  Bu Sayfayı Paylaş:
 
 

İstanbul Dil Akademisi

İngilizce Sınavlar

HAZIRLIK GEÇME

Materyal Ofisi

İspanyolca

 
Anasayfa
Hakkımızda
Eğitim Sistemimiz
İletişim

IELTS
PTE Academic
TOEFL IBT
TOEFL PBT

YDS
YÖKDİL

İTÜ PROFICIENCY
İTÜ SUNY - PBT
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET

BAU PROFICIENCY

SABANCI - ELAE
İSTANBUL ÜNİ. PROFICIENCY
IELTS
TOEFL
İTÜ PROFICIENCY
YTÜ - İYS
BOĞAZİÇİ - BUEPT
KOÇ - KUEPE
ÖZYEĞİN - TRACE
BİLGİ - BİLET
YEDİTEPE PROFICIENCY
SABANCI - ELAE
YDS
İspanyolca Kursu
Özel Ders

ANASAYFA İLETİŞİM İstanbıl Dil Akademisi